Zemědělská technika

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Zemědělská technika

Příspěvekod pipelin » ned 17 dub, 2011 4:42 pm

Zdravím,mám v plánu vytvořit na kolejišti nějaké pole a statek,má někdo zkušenosti z výrobou zemědělské techniky ve velikosti HO? Traktor koupím ale třeba pluh,secí stroj brány a podobně? Pokud je to blbost tak to klidně napište.
pipelin
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř 29 pro, 2010 10:18 am
Bydliště: Mořice okr: Prostějov

Re: Zemědělská technika

Příspěvekod Martin HO » ned 17 dub, 2011 4:56 pm

Mnoho se se dá koupit hotové, něco s figurkami "na statku" (Preiser), Noch, Busch, Brekina, .... . Většinou SRN, poslední dobou DDR - kombajny,traktory,... někdy užívané i u nás. A také české modelářšké firmy zaměřené na modely automobilů.
Martin HO
 

Re: Zemědělská technika

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 17 dub, 2011 5:36 pm

pipelin píše:Zdravím,mám v plánu vytvořit na kolejišti nějaké pole a statek,má někdo zkušenosti z výrobou zemědělské techniky ve velikosti HO? Traktor koupím ale třeba pluh,secí stroj brány a podobně? Pokud je to blbost tak to klidně napište.



Věci co používali JZD u nás dělá IcAR - včetně pluhů aj
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zemědělská technika

Příspěvekod pipelin » ned 17 dub, 2011 5:50 pm

Koukal jsem se na ty stránky ale nikde sem nenašel nějaký ceník nebo něco podobného.
pipelin
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř 29 pro, 2010 10:18 am
Bydliště: Mořice okr: Prostějov

Re: Zemědělská technika

Příspěvekod JBr » ned 17 dub, 2011 6:27 pm

Cenik na webu nemaji, ale pocitej ceny kolem 600-1000 za stavebnice a za hotove modely vic jak 1000.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Zemědělská technika

Příspěvekod pipelin » ned 17 dub, 2011 6:37 pm

Tak né že bych byl skrblík ale je to mazec. Vím že každá sranda něco stojí to je jasné. Proto se ptám zda někdo nezkoušel něco vytvořit doma.
pipelin
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř 29 pro, 2010 10:18 am
Bydliště: Mořice okr: Prostějov

Re: Zemědělská technika

Příspěvekod uherjara » pon 18 dub, 2011 5:58 am

Něco ze zemědělské tématiky (traktory a vlečky) se dá najím mezi stavebnicemi firmy SDV s cenami od 150 do 350kč.
http://www.sdvmodel.cz
Nic jsem od nich nestavěl, ale začínají připravovat i věci v TT, zatím doplňky, ale už střádám z domácího rozpočtu. Jarek
uherjara
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 29 dub, 2010 5:50 am

Re: Zemědělská technika

Příspěvekod Vladamir » pon 18 dub, 2011 7:55 am

pipelin píše:Koukal jsem se na ty stránky ale nikde sem nenašel nějaký ceník nebo něco podobného.


http://www.modeltrain.cz/ceniky/ICAR.pdf
Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Re: Zemědělská technika

Příspěvekod Jarda H. » pon 18 dub, 2011 10:41 am

Modeltrain má na svém webu ceníky různých firem / výrobců, ale myslím, že jsou to ceny jejich = prodejní ! Pokud zájemce bude kontaktovat přímo ICAR, bude nákupní cena lepší než přes prostředníka. Na jejich webu - tedy firmy ICAR - je psáno " ... výroba a prodej ..." takže přímý prodej zájemcům předpokládám funguje (jako např. u f. LOCO apod.)
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Zemědělská technika

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 18 dub, 2011 11:06 am

Jarda H. píše:Modeltrain má na svém webu ceníky různých firem / výrobců, ale myslím, že jsou to ceny jejich = prodejní ! Pokud zájemce bude kontaktovat přímo ICAR, bude nákupní cena lepší než přes prostředníka. Na jejich webu - tedy firmy ICAR - je psáno " ... výroba a prodej ..." takže přímý prodej zájemcům předpokládám funguje (jako např. u f. LOCO apod.)



Ano, přímý prodej funguje, p. Carvan je pohodový člověk a není problém se s ním domluvit. A cena 1000 kč za postavený model? Hodně levný! Kupoval jsem od nich moc hezky postavený pluhy, tatry 805 a bagry a cena za kus bylo hodně pod 1000 korun!.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zemědělská technika

Příspěvekod loscarlos » pát 06 kvě, 2011 8:10 am

Ahoj, taky mám rád zemědělskou techniku. Stavebnice od SDV jsou v pohodě, teď mají i novinku : http://www.sdvmodel.cz/index.php?page=s ... 53&lang=cs
Sám jsem si zkusmo postavil Zetůrka :
https://picasaweb.google.com/karel.bg/ZetorSDV#
Není to profi, ale mám z něj velkou radost :-). Jinak pánové z ICAR bývají pravidelně na burze v Praze. Taky jsem už pokukoval po jejich stavebnicích. Mám u nich zájem o T805 - hasičskou i armádní.
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Zemědělská technika

Příspěvekod Střelec » pát 06 kvě, 2011 5:31 pm

DAVO kromě vozidel dělá i nějakou zemědělskou techniku staršího data jak v TT, tak v H0. Traktor, lokomobily, mlátičku a nějaké stroje za koně.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň


Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků