železniční přejezd se závorami

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

železniční přejezd se závorami

Příspěvekod Tomáš » úte 02 úno, 2010 2:37 pm

Při nedávném úklidu v mém modelářském "haraburdí" jsem narazil na staré přejezdy se závorami co se v dobách minulých nabízely.Docela mi začalo vrtat hlavou jestli by se nedaly nějak (někam) využít.jeden typ jsem měl do oblouku druhý do rovna.Dokonce jsem i jeden z nich rozpohyboval.Kdo pořád netuší funguje to takto:po zavedení el.si civka přitáhne kousek želízka připevněného na závoře, a závora spadne.Pochopitelně se vůbec nedá hovořit o nějaké realitě...chudák ten kdo by v onu dobu pod závorou stál :lol: I vzhledově jsou ony závory trochu mimo,ale to by se dalo eventuelně pořešit.No závory šly za pár kaček z domů,ale ona myšlenka jejich využití mě stále neopustila.Dokonce už mám v hlavě malý dioráma železničního přejezdu.Při procházení netu jsem s lítostí zjistil že ony závory se stále nabízí,částečně modernizované,ovšem stále s tím neduhem spouštění.Takže jsem opět neuspěl.Nedávno jse,ale na aukru zahlídl jakési závory co používaly při práci motorek.To by mohlo být asi lepší,i když nikde jsem na tento typ nenarazil.No má někdo s tímto nějaké zkušenosti,nebo nikdo závory nepoužíváte.???
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod MirekTT » úte 02 úno, 2010 2:59 pm

Já je mám doma taky a určitě je nepoužiju. Kdybych zabezpečený přejezd někdy dělal, tak se závorami a motorické. Jenže přejezd dělat nebudu. Ono na kolejišti jezdí vlaky "častěji" než ve skutečnosti. Na poprvé je to asi hezké, někdy dokonce jů - ono to i zvoní, nejen bliká. Ale vzhledem k modelovému provozu je to při delším pozorování takový divný. Každou chvíli to cinká a bliká, nebo závory lítají furt nahoru a dolů. Na můj vkus to spíše ruší. I když jako segment modulovky dobré, jako diorama výborný námět.
Já se chráněným přejezdům na modelu budu vyhýbat.
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod maayaa » úte 02 úno, 2010 3:03 pm

šlo by použít servo,a nebo Litomyský nabízí paměťový drát http://www.litomysky.cz/BIX/memwire.htm
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod Tomáš » úte 02 úno, 2010 3:10 pm

na tom aukru bylo toto,vypadá to,že už to taky ale něco pamatuje http://www.aukro.cz/show_item.php?item=898885776
ví někdo něco bližšího? je to sehnatelné?
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod TTmili » úte 02 úno, 2010 3:51 pm

Taky jsem se na to díval a už nějakou dobu ty závory hledám v katalogách Zeuke a BTTB. Pokud neuspěju tak budu pokračovat u SIBY a když ani tam nic tak mě napadá jedině VERO ale to asi eletriku moc ne.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TTmili » úte 02 úno, 2010 4:05 pm

Tak nalezeno, v roce 1972 ho dělalo Zeuke, v katalogu pod ním je "náčrtek" (takový jak ho z TT katalogů známe, vpodstatě pár rozmazaných čar a šmouh) naší S489.00 "Laminátky". Link http:/ /as.rumia.edu.pl/tt/kat/katalogi.asp?poz=32&kat=1972
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Patrik Novák » úte 02 úno, 2010 4:10 pm

tyto závory jsou , tuším uvedeny v knize , Železniční modelářství v kostce
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod Tomáš » úte 02 úno, 2010 5:37 pm

TTmili píše:Tak nalezeno, v roce 1972 ho dělalo Zeuke, v katalogu pod ním je "náčrtek" (takový jak ho z TT katalogů známe, vpodstatě pár rozmazaných čar a šmouh) naší S489.00 "Laminátky". Link http:/ /as.rumia.edu.pl/tt/kat/katalogi.asp?poz=32&kat=1972


Ano už si vzpomínám,tento katalog Auhagen jsem myslím měl dokonce doma.Vždycky mě fascinovala ta fontána. :lol:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Tomáš » úte 02 úno, 2010 5:39 pm

Takže tyto závory se už pravděpodobně nevyrábí.No neřikejte mi,ale že ti kdo závory plánují,nebo už používají mají ten klasický typ.Přece musí na trhu existovat něo lepšího,než závory z roku 1972
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod MirekTT » úte 02 úno, 2010 6:15 pm

A netroufáš si na jejich výrobu své pomocí? Ty nejhezčí dělané jsem zatím viděl u Michala Bednáře - Trainmania. Dal bych i přímý odkaz na fotky na jeho stránkách, ale v příkazovém řádku se nezobrazuje cesta a já to jinak neumím. Pokud zapátráš v jeho obsáhlých fotogaleriích (v sekci kolejiště) a najdeš ty jeho závory, určitě tě přestanou ty tovární zajímat.
Kdybych se někdy pouštěl do modelu závor, určitě bych si vybral tuhle předlohu. Co já se kolem nich ve Valticích na učňáku nachodil.

Tak ještě dodatečně: http://www.trainmania.info/udelatka/02- ... _zavor.pdf , snad nedostanu vynadáno.
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod kecu.p » stř 03 úno, 2010 9:12 am

Tak toto se mi moc líbí :-) Závory vypadají skvěle :-) Jen menší dotaz, když jsou ovládány klikou místně, opravdu mají zvonec?? Ale jinak nádherná práce :-)
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Příspěvekod juroH0 » stř 03 úno, 2010 4:00 pm

Zvonec majú vtedy ak závorár nanich nevidí, slúži ako výstraha aby tam niekoho neprivrel.
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Tomáš » stř 03 úno, 2010 4:53 pm

Ano ty závory na Trainmanii jsou super.Ovšem já bych uvítal kapku něco modernějšího,i když opravdu stojí to za přemýšlení.

Co toto? má někdo zkušenost,popisek zní zajímavě.
http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detai ... dium=zbozi

Ostatní typy co jsem koukal používají opravdu a pouze jen tu starou metodu :shock:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 03 úno, 2010 5:40 pm

Tome, tohle je ale typicky německý! Ty přece děláš naše dráhy, ne?
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Tomáš » stř 03 úno, 2010 5:49 pm

Petr Zatrepalek píše:Tome, tohle je ale typicky německý! Ty přece děláš naše dráhy, ne?


Cože :shock: :shock: To se nějak odlišuje od těch našich? Mě přišlo podle obrázku stejný.V čem je to jiný???
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Další

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků