Zarážedlo, šturc, konec kusé koleje

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zarážedlo, šturc, konec kusé koleje

Příspěvekod kecu.p » stř 04 črc, 2012 1:23 pm

Po celém areálu depa se jezdí zpravidla maximální rychlostí 5 km/h, proto by tam rychlostí blesku do remízy zajížděl pouze blázen. Když pojedu pomalu, nestane se, že bych zpátky nevyjel.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Zarážedlo, šturc, konec kusé koleje

Příspěvekod MirekTT » stř 04 črc, 2012 1:35 pm

Já jsem chtěl říct jen to, že když ho tam mít nebudeš, nic nezískáš, a když ho tam mít budeš, nic neztratíš.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Zarážedlo, šturc, konec kusé koleje

Příspěvekod kecu.p » stř 04 črc, 2012 1:44 pm

jasně ... však je to jeho model, jemu to bude dělat radost ... každý si to udělá po svém ... někdo dá na konec kolejí malé zarážky (čuby), jiný s tím bude počítat a nebude zajíždět s lokomotivou, která se tam nevejde už od pohledu
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Zarážedlo, šturc, konec kusé koleje

Příspěvekod male zvire » stř 04 črc, 2012 1:46 pm

kecu.p píše:Po celém areálu depa se jezdí zpravidla maximální rychlostí 5 km/h, proto by tam rychlostí blesku do remízy zajížděl pouze blázen. Když pojedu pomalu, nestane se, že bych zpátky nevyjel.


To je tvoje představa, ale teď si představ že se kolejiště chopí malé děti bez dozoru a projet lokomotivou skrz barák pro ně může být docela výzva (pro mě jakožto malého caparta by určitě byla)...
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Zarážedlo, šturc, konec kusé koleje

Příspěvekod Jeňa Sova » stř 04 črc, 2012 3:24 pm

Tak to je snad samozřejmé, že když chci provozovat modelovou železnici, tak nebudu do "baráku" zajíždět rychle. :shock: A dětem se musí nejdřív vysvětlit, jak se kolejiště ovládá, ne? :)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Zarážedlo, šturc, konec kusé koleje

Příspěvekod martin-tt » čtv 05 črc, 2012 7:16 pm

Jeňa Sova píše: A dětem se musí nejdřív vysvětlit, jak se kolejiště ovládá, ne? :)

Jeňo ty asi zatím nemáš děti protože já mám dvě a vysvětluji od rána do večera a je to marný,je to marný a je to marný. :lol:
martin-tt
 
Příspěvky: 184
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: Zarážedlo, šturc, konec kusé koleje

Příspěvekod Jeňa Sova » čtv 05 črc, 2012 8:37 pm

Nemám děti, to je pravda. Ale kdybych měl, nepustil bych je k něčemu, co stojí několik tisíc bez toho, aby se k tomu uměly chovat...
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Zarážedlo, šturc, konec kusé koleje

Příspěvekod radula63 » sob 07 črc, 2012 8:34 pm

jeňa
Mám s dětmi zkušenost - jelikož už jsem několik let otcem. "Caparti", i když určitě nebudou mít v úmyslu něco zničit, určitě (je tu stále pravděpodobnost) budou zkoušet bez dozoru "co to dá". Neznamená to, že by nutně zkoušely kosmickou rychlostí opustit zatáčku, ale určitě nebudou mít ten správný odhad kdy a kde mašina zastaví - viz. např. digitál - zpoždění zastavení vlivem brzdící křivky apod. Tudíž kolize budou častější než u dospělé obsluhy - náraz do šturcu, náraz do souravy (při spřahování) o něco prudší a může se vykolejit vůz... atd.
Pro děti je třeba ustoupit z přesných modelovaných skutečností a mírně to přizpůsobit.
Toť můj názor.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Zarážedlo, šturc, konec kusé koleje

Příspěvekod BohousP » sob 07 črc, 2012 8:43 pm

No, mé děti (mám tři) mi model nezničí, nejmladšímu je 27. Ale už mám první vnouče a zkušeností s dětmi víc než dost. Souhlasím s Jéňou, ale skutečnost je o něčem jiném. Náhoda je nevyzpytatelná. Stačí, že přihlížející dítě zakopne, vy se k němu otočíte a mašina narazí VAŠÍ vinou :x .
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Zarážedlo, šturc, konec kusé koleje

Příspěvekod Jeňa Sova » ned 08 črc, 2012 12:41 am

Tak, třeba v digitálu se jim ta rychlost dá omezit :) Pokud neví, jak se s tím jezdí, nedozví se ani jak se to nastavuje :-D
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Zarážedlo, šturc, konec kusé koleje

Příspěvekod Tomáš » ned 08 črc, 2012 3:29 pm

Jeňa Sova píše:Tak, třeba v digitálu se jim ta rychlost dá omezit :) Pokud neví, jak se s tím jezdí, nedozví se ani jak se to nastavuje :-D


Jo tak v to tajně doufám.I když dnešní děti a elektronika to jde ruku v ruce.Můj malej ještě neuměl ani mluvit a už si uměl pustit DVD s pohádkou.Multimaus drží v ruce,jako kdyby se s ní narodil,takže je otázkou času kdy mě začne poučovat,co nastavit atp.
Jinak pro případy nevynucených karambolů jsem právě digitalizoval něco mašin BTTB,když se něco stane nebude to zas až tak bolet,jako u modelu za několik tisíc.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Zarážedlo, šturc, konec kusé koleje

Příspěvekod radula63 » ned 08 črc, 2012 9:41 pm

Tomáš píše:Jinak pro případy nevynucených karambolů jsem právě digitalizoval něco mašin BTTB,když se něco stane nebude to zas až tak bolet,jako u modelu za několik tisíc.

Taky řešení :wink:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Zarážedlo, šturc, konec kusé koleje

Příspěvekod carodej » sob 14 črc, 2012 7:50 am

No já mám v kroužku děcek několik ... a i když jim 10x opakuješ ce se muže a nemuže ... tak v zápalu "boje" se nékterému vždycky podřil nějaký pruser. Takže každá bezpečnostní pojistka, která je možná je u děcek vhodná k použití ... :)
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Zarážedlo, šturc, konec kusé koleje

Příspěvekod kecu.p » sob 14 črc, 2012 8:54 am

Po pravdě ... zkoušel někdo z vás narazit velkou rychlostí do šturcu?? Co se stane?? Někdy také došlo k vypadnutí mašinky z kolejí a v případě depa nezbyde nic jiného, než otevřít střechu/zvednout budovu a vykolejený stroj nakolejit. A to může být ještě to lepší ... také může dojít k poškození drobných částí detailů jako jsou hadice, hák, topná spojka a někdy i nárazníky ... nebylo by lepší nechat zajíždět stroj do depa tomu, kdo to umí ?? přeci nejsou všechny děti stejní ... jistě se tam najde jeden či dva, kteří budou mít ten cit na pomalou jízdu lokomotivy.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Zarážedlo, šturc, konec kusé koleje

Příspěvekod male zvire » sob 14 črc, 2012 5:41 pm

mě vždy udiví kolik lidí místo odstranění potencionálního průseru spoléhají na náhodou a snaží se to za každou cenu 'ochcat'...
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Zdenek Valter a 7 návštevníků