Nádražní lampa

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Nádražní lampa

Příspěvekod Patron1 » čtv 29 črc, 2010 7:31 pm

Zdarvím všechny. Potřeboval bych poradit, kde by se daly sehnat samotné cilindry na nádražní lampy.Velikost H0. A nebo jak bych si je mohl vyrábět. Díky za radu
Patron1
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 29 črc, 2010 5:48 pm

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod Honza168 » pon 02 srp, 2010 9:20 pm

Tak tohle zrovna řeším taky, ale v N-ku. Vyzkoušel jsem několik metod (většinou lisování), ale udělat stínítko lampy o průměru do 3,5 mm, v zúžení pak do 2,2 mm, abych tam mohl instalovat žárovičku 1,3 mm (Viesmann - ty už mám nakoupené), to se mi zatím nedaří. Vyzkoušel jsem "překovat" maličké čalounické nýtky i Al dutinky (které se lisují jako koncovky vodičů), ale ručně to nejde. Chce to lis a nástroje - matrici a trn. Řeším jejich výrobu u profíka. Taky jsem uvažoval o odlévání stínítek z resinu, ale stejně to znamená udělat dokonalou předlohu a z ní formu. Když na něco narazíš, dej vědět. :x Zdraví Honza168.
Uživatelský avatar
Honza168
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 13 zář, 2009 1:06 pm
Bydliště: Praha

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod Fíkus » pát 06 srp, 2010 9:51 am

VYsoustružit mástr třeba ve vrtačce, stačí aby moc neházela, jako nástroj stačí cokoli s ostrou hranou, pohoda, zkusíš to párkrát a pak to už budeš mít v ruce... Odlití následného mástru do dvoudílky je pohoda, další možnost je udělat to plné, bez vyducení a použít to jako kopyto a vytáhnout to z vhodné folie, vše je jen o zkoušení a zkoušení a zase zkoušení, dobrat se slušného výsledku není tak velký problém jak se zdá, jen se nebát a přemýšlet. A kdybys chtěl vásledné dílko naodlévat, není problém
Uživatelský avatar
Fíkus
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30 říj, 2009 7:45 pm
Bydliště: Chotěboř / Pardubice

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod Honza168 » úte 17 srp, 2010 10:36 pm

Fikusi, kamaráde, mluvíš na nás amatéry a modelářské elévy jako černokněžník Zababa. Tak ještě jednou: Doporučuješ vysoustružit si (ve vrtačce - to zase bude dílo...) "kopyto" lucerny. Ptám se: z čeho? Materiál, rozměry? Víš-nevíš? Dále "třicáty sedmý" pokus master kopyta odlijeme, nejspíš do LUKOPRENU? To umím. A máme formu pro lucerničky. A...? Čím odléváš lucerničky? Pak vrtáš dítku pro žárovku či LEDku? Barvíš? Nebuď tak stručný, kamaráde. Piš jako bys to vysvětlovatl 10-ti letému žáčkovi ze ZDŠ. Ale i tak - díky za nasměrování. Zítra upnu vrtačku do svěráku a začnu...
Uživatelský avatar
Honza168
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 13 zář, 2009 1:06 pm
Bydliště: Praha

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod semza » stř 25 srp, 2010 4:13 am

zdravím všechny, já master už pár měsíců mám a vesele odlévám :-)

hotove lampy jsou vidět tady http://www.ho-moduly.wz.cz/pictures/lampa.JPG

forma a odlitek zde http://www.ho-moduly.wz.cz/pictures/forma.JPG

Petr
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod saman55 » pát 08 říj, 2010 10:53 am

Měl bych ještě jeden návod,myslím o trochu snažší než je odlitek.Jako kopyto použít šroubek s půlkulatou hlavou odpovídající velikostí měřítku lampy a kousek smršťovačí bužírky.Tu navlékneme na hlavu šroubku,teplem smrskneme,nužkama pokud je třeba upravíme tvar a je cilindr hotový.Dáme ledku a stožár.Já to tak dělal a je to ucházející.Musí se to nakonec natřít.
saman55
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod Luis0 » čtv 21 říj, 2010 1:19 pm

Když sem někdo dá výkres, tak není problém stínítka vyrobit soustružená z plastu včetně vyvrtaného otvoru pro ledku či žárovku. :wink:
Luis0
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 01 bře, 2009 4:56 pm
Bydliště: Víska 6

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 28 říj, 2010 4:05 pm

Nouze naučila Dalibora housti praví pověst.Mně nezbylo než se pustit do výroby drážních lamp,jelikož nevím jak vy,ale já mám poslední dobou pocit,že soudruzi v NDR na výrobu nějak pečou :twisted: Mám na svém kolejišti cca 16 lamp od firmy Brawa,které jsem koupil v dubnu a od té doby se po lampách slehla zem,prostě nejsou.A to jsem v Německu každou chvíli,ale regály s jejich doplňky zejí téměř prázdnotou :o Dokonce jsem se vypravil na jejich prezentační den v Lokpavillonu do Drážďan a nic :x Jó lokomotivy a vagóny se daly přehazovat vidlema,ale lampy nikde.A to jsem prošmejdil i jiné osvědčené obchodníky,všude vymeteno.Dle mých informací nedodávájí ani zboží objednané,asi propustili víc lidí než bylo třeba či co.
Takže jsem se do toho,ač nerad pustil.Není to sice žádný zázrak,ale budou na vzdálenějším konci kolejiště,takže pro mě dobrý.Koneckonců 4000,- nebo 400,-Kč za 20 lamp je přeci je rozdíl :mrgreen: Zkusil jsem i jakousi vesnickou lampu,tak snad to bude nějakou dobu fungovat.
Materiál:
profilové trubičky Litomyský,injekční stříkačka,dioda,odpor,cín,akrylátová barva
V neposlední řadě pevné nervy při pájení :lol:
Míra

P.S.Na ty 4 lampy do hlavního nádraží si ale počkám :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 28 říj, 2010 6:12 pm

Tak mi to nedalo a vesnickou lampu jsem umístil na místo.Nakonec to nevypadá až tak špatně :lol: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 29 říj, 2010 6:45 am

Co se po lampách místo v Německu poohlédnout po českých luzích a hájích? Co třeba modely.biz. Na Smíchově v obchodě jsem viděl nabídku lamp od JM model.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 29 říj, 2010 7:35 am

Díky za radu kolego,obchody zde v ČR mám zmapované do puntíku a o lampách JM samozřejmě vím :) Trošičku je problém v tom,že dělám DRG a ty lampy jsou mi zkrátka na dvě věci :o ,byť jsou nádherné.Abych koupil lampy za 180,-Kč a pak je upravoval do přijatelné podoby mi nepřišlo až tak zajímavé. :lol: Ale to není problém jen lampiček,mám objednány od července nějaké stavby a na jednu stále čekám.Skladem je nikdo nemá,ani zde v ČR a výrobce pohoda,klídek,tabáček :mrgreen: Jak se říká,kdo si počká,ten se dočká.Aspoň se mám na co těšit :D Míra

P.S.Přikládám foto drážní lampy od Brawy,cena 8 euro,kdybyste měl někdo povědomí,kde se nachází 5ks budu neskonale vděčen :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod vojtas » ned 31 říj, 2010 3:04 pm

A co lampy dominik?
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 31 říj, 2010 4:02 pm

Lampy Dominik znám,problém je,že se ani trochu nepodobají těm co potřebuji.Nicméně lampy made in Lengyel jsem již nainstaloval a kupodivu to nevypadá,dle mého soudu,tak blbě. :) Jen se mi povedlo hned první dvě odpálit, :oops: protože jsem v zápalu boje zapoměl vložit odpor :( No nic,zítra koupím ledky a dojde k rychlé nápravě.Když jsem jich zvládl vyrobit
16,tak ty 2 snad dovyrobím taky. :mrgreen: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod semza » ned 30 led, 2011 7:31 am

Na své stráky http://www.ho-moduly.wz.cz jsem umístil postup, jakým si sám vyrábím nádražní lampy (sekce ostatní v menu).

Petr
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod marekvw » ned 30 led, 2011 6:08 pm

semza : nemas na predaj nejaky vacsi počet cilindru ? ?
marekvw
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 21 čer, 2009 1:46 pm

Další

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Zx1974 a 8 návštevníků