je takato tocna na trhu?

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

je takato tocna na trhu?

Příspěvekod pantany » čtv 19 led, 2012 2:01 pm

da sa niekde kupit takato tocna? ak nie a clovek by si ju chcel vyrobit sam ako zapojit kolaje? otacanie by mohlo byt aj rucne, to nie je podstatne, skor napajanie kolajnic mi vrta hlavou, nema niekto link na jej vyrobu a zapojenie?
Přílohy
tocna.jpg
tocna.jpg (100.57 KiB) Zobrazeno 7293 krát
pantany
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 25 úno, 2010 12:00 pm

Re: je takato tocna na trhu?

Příspěvekod fulda » čtv 19 led, 2012 3:59 pm

Na trhu jsou podobné, málokdy se zakrytým stolem.
Třeba Jirka jí dělal z CDčka: http://vlacky.brozek.org/index.php?typ=art&id=12

Připojení je několik a dost se lišej pro analog a pro digitál, nicméně skoro pokaždé jsou založené na plechových kroužcích na dně a pružných sběračích ve stole točny.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: je takato tocna na trhu?

Příspěvekod Petr Šimáček » čtv 19 led, 2012 4:16 pm

HO, konec 1. + začátek 2. epochy v českých zemích
Petr Šimáček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30 pro, 2008 3:55 pm
Bydliště: Praha

Re: je takato tocna na trhu?

Příspěvekod pantany » čtv 19 led, 2012 7:39 pm

tu Jirkovu tocnu z CD som videl, no nie je to zle, na to by som si aj v pohode trufol, len to zapojenie, ten link na masinky.cz je good, ale ja potrebujem takuto tocnu na TT a 30 cm je uz moooooooooc vela.
pantany
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 25 úno, 2010 12:00 pm

Re: je takato tocna na trhu?

Příspěvekod mizl » čtv 19 led, 2012 9:50 pm

A co jí použít jen jako základ a zbytek dodělat. Je to jen nápad .....
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: je takato tocna na trhu?

Příspěvekod pantany » čtv 19 led, 2012 10:18 pm

nuz ja by som ju mal rad aj funkcnu, teda uplne by mi stacilo ze na tocnu nabehne masina, rucne ju otocim ale z tocne uz masina aj odide. mat ju len tak akoze kulisu nefunkcny model tak to ne. musim niekde najst zapojenie na nu, teda ako vyzeraju tie pliesky co napajaju trat, nieco uz ma napadlo len neviem ci by to tak mohlo byt.
pantany
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 25 úno, 2010 12:00 pm

Re: je takato tocna na trhu?

Příspěvekod Jarda H. » pát 20 led, 2012 8:36 am

Tohle je pouhá stavebnice (pár dílků točny) bez jakéhokoliv zapojení - stačí se podívat na web KIBRI :D . Ostatně odpovídá tomu i cena ....
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: je takato tocna na trhu?

Příspěvekod Petr Šimáček » pát 20 led, 2012 9:16 am

pantany píše:nuz ja by som ju mal rad aj funkcnu, teda uplne by mi stacilo ze na tocnu nabehne masina, rucne ju otocim ale z tocne uz masina aj odide. mat ju len tak akoze kulisu nefunkcny model tak to ne. musim niekde najst zapojenie na nu, teda ako vyzeraju tie pliesky co napajaju trat, nieco uz ma napadlo len neviem ci by to tak mohlo byt.

Ta Kibri se jako základ k přestavbě a elektrifikaci použít dá, už jsem to viděl...Pro TT je ale opravdu velká; dobře zvaž, jestli jsi tak šikovný a vlastní stavbu točny zvládneš - i ta se neobejde bez investic finančních i časových a částka ušetřená na profi tovární, fungující točně pak už není tak velká...Na tomto odkazu je popsána samo domo výroba točny ,,panem modelářem" Houmrem http://houmrovyvlaky.bluehost.cz/Galerie/Tocna/Mapa/Tocna.htm... ale jak na svém webu před nedávnem psal prodává ji (nevím důvod) a kupuje tovární...
HO, konec 1. + začátek 2. epochy v českých zemích
Petr Šimáček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30 pro, 2008 3:55 pm
Bydliště: Praha

Re: je takato tocna na trhu?

Příspěvekod pantany » pát 20 led, 2012 9:26 am

jo, houmrovu stavbu som cital viackrat, uvazoval som aj nad kupou, ale tocna od rocca je iny level, to skor kupit nejaku rucnu tocnu v N a tu skusit prerobit na TT, aby skratka bola velka tak cca 15 cm
pantany
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 25 úno, 2010 12:00 pm

Re: je takato tocna na trhu?

Příspěvekod radekkrupka » pát 20 led, 2012 9:31 am

Stále nerozumím - jedná se ti spíše o koupi z důvodu získání pohonu a elektroinstalace nebo modelu točny jako takového?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: je takato tocna na trhu?

Příspěvekod male zvire » pát 20 led, 2012 10:26 am

pantany: Točnu v "eNku" můžeš koupit třeba tady: http://www.litomysky.cz/n/pecotocna.htm (délka mostu 141mm) za cca 450Kč
Její přestavba na TT & motorizace tady: http://domacimodulovka.kx.cz/budovy/tocnapeco/index.htm

Pokud si netroufáš ani na tohle, tak buď našetřit a koupit hotovou točnu od Roca případně MaZel, nebo našetřit a najít někoho kdo ti jí vyrobí...

EDIT: sorry, most má pouze 141mm :roll:
Naposledy upravil male zvire dne pát 20 led, 2012 11:41 am, celkově upraveno 1
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: je takato tocna na trhu?

Příspěvekod pantany » pát 20 led, 2012 10:53 am

tak presne toto je ono :-) dakujem.
pantany
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 25 úno, 2010 12:00 pm

Re: je takato tocna na trhu?

Příspěvekod Jarda H. » ned 22 led, 2012 7:25 pm

A ještě jedno možné řešení - sice mi trvalo to najít ve svých poznámkách, ale vím, že jsem to někde viděl - točna na ruční pohon vč. elektrického zapojení :
http://skyfly.blog.cz/galerie/modelova- ... mer-170mm#
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: je takato tocna na trhu?

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 26 led, 2012 6:59 pm

Když se mluví o točnách-ke mě se z pozůstalosti po kamarádovi dostala točna,patrně nějaká malosériovka,vcelku pěkná a podle stavu nepoužívaná.Jen nevím jak ji zprovoznit.Žádná dokumentace k tomu není,ale je to určitě úplně nové.Šířka je 18,5cm.Je k tomu jakýsi plánek,ale moudrý z toho nejsem,po zapojení to nic nedělá a zapojit to blbě asi ani nejde,protože to má 9-pinový konektor.Zná někdo z kolegů,co je to za výrobek a jak to uvést do chodu????Obrázky na http://kyklop68.rajce.idnes.cz/tocna
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: je takato tocna na trhu?

Příspěvekod fulda » pát 27 led, 2012 8:52 am

Nemáš fotky zespoda? trochu mne mate ten roco ovladač.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Další

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků