sloupy elektrického napětí

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: sloupy elektrického napětí

Příspěvekod prcek » úte 29 pro, 2020 6:47 pm

Vedeni 110 nebo 220 kV se s vedenim 22 kV krizi docela "bezne" tzn, ze tam muze byt oboji, jen se ti tam asi nevejde vic nez jeden 110 kV sloup, protoze mivaji velke rozestupy https://mapy.cz/s/mozezasale (je to u trafacky 110/22 kV, vedeni hromada)
Asi to nemusi byt striktne kolmo https://mapy.cz/s/mapokufovu ale pres to zhlavi je to takove ... zvlast, kdyz v realu by asi byla moznost s vedenim uhnout kousek mimo.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: sloupy elektrického napětí

Příspěvekod T 478 3022 » úte 29 pro, 2020 6:47 pm

cipisekmp píše:Vrrr. No tak tam zustane jen to VVN vedeni a basta. Ze vsude musi byt problem. Proverim jeste moznost "zkolmeni" toho vedeni nebot me pak moduly zavazi do sebe pri skladani.

Neházej pušku do žita......Jsem si pořád říkal,kde já to jenom zřel???Už to mám,tak snad se mě to podaří vložit.Brno-Černovice.......č.1 trať komárovské nebo černovické spojky-teď si nejsem jist,č.2 vedení 110kV z rozvodny Komárov na rozvodnu Brno-Teplárna.Žádných 60m mezi něma to není,je pouze dodržena krajní vzdálenost od vodičů.
https://mapy.cz/s/gehokagudo
T 478 3022
 
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: sloupy elektrického napětí

Příspěvekod greenery » úte 29 pro, 2020 6:53 pm

Nízké stromy a zahrady tam mít můžeš. Kouká se na to, aby nebyla znemožněna údržba, přístup. Provozovatel po tobě bude chtít věcné břemeno :D , a asi je nebudeš moci oplotit. Nebo ti meruňky vyvlastní, pokud koridor vedení bude prohlášen za veřejně prospěšnou stavbu.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: sloupy elektrického napětí

Příspěvekod T 478 3022 » úte 29 pro, 2020 7:01 pm

cipisekmp píše: To VN potahnu tim merunkovym sadem. To zas bude taky ale spatne urcite nebot by nemeli pod vedenim byt stromy vrrr.

To víš,že by tam ty stromy pod vedením být neměli,ale klidně tam to vedení i ty stromy dej,bude to jak ve skutečnosti.Lidi na to totiž vyloženě s...u,na nějaké ochranné pásma.Klidně to tam zasadí,až to vyroste a při větru vypadávají VN ochrany,nebo na NN pojistky,tak ještě ti stejní lidé vyřvávají co je to za bordel.Není pak nic lepšího,než v noci,po tmě,za větru,sněhu,deště lézt někde kolem zamčenejch,oplocenejch zahrad atd a hledat to......Tu zábavu si nedovedeš představit.A žádný páky na ně nejsou.....Věř tomu,že po 30letech v energetice vím o čem mluvím.Tohle samozřejmě platí pro NN,VN.Ne pro VVN,tak vysoké stromy nejsou v Rusku ani USA.
T 478 3022
 
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: sloupy elektrického napětí

Příspěvekod prcek » úte 29 pro, 2020 7:09 pm

https://mapy.cz/s/nuzuzukuha

Tady chybi koleje, jinak je tam vedeni 110 i 22 kV, trafacka a nadzemni 400 V vcetne domu a stromu. Takovy gordicky uzel. Doporucuju panoramu a pokochat se :-)
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: sloupy elektrického napětí

Příspěvekod T 478 3022 » úte 29 pro, 2020 7:10 pm

greenery píše:Nízké stromy a zahrady tam mít můžeš. Kouká se na to, aby nebyla znemožněna údržba, přístup. Provozovatel po tobě bude chtít věcné břemeno :D , a asi je nebudeš moci oplotit. Nebo ti meruňky vyvlastní, pokud koridor vedení bude prohlášen za veřejně prospěšnou stavbu.

Toto budu považovat za vtip.......
T 478 3022
 
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: sloupy elektrického napětí

Příspěvekod T 478 3022 » úte 29 pro, 2020 7:22 pm

prcek píše:https://mapy.cz/s/nuzuzukuha

Tady chybi koleje, jinak je tam vedeni 110 i 22 kV, trafacka a nadzemni 400 V vcetne domu a stromu. Takovy gordicky uzel. Doporucuju panoramu a pokochat se :-)

Trefil jses mě do rájonu Prcku,kdybys tak ještě věděl co je tam pod povrchem. :lol: Ale toto není zase taková hrůza-celkem normální křížení.
Nějak mě připadá,že Cipís chtěl hlavně ty 110kV Auhágeny instalovat rovnoběžně s tratí.K tomu jsem mu poslal ten odkaz na Komárov.......když se tady psalo,že takhle nééé.
T 478 3022
 
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: sloupy elektrického napětí

Příspěvekod cipisekmp » úte 29 pro, 2020 7:59 pm

No ja jsem chtel ty VVN augageny nechat tak jak jsou. Zesikma, krive prez zhlavi. Jak jsem psal, jsou nalepene (ne ze by nesli zrusit). Jeste jeden odkaz dam z meho okoli. Prechod VN 22kV prez tri koleje s pouzitim dost vysokych sloupu s "podobnou" konstrukci a urcite uplne kolmo. Bohuzel nejsem elektrikar, tak pracovnici Eon distribuce ci CEPS nebo kdo to dela mne asi ukamenuji ze ty moje auhageny jsou uplne jine. Jinak diky za ruzne odkazy co vse se vyskytuje v ceske dratarine.
Dat to vedeni 22kV podel trati jsem chtel (v minulem prizpevku) od kraje modulu, prez merunkovy sad, kolem sloupu VVN auhagen, az k tomu mistu trafa jak jsem jej planoval. Ale to se me tam stejne nevleze nebot uz tam zavazi ten auhagenacky sloup. Ze jsem to neresil nez jsem je nalepil.
Cipisekmp.
https://mapy.cz/zakladni?x=17.2859833&y=48.9678911&z=20&pano=1&base=ophoto&pid=2037924&yaw=0.592&fov=1.157&pitch=-0.080
edit a jeste jedno tesne za zhlavim:
https://mapy.cz/turisticka?x=17.2687306&y=48.9679122&z=19&base=ophoto
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: sloupy elektrického napětí

Příspěvekod cipisekmp » úte 29 pro, 2020 8:07 pm

Tady jsem dokonce to misto vyfotil od vjezdoveho navestidla. Je tam i ten sloup. No auhagen to neni pravda. Cipisekmp.
A jeste jeden https://mapy.cz/turisticka?x=17.0791039&y=49.1490036&z=19&pano=1&pid=48578134&yaw=0.113&fov=1.257&pitch=-0.523 kde prochazi VN primo prez nadrazi. Ja to tak necham a bude.
Přílohy
sloup.jpg
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: sloupy elektrického napětí

Příspěvekod greenery » úte 29 pro, 2020 8:59 pm

no vida, meruňky jsou zachráněny. Takže to máš cipísku správně. .... že jsem si hned myslel, že pravidla jsou na to, aby si s nimi jeden vytřel p...

T 478 3022 píše:
prcek píše:https://mapy.cz/s/nuzuzukuha

Tady chybi koleje, jinak je tam vedeni 110 i 22 kV, trafacka a nadzemni 400 V vcetne domu a stromu. Takovy gordicky uzel. Doporucuju panoramu a pokochat se :-)

Trefil jses mě do rájonu Prcku,kdybys tak ještě věděl co je tam pod povrchem. :lol: Ale toto není zase taková hrůza-celkem normální křížení.
Nějak mě připadá,že Cipís chtěl hlavně ty 110kV Auhágeny instalovat rovnoběžně s tratí.K tomu jsem mu poslal ten odkaz na Komárov.......když se tady psalo,že takhle nééé.
Naposledy upravil greenery dne úte 29 pro, 2020 9:07 pm, celkově upraveno 1
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: sloupy elektrického napětí

Příspěvekod greenery » úte 29 pro, 2020 9:06 pm

T 478 3022 píše:
greenery píše:Nízké stromy a zahrady tam mít můžeš. Kouká se na to, aby nebyla znemožněna údržba, přístup. Provozovatel po tobě bude chtít věcné břemeno :D , a asi je nebudeš moci oplotit. Nebo ti meruňky vyvlastní, pokud koridor vedení bude prohlášen za veřejně prospěšnou stavbu.

Toto budu považovat za vtip.......


Jo, je to vtip, ale jen do doby, než při projednání narazíš na ouřadu, který podobnými absurditami dusí zámysl. A nemám na mysli jen dráty. Druhá strana barikády.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: sloupy elektrického napětí

Příspěvekod T 478 3022 » úte 29 pro, 2020 9:08 pm

cipisekmp píše:No ja jsem chtel ty VVN augageny nechat tak jak jsou. Zesikma, krive prez zhlavi. Jak jsem psal, jsou nalepene (ne ze by nesli zrusit). Jeste jeden odkaz dam z meho okoli. Prechod VN 22kV prez tri koleje s pouzitim dost vysokych sloupu s "podobnou" konstrukci a urcite uplne kolmo. Bohuzel nejsem elektrikar, tak pracovnici Eon distribuce ci CEPS nebo kdo to dela mne asi ukamenuji ze ty moje auhageny jsou uplne jine. Jinak diky za ruzne odkazy co vse se vyskytuje v ceske dratarine.
Dat to vedeni 22kV podel trati jsem chtel (v minulem prizpevku) od kraje modulu, prez merunkovy sad, kolem sloupu VVN auhagen, az k tomu mistu trafa jak jsem jej planoval. Ale to se me tam stejne nevleze nebot uz tam zavazi ten auhagenacky sloup. Ze jsem to neresil nez jsem je nalepil.
Cipisekmp.

Aha,takhle tedy.....VVN Auhageny s klidným spaním nech jak jsou.Ano,je to trochu něco jiného,než u nás,ale........,to bych neřešil.Jinak ty dost vysoké sloupy sloupy s podobnou konstrukcí,co máš v odkazech jsou vše normální příhraďáky 22kV a ty se právě používají při těchto křížení.A důvod je tam prakticky pouze jeden-dosažení dostatečné výšky nad překážkou.Ty jsou k těm SDV sloupům.
Trafačku bych tam dal jak jsi měl v plánu,s vedením 22kV bych šel po kraji modulu.Když by někdo měl blbé poznámky např. ke vzdálenosti od toho auhagen sloupu,tak mu můžeš tvrdit že je to natažené vedením SAX.Je to izolované vedení VN.Takže ty vzdálenosti jsou zase menší.
Na tom okraji by to ale bylo náchylné na poškození-já to řeším plexisklem.
T 478 3022
 
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: sloupy elektrického napětí

Příspěvekod hank » úte 29 pro, 2020 9:20 pm

cipisekmp píše:No a kde se tech 22kV veme.


No a kde se vezme to VVN? Taky ho musíš přivést z místa odněkud mimo scénu...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: sloupy elektrického napětí

Příspěvekod hank » úte 29 pro, 2020 9:24 pm

prcek píše:https://mapy.cz/s/nuzuzukuha

Tady chybi koleje, jinak je tam vedeni 110 i 22 kV, trafacka a nadzemni 400 V vcetne domu a stromu. Takovy gordicky uzel. Doporucuju panoramu a pokochat se :-)


Hele, Klajda... Ale nějak tam těch drátů za 30 let přibylo, nebo se mi to zdá? (Disclaimer: V letech 1984 - 90 jsem bydlel v Líšni na sídlišti, od Klajdy na dostřel...)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: sloupy elektrického napětí

Příspěvekod T 478 3022 » úte 29 pro, 2020 9:27 pm

greenery píše:no vida, meruňky jsou zachráněny. Takže to máš cipísku správně. .... že jsem si hned myslel, že pravidla jsou na to, aby si s nimi jeden vytřel p...


Jestli jsi tím vytíráním myslel mě,tak jsi se trochu spletl.Jak by se řeklo dřive-jsem takříkajíc dělnického původu.Takže kdo si s kým a kde bude něco vytírat já absolutně nerozhoduju.
Jestli jsi to myslel jinak,tak jako bych nic nenapsal.
T 478 3022
 
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků