Drobné doplňky kolejiště

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Barbucha » sob 22 říj, 2016 9:28 pm

Jiřik píše:
Na kapli už zatím šahat nebudu. Takhle to nechám uležet, abych to nezkur... Celkem se mi to líbí. :D
Jiřik


Mně taky :-)
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod BohousP » ned 23 říj, 2016 6:26 am

Jiřik píše:...
Na kapli už zatím šahat nebudu. Takhle to nechám uležet, abych to nezkur... Celkem se mi to líbí. :D
Jiřik


Moc hezký, jako v reálu. Už jen nějaký plevel kolem .... :D
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Jiřik » úte 08 lis, 2016 5:39 pm

Ahoj,
jsem rád, že se vám to líbí taky. :)
Tady se klube další můj výtvor. Je to tyčka z dětského lízátka, trochu drátu, papíru a taky nějaké ty barvičky. Největší dílek má asi 8x3 mm. Docela pakárna, která stejně ve finále nebude moc vidět. Schválně jestli poznáte co to bude. Sám jsem zvědav jestli to bude vypadat až to bude hotové tak, jak si to plánuji... :D
Jiřik.
Přílohy
PB089486.JPG
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod radekpo » úte 08 lis, 2016 7:13 pm

to vypadá na kamna :D
radekpo
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob 10 dub, 2010 9:02 am

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » úte 08 lis, 2016 8:11 pm

radekpo píše:to vypadá na kamna :D

na sušení písku :P
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Jiřik » úte 08 lis, 2016 9:25 pm

Tak první výstřel od boku a hned do černého, blahopřeji. :)
Písek nevím, ale grog určitě... :wink:
Zde sesmoleno za pomoci gelového vteřiňáku.
PB089487.JPG

Zde napatláno černou akrylovou černou revellkou a letitou syntetickou stříbrnou humbrolkou.
PB089497.JPG

A zde zkusmo nainstalováno na místo.
PB089498.JPG

Spíchnuto za chvilku. Z metru to kamna připomíná a ve vnitřku skladiště stejně prakticky nebudou vidět a to přesto, že ty kamna jsou měřítkově tak pro patagonce z Ohňové země. :lol:
Skladiště je od Modely mašinek, u kterého interiér vyrábím dle své fantazie, protože sama stavebnice (lept) je dosti strohá a ne přesně odpovídající skutečnosti.
Jiřik
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod BohousP » stř 09 lis, 2016 6:51 am

Bouchly saze? Měl bys vyleštit kličku od dvířek.
(Ale vážně, hezký ...)
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Trainmaniak » stř 09 lis, 2016 7:19 am

Krásná práce, dobrá inspirace. Teď už jen dát do kamen blikající ledku jako oheň. Nebude to sice vidět, ale víme, že to tam je. :-)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Jiřik » stř 09 lis, 2016 9:32 pm

No tak ta ledka jako ohýnek mě taky napadla, ale to už se mi zdálo jako moc velká úchylárna. Ovšem teď po navnadění ve mě zase ten brouček hlodá a asi to skutečně spáchám, ale až za nějakou tu chvilku, protože teď mám s ledkou rozdělanou takovou blbinku. Je to docela pakárna a jsem zvědav jestli se mi to podaří. Když jo, tak zde výsledek samozřejmě ukážu.
Ano s tou černou se mi to moc nepovedlo, chtěl jsem znázornit zčernalý plech. No předělávat to už nebudu. Klička lesklá je, protože jsem ten drátek nebarvil.
Jiřik
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 10 lis, 2016 8:54 am

Zdravím, na http://www.trainmania.info/zapisky2016.html#kulna_ms je článek o stavbě materiálové kolny od Model Scene. Pokud jste to někdo stavěl, narazili jste také na nesedící rozměry podlahy, jak uvádím v článku? Zatím jsem to nikde nezaregistroval.

kulna-13.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Jiřik » čtv 10 lis, 2016 10:13 am

Ahoj, tuto kůlnu jsem sice nestavěl, ale mám rozdělanou drážní kůlnu a ta je velice podobná. Podlaha má přijít dovnitř stavbičky, protože když se podíváš na svůj návod, tak si všimni, že ty červené šipky mají vrcholy zakryté stěnou. U své kůlny to mám stejně. A taky jsem ji musel trochu přibrušovat, ale to přikládám mým šmajdavým p(r)ackám. :) Jinak to máš pěkně a čistě postaveno. Moc se mi líbí ta decentní patina.
Jiřik.
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 10 lis, 2016 10:48 am

Pravda, pravda, to s těmi šipkami jsem si neuvědomil, trubka. Zmátla mě na obrázku ta stejná šířka podlahy jako jsou vnější rozměry stěn. Každopádně je opravdu nutno šířku jedné stěny z podlahy odříznou, takže jsem to Danovi pro pořádek napsal. Ale považuji to za trivialitu, tyhle stavbičky od MS jsou prostě parádní a od toho je člověk modelář, aby si s takovými prkotinami poradil. :-)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Střelec » pát 11 lis, 2016 4:48 pm

Mě ty kůlny většinou seděly docela dobře bez ohledu na měřítko, problém jsem zaznamenal u starších - ''drážních'' - v H0 bylo poněkud rozplizlé laserování střechy, u TT se mi rozpadl po namoření dýhový potah a navíc v něm na jedné straně neseděly výřezy pro krokve. U pozdějších stavebnic byly už střechy perfektní.

Co se téhle konkrétní kůlny týká, nepřipadá mi jako materiálová, ale jako podružná ke strážnímu domku se zastávkou, protože dvoje dveře vedle sebe vypadají jako hajzlíky a ty třetí jsou jako od chlívku - tomu by odpovídala i deska pod oknem - v reálu by to mohla být uzavíratelná vnější násypka koryta uvnitř chlívku. Samozřejmě se časem mohl účel stavby měnit. Jinak postavené je to pěkně a povrchová úprava je epesní. Bohužel mi pasuje spíš k luxusnímu nábytku, než ke kůlně. Ty zbylé v reálu vypadají mnohem hůř.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Jiřik » úte 22 lis, 2016 7:48 pm

Ahoj tak jsem tu zpátky. Týden jsem si "hezky odpočinul" ve špitále, ale protože mi tam rozřezali hubu a né pracky, tak jsem zase trošku pokročil.
Tu ledku jsem tam samozřejmě nakonec šoupnul. :D Oranžová SMD 0603. Blikání je vyřešeno pomocí součástek TESLA, které byly vyrobeny zhruba v době kterou modeluji, takže nikdo ze zdejších brouků pytlíků mě nemůže nařknout z nemodelovosti! :lol:
A protože to v kamnech už hoří, tak se do nich taky musí přikládat.
PB229503.JPG

V kamnech už ohýnek hoří, přikládat už máme taky z čeho, ale jak panu přednostovi zdůvodnit, že květnu topíme, až na nás vyběhne...
PB229505.JPG

...no přeci ohříváme si jídlo a protože je el. vařič rozbitý, tak jsme museli na kamnech...
PB229506.JPG

Je to papír namotaný na vrtáky různých průměrů a slepený herkulesem, plus troška drátu. Pokračování zase zítra.
Jiřik
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Radek » úte 22 lis, 2016 7:52 pm

Ahoj Jiříku.
Se zájmem sleduju a kochám se. Přeju brzké uzdravení a těším se na pokračování.
Radek
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků