Opracovávání PSH desek

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Opracovávání PSH desek

Příspěvekod Jan Kohout » stř 20 čer, 2007 11:30 am

Malá želznice nabízí ve svém katalogu PSH desky, které je možné využít při vlastní stavbě modelů, typicky asi budov. Docela mě to zaujalo, protože se chystám postavit si malé skladiště s rampou, ale nevím, jakým způsobem tyto desky nejlépe opracovávat - tj. vyřezat okna/dveře, tvary jednotlivých dílů apod. Nepracujete s nimi někdo, že byste přispěli radou...? :)
Jan Kohout
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 27 kvě, 2007 6:48 pm

Příspěvekod sco_27 » stř 20 čer, 2007 2:04 pm

Ahoj,
myslim, ze sa to da rezat aj skalpelom.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Zaza » ned 24 čer, 2007 5:21 pm

Zdarec, no já jsem s tím teď začal takže mám jen několik málo poznatků.
Předesílám, že má zkušenost se se týká polystyrenových desek od Auhagenu o tloušťce 1mm. Lze je s velkým úspěchem stříhat nůžkama na plech. Já osobně využívám v práci tabulové nůžky, které navíc zaručí i rovinu. Dále se desky velice dobře opracovávají pilováním a to nejen jehlovými pilníky, ale i těmi většími na železo (nesmějí být moc hrubé).
Pokud jde o výrobu oken postupoval jsem takto: Nejprve jsem je narýsoval na desku, potom jsem odvrtal vnitřní otvory (jednu díru vedle druhé podobně jako když se pracuje s plechem a připravujeme ho pro vysekávání děr) a dořízl obyčejným nožem. Následně jsem ořízl a dopiloval vnější rám okna. Pak už zbývá jen jehlovým pilníkem upravit na rozměr a začistit vnitřní otvor okna který mám na hrubo odvrtaná a vyříznutý.
Zaza
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 13 čer, 2007 5:42 pm


Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků