Nádražní budova- úprava stavebnice od KIBRI

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Nádražní budova- úprava stavebnice od KIBRI

Příspěvekod fofros » úte 03 kvě, 2011 10:52 pm

Vážení přátelé modelové železnice,
v tomto topicu bych Vám chtěl ukázat svou přestavbu tovární stavebnice KIBRI 39492- Bahnhof Reichelsheim.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us


Základem přestavby bylo omítnutí hlavní budovy stanice, tak, aby se co nejvíce podobala našim reáliím. Dále pak v co největší míře, byly plastové díly, imitující dřevo, vyrobeny ze skutečného dřeva. Tak se podívejte, jak se přestavba povedla:

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us





Jsem si vědom toho, že je tam spousta chybiček, což je dáno hlavně velmi krátkou dobou celé stavby, která trvala jen 7 večerů, ale jedná se o budovu, která bude umístěna na kolejišti pro děti a mě šlo především o to, si jednotlivé postupy vyzkoušet. Nemálo tomu i přispělo to, že se jedná o mou prvotinu, takže vše, co jsem na této budově dělal, bylo pro mě v oblasti objevů a poznávání. Tímto kouskem jsem si osvojil nemálo praktik používaných při stavbách budov a věřím, že každý další kousek už bude jen lepší a lepší.

A teď k samotné přestavbě.

Omítka:
Všechny zděné díly stavebnice jsem zdivem nalepil na tvrdý papír. Po zaschnutí lepidla, jsem jednotlivé díly obstříhal a vyřezal do nich veškeré otvory, které byly v původních dílech. Poté jsem nalepil štukované lemy oken a atiky. Nato jsem celou plochu papíru na jednotlivých dílech natřel lehce zředěným duvilaxem a zasypal hrubou moukou. Nasypal jsem na každý díl hromádku mouky a ihned přebytečnou mouku z dílu vysypal, takže tam zůstalo opravdu jen to, co se přichytilo k lepidlu. Pokud byste to nechali zasypáno delší dobu, tak v místě, kde je větší nános lepidla by se mohly vytvořit hrudky. Je třeba dbát na to, aby bylo lepidlo opravdu všude, jinak nám zase vzniknou nežádoucí lysiny, které se velmi obtížně opravují.

Po zaschnutí lepidla, jsem celou plochu přestříkal několika tenkými vrstvami bílé matné barvy ve spreji. Tímto došlo k řádnému zafixování mouky, ale hlavně k přebarvení štuků a atik, které byly původně šedohnědé. Následně jsem po zaschnutí barvy natřel omítku žlutou akrylovou barvou. Bylo třeba dávat pozor, abych si štětečkem nešmrncnul do bílého štuku, což byla docela piplačka, ale myslím, že se to povedlo. Tímto postupem dosáhneme realistického vzhledu omítky a návaznosti štuků a atik na omítku.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us[url=http://img189.imageshack.us/i/03052011934.jpg/]

Dále už jen dolepení oken natřených neředěnou Umbrou pálenou a hurá na lepení zdí k sobě. Tady je třeba počítat s tím, že tvrdý papír nám lehce zdi zesílil směrem ven, což znamená, že rohy říms nám nesednou k sobě a tudíž je potřeba styčné plochy zbrousit. Tohle se mi docela nepovedlo a tak mi sem tam vznikla na rozích nepěkná mezera mezi římsami. Pak jsem z tvrdého papíru vyrobil rohové lemy a nalepil je. Celé jsem to přetřel (hlavně ty mezery v římsách, trošku to ty škvíry vyplnilo) bílou temperou s přimíchaným duvilaxem.

Obrázek[/url]

Uploaded with ImageShack.us

Dřevo:

Skladištní díly jsem obkreslil na balsu tl. 1mm, vyřízl a nalepil na ně lišty nařezané z bukové dýhy. Rám okna a dveře jsem použil původní (vyřízl jsem je z původních dílů stavebnice). Štítové lemy jsou pak všechny vyrobeny z 1mm balsy. U těch jsem se nedržel předlohy, ale použil jsem lidovou tvořivost :D Všechny dřevěné díly jsou natřeny neředěnou Umbrou pálenou a následně patinovány křídami. Celá budova je pak napatinována metodou suchého štětce olejovkami a křídami. Je to můj první pokus o patinu budovy, takže prosím buďte shovívaví k jejímu provedení :) .

Tak a to je zatím vše. Ještě je tam spoustu věcí na dodělání, cedule, popisky atd. atd.
Pokud by měl někdo nějaký dotaz, rád zodpovím a více fotek je k dispozici zde:

http://fofros.rajce.idnes.cz/Nadrazni_budova_KIBRI/
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Nádražní budova- úprava stavebnice od KIBRI

Příspěvekod mnitka » stř 04 kvě, 2011 3:51 am

Tohle vůbec nevypadá špatně.
Když si vzpomenu na svoje prvotiny... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , můžu jen závidět.
jen místo mouky bych použil jiný materiál např. prášek na mytí nádobí, prach Polák...
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Nádražní budova- úprava stavebnice od KIBRI

Příspěvekod vojtas » stř 04 kvě, 2011 5:30 am

Máš to moc pěkný!
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Nádražní budova- úprava stavebnice od KIBRI

Příspěvekod Radek » stř 04 kvě, 2011 5:32 am

Radost pohledět :P
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: Nádražní budova- úprava stavebnice od KIBRI

Příspěvekod milan ferdián » stř 04 kvě, 2011 7:37 am

Tak to jsem zvědavý na tu druhou nádražní budovu F_n/O.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nádražní budova- úprava stavebnice od KIBRI

Příspěvekod Ferda » stř 04 kvě, 2011 10:54 am

Krásná práce. A ten FOFR !!!

milan ferdián píše:Tak to jsem zvědavý na tu druhou nádražní budovu F_n/O.

Otázka zní: Kam ji pak umístí? :oops:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Nádražní budova- úprava stavebnice od KIBRI

Příspěvekod milan ferdián » stř 04 kvě, 2011 10:58 am

Ferda píše:Krásná práce. A ten FOFR !!!

milan ferdián píše:Tak to jsem zvědavý na tu druhou nádražní budovu F_n/O.

Otázka zní: Kam ji pak umístí? :oops:


Vehementně tvrdil,že do září bude místo,kde nádražní budovu umístí :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nádražní budova- úprava stavebnice od KIBRI

Příspěvekod Ferda » stř 04 kvě, 2011 12:14 pm

milan ferdián píše:
Ferda píše:Krásná práce. A ten FOFR !!!

milan ferdián píše:Tak to jsem zvědavý na tu druhou nádražní budovu F_n/O.

Otázka zní: Kam ji pak umístí? :oops:


Vehementně tvrdil,že do září bude místo,kde nádražní budovu umístí :mrgreen:

Že by měl doma připravenou poličku?
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Nádražní budova- úprava stavebnice od KIBRI

Příspěvekod milan ferdián » stř 04 kvě, 2011 3:03 pm

tak to bude dlouhhhhhhhhhááááááá polička... :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nádražní budova- úprava stavebnice od KIBRI

Příspěvekod fofros » stř 04 kvě, 2011 4:21 pm

Všem moc díky za povzbuzující reakce.

A ty dva rýpaly (Ferda a Milan), prosím nechte vyvést!!! Tohle je topic o přestavbě budovy od Kibri, tak tu prosím neplevelte nějakými nesmysly o něčem, o čem normální smrtelník nemá ani páru :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Admiiiiiiiiiiiin.........!!!!! BAN :lol:
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Nádražní budova- úprava stavebnice od KIBRI

Příspěvekod vojtas » stř 04 kvě, 2011 6:29 pm

Problém,milan je admin... :mrgreen: :mrgreen:
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Nádražní budova- úprava stavebnice od KIBRI

Příspěvekod fofros » stř 04 kvě, 2011 6:50 pm

Admin, neadmin, pravidla platí pro všechny a tady admin není, tak ať si jde plkat do svých chlívečků :mrgreen:
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Nádražní budova- úprava stavebnice od KIBRI

Příspěvekod win111 » ned 31 črc, 2011 5:23 am

Já vyhledávám naopak stavebnice, který mají právě takový styl jako je Tvoje nádraží před přestavbou. V Brně snad kromě hlavní budovy byly všechny ostatní v tomto stylu, dnes je jich kolem nádraží a kolem Brna, zachováno ještě dost. Přestavba se Ti povedla, všechna čest, já bych přece jen zůstal u té původní. Ta se hodí více do našich reálií jak píšeš.
www.modelovazeleznice-ho.cz
Uživatelský avatar
win111
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 07 úno, 2008 4:35 pm
Bydliště: Moravany u Brna

Re: Nádražní budova- úprava stavebnice od KIBRI

Příspěvekod radula63 » ned 31 črc, 2011 11:29 am

Klobouk dolů :shock: Přestavba se ti povedla. Moc se mi to líbí. Velmi dobrej nápad s tou moukou. :idea:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Nádražní budova- úprava stavebnice od KIBRI

Příspěvekod mlha » ned 31 črc, 2011 4:17 pm

fofros píše:Admin, neadmin, pravidla platí pro všechny a tady admin není, tak ať si jde plkat do svých chlívečků :mrgreen:

fofroš,on ti jenom závidí,že tvoje budova bude na kolejišti vidět......
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Další

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků