Nádražní lampa

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod busta » ned 17 bře, 2013 10:16 pm

pixel123:to ukončenie, ale nie je podľa reálnej lampy. Kastról býva zavesený. Zreálni to a bude to pekná lampa.
Přílohy
DSC_0294 (2).JPG
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod Honza168 » ned 17 bře, 2013 10:23 pm

Děkuju za doplňující informace. Pro mne je všechno co větší jak 1:160 "gigantické". :D :D :D Moji čtenáři už to vědí... - viz http://www.honzikovyvlacky.cz . Ale máš to pěkné...
Uživatelský avatar
Honza168
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 13 zář, 2009 1:06 pm
Bydliště: Praha

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod pixel123 » ned 17 bře, 2013 10:28 pm

busta - áno o tom viem. stupačkové ktoré budem robiť v lete aj s presklením a uplnymi detailami budu taketo. Ja som vsak bral ohlad na to ze tie lampy musia aj nieco vydrzat, preto som musel robit technicky ustupky koli odolnosti. Okrem toho, skus sam premyslat a zistis ze nieje mozne spravit to presne podla realnej ked si vezmes ze vrchna trubka na ktorej visi cylinder je 0,5mm priemer a vnutro ma priemer asi 0,25mm. Casom som prisiel na riesenie ako to spravit tak aby to bolo podla realu a relativne pevne zaroven, zabera to vsak neskutocne vela casu a nervou to tak spravit. A aby som za lampy nemusel pytat 6€ za kus (150 kaček) tak som musel uvažovať aj tak ako to robiť s kompromisom vzhľadu, kvality aj ceny a pritom to nerobiť mesiac. Za stupackove budem musiet pytat 5-6€ lebo sa mi to neoplati inac robit, ale aj tak uz mam zaujemcov.

vzhladom k tomu co dostanes v obchode je toto aj vzhladovo aj kvalitativne aj cenovo prijatelny kompromis. pretoze uprimne ked som videl tie lampy co predavaju za 7€ a nevydrzi to nic, k realu to nema moc blizko ... bieda. Ozaj jedina vec cim ma tromfnu su to zavesenie :lol: ale to uz si uvazi kazdy sam co chce... no keby niekto veeeeelmi chcel tak sa da dohodnut a spravim mu to nejako s tym zavesenim :P

honza - diki, no uprimne ja som na vacsie meritka, milujem H0ku pretoze pri nej mozem robit taketo veci, tie dvere su otvaracie a telka svieti (a uznaj ze v Nku sa taketo uz veru neda) :wink: ja som detailista
Přílohy
S5007672.jpg
S5007265.JPG
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod peter_vy » pon 18 bře, 2013 6:29 am

Pred pár rokmi som kúpil od pixela nástupišťové lampy s hranatým svietidlom v TT. Musím uznať, že produkuje výbornú kvalitu v podstate za polovičné ceny. Som s nimi veľmi spokojný - veď šikovnosť ukázal aj na iných vytvorených predmetoch na predchádzajúcej fotke.

pixel123: Myslím, že problém s modelovejším ukončením stožiara nádražnej lampy by sa dal aspoň čiastočne celkom dobre vyriešiť napájkovaním mosadznej rúrky rovnakého priemeru a jeho skrátením tak aby prevísal potrebnú dĺžku - ako je naznačené na obrázku. Som presvedčený, že to je zvládnuteľné. Otázkou zostáva, ako výrazne by to zasiahlo do inak výbornej ceny.
Přílohy
lampa.jpg
lampa.jpg (37.78 KiB) Zobrazeno 7848 krát
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod pixel123 » pon 18 bře, 2013 11:52 am

zdravím peter, som rád že moje lampičky si robia samé reklamu spokojnosťou zákazníkov, ostatne, väčšina zákazníkov ku mne prišla aj tak len z odporúčenia ich známych ktorí boli spokojný s lampami.

ono keď som hovoril že by to zdraželo výrobu som nehovoril o závratných sumách len pre ten závesný detail, ale myslel som tým to že lampy sú robené ako lowcost s primeranou kvalitou a odolnosťou, chcel som cenu stlačiť čo najnižšie , no aj tak som musel oproti pôvodnej cene o kus zdražieť lebo mi zdraželi materiály.

Prispájkovať truhbičku by sa dalo, ja ale používam nerezové ocelove kanily kt. sa používajú na výrobu ihiel, sú lacné a ozaj odolné. Tie sú nespájkovateľné, mosadzné trubičky 0,5 sú ale tak neskutočne drahé že hoci by som ich mohol robiť takto vylepšené, no cena by bola asi o 70centov vyššia, to uznaj že nestojí za to. Radšej robím takto lacno, ak niekto chce aj záves dá sa dohodnúť na nejakom kompromise lebo ja už to vymyslené mám, ale ako vravím takto to robím pre čo najpriaznivejšiu cenu a ľudia v dnešnej dobe radšej ožehlia korunku na úkor jedného detailu, to si priplatí tak tomu môže lampa aj spievať :lol: okrem toho mosadzné trubky sú veľmi mäkké čiže zľakha by si zavadil o lampu a už by bola krivá.... zvolil som preto lacný a odolný materiál s ktorým sa dá dobre pracovať a vydrží menšiu nehodu, samozrejme nieje to blbuvzdoré :D

ináč aby sme v tom mali jasno, u nás je typ lampy ktorý nemá tú tyč tak veľmi pretrčajúcu, preto to aj veľa ľuďom absolútne nevadí ako chýbajúci detail.
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod peter_vy » pon 18 bře, 2013 1:54 pm

Netušil som, že sú nerezové - kto chce, ten si tam teda môže prípadne niečo prilepiť. Potom by ale hlavná devíza (odolnosť) stratila na váhe. Ak budem v budúcnosti vymieňať moje nádražné lampy, tak istotne budem uvažovať nad odolnými s dobrou cenou. Keď modelovejšie riešenie uzrie svetlo sveta, tak sa pochváľ ako to dopadlo.

Obdivujem aký si zručný a prajem veľa úspechov,

Peter
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod pixel123 » pon 18 bře, 2013 6:12 pm

peter - ďakujem za uznanie. Aktuálne robím na H0kových a už pri nich možno v základe bude spravené zavesenie, uvidíme. potom sa prídem pochváliť a budem rád za kritiku keďže tá posúva vpred :)

ale ako hovorím, keď niekto velmi chce stačí povedať s ja to spravím na mieru
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod amirinda » stř 24 kvě, 2017 7:00 am

Zdar pánové, řeším jednu věc a to jak je to s tím světlem, někde jsem viděl žluté a někde bílé - jak je to tedy správné, nebo proč a kde se dávalo to či ono? Dík.
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod Ferda » stř 24 kvě, 2017 8:19 am

Stačí napsat jedno slovo a kliknout na hledat.
sodíkové
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod amirinda » stř 24 kvě, 2017 8:31 am

nójo, to jsem zjistil, že sodíkové jsou žluté, to mi ale nezodpovědělo proč a kde, bylo to tedy dáno jen lety, že dříve byly žluté a přešlo se na bílé rtuťové? Napadá mě, že asi nejlépe udělám, když dám teplou bílou...
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod sidlo » stř 24 kvě, 2017 8:39 am

Ono když se odroluje ten navrhovaný odkaz, tak se člověk dočte třeba toto http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=6&t=8107&p=141650&hilit=sod%C3%ADkov%C3%A9#p141631
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod amirinda » stř 24 kvě, 2017 8:43 am

no koukal jsem, ale když nevím co hledat, tak se to těžko hledá :? takže je to naopak, žlutá tedy nahradila bílou, zajímavé.
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Nádražní lampa

Příspěvekod amirinda » čtv 25 kvě, 2017 5:01 pm

a ještě jedno, je nějakej "klíč" podle kterého se umisťují nádražní lampy? Myslím tím proč k té či jiné koleji a ne ke každé, nebo tam kde je přítmí / šero atd. Např. jako na tomto vypůjčeném obrázku - proč zrovna u těch kolejí a ne jinde?
Obrázek
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Předchozí

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků