Smrčky

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Smrčky

Příspěvekod modeln » čtv 12 bře, 2015 6:49 pm

mizl píše:Už to tady zaznělo. Ale jak se říká opakování je matka moudrosti.
Zkus to jako tady : http://www.stummiforum.de/viewtopic.php ... 50#p852325 .

Buď tě to demotivuje, nebo nakopne k ještě lepšímu výsledku. Mne to teda dokopalo k té druhé variantě.

Michal

Ako napisal Michal,skus sa inspirovat odkazom ktory dal Michal.I ja som najprv cumel a nemal odvahu,robil som len stromky pomocou stetin z metly/koste/ az neskor som to skusil ako na stummifore.A teraz k tvojim vytvorom,skus to robit ako ja,ukladaj jednotlive draty tak 2-5 mm od seba,a po zafixovani si ich ostrihaj do tvaru kuzela,neboj sa ho urobit stihlejsi,pri vyske stromku priblizne 100 mm,by mali byt spodne vetvy max.v priemere 5 cm,ked su vacsie ten strom nevypada dobre.Inak pre vsetkych:pomer medzi dlzkou rozlozenych stetin,a vzsledkom po stoceni je asi 6:5,to znamena ze na strom vysky 10 cm,by mal bytdlzka rozlozenia stetin 12 cm,je to odskusane :wink: Inak naprvy pokus je to OK
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Smrčky

Příspěvekod modeln » čtv 12 bře, 2015 6:50 pm

Vicki píše:Zkoušel jsem umotat pár stromků, ale nějak se mě motání nedařilo, určitě to je rukama. Tak jsem zkusil kombinaci kmene a drátků a vypadá to takhle. Kmeny jsou jen stříknuty barvou v základu, barevně se musí doladit.

Tu je odkaz na moj fotoreport: http://alesoksa.rajce.idnes.cz/Vyroba_i ... podla_mna/
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Smrčky

Příspěvekod Vicki » čtv 12 bře, 2015 8:40 pm

Díky za rady, můj problém je se stáčením drátu, málokdy se mi povedou pevně stočit. Pokud použiji tenčí nosný drát je to lepší, ale stromek je takový moc ohebný.
Vicki
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 14 říj, 2010 7:19 pm

Re: Smrčky

Příspěvekod modeln » čtv 12 bře, 2015 9:26 pm

Vicki píše:Díky za rady, můj problém je se stáčením drátu, málokdy se mi povedou pevně stočit. Pokud použiji tenčí nosný drát je to lepší, ale stromek je takový moc ohebný.

Ja pouzivam poplastovany drot od firmy Stendpro hrubka 1.2 a 1.4 mm.a s ohybnostou nie je problem,inak vo fotoalbume je i vyfoteny,kupujem ho v zahradkarskych potrebach,a stacam ho dovtedy kym nezacne menit farbu/doslova belie/
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Smrčky

Příspěvekod RolandM » pon 08 čer, 2015 1:00 pm

Zdravim!
Už dlhší čas sa snažím pochopiť výrobu ihličnatých stromčekov ako je to na stummifore, ale moja nádej stroskotala na nemčine a prekladač mi s tým veľmi nepomohol.
Potreboval by som zhrnutie toho ako vyrába ten pán kostru a ako robí to perfektné ihličie. Sám som sa snažil dosiahnúť ale aspoň obstojných výsledkou.
Za odpoveď ďakujem.


PS: Nemyslite si že som to nehľadal na stummifore. Alebo som to zle hľadal :D .
757 môj rušeň
TT
Diorámy.
Uživatelský avatar
RolandM
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 18 zář, 2014 5:00 pm
Bydliště: Moldava nad Bodvou

Re: Smrčky

Příspěvekod modeln » úte 09 čer, 2015 11:51 am

viewtopic.php?f=5&t=2659&start=150 tu je hruby preklad,je to tusim strana 10 alebo 11 v tejto diskusii
RolandM píše:Zdravim!
Už dlhší čas sa snažím pochopiť výrobu ihličnatých stromčekov ako je to na stummifore, ale moja nádej stroskotala na nemčine a prekladač mi s tým veľmi nepomohol.
Potreboval by som zhrnutie toho ako vyrába ten pán kostru a ako robí to perfektné ihličie. Sám som sa snažil dosiahnúť ale aspoň obstojných výsledkou.
Za odpoveď ďakujem.


PS: Nemyslite si že som to nehľadal na stummifore. Alebo som to zle hľadal :D .
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Smrčky

Příspěvekod modeln » úte 09 čer, 2015 11:52 am

RolandM: upresnenie strana 10,prelistuj si toto vlakno dozadu :wink:
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Smrčky

Příspěvekod RolandM » pon 20 črc, 2015 7:51 pm

Prepáčte že zas otravujem.
Mňa ale dosť zaujíma jedna vec ktorá mi nedá spávať :D . Neviete náhodou aký je pracovný postup k takejto borovici z Stummifora?
lrcheschule046mittelvrxqu.jpg

Ďakujem za trpezlivosť.
Naposledy upravil RolandM dne pon 20 črc, 2015 7:54 pm, celkově upraveno 1
757 môj rušeň
TT
Diorámy.
Uživatelský avatar
RolandM
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 18 zář, 2014 5:00 pm
Bydliště: Moldava nad Bodvou

Re: Smrčky

Příspěvekod RolandM » pon 20 črc, 2015 7:52 pm

bume8fenster033mittelfsar2.jpg
757 môj rušeň
TT
Diorámy.
Uživatelský avatar
RolandM
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 18 zář, 2014 5:00 pm
Bydliště: Moldava nad Bodvou

Re: Smrčky

Příspěvekod RolandM » pon 20 črc, 2015 7:53 pm

lrcheschule052edmitte4mxpz.jpg
To je mazec čo?
757 môj rušeň
TT
Diorámy.
Uživatelský avatar
RolandM
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 18 zář, 2014 5:00 pm
Bydliště: Moldava nad Bodvou

Re: Smrčky

Příspěvekod mizl » úte 21 črc, 2015 1:00 pm

Nechápej mou odpověď špatně, nicméně v tom vláknu je postup popsaný. Jediné v čem se liší od našeho rychlejšího postupu je v tom, že vlákna usazuje na kostru stromku pinzetou namísto zatravňovače. Jeto sice pracnější a dost rasovina, ale výsledek jsi jistě viděl sám ve vlákně.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Smrčky

Příspěvekod RolandM » úte 21 črc, 2015 4:19 pm

Ďakujem za rýchlu odpoveď.
:idea:
757 môj rušeň
TT
Diorámy.
Uživatelský avatar
RolandM
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 18 zář, 2014 5:00 pm
Bydliště: Moldava nad Bodvou

Re: Smrčky

Příspěvekod sllav » stř 02 pro, 2015 5:40 pm

Zdravím
pročítám internet, různá fóra včetně zde zmiňovaného německého fóra a youtube a hledám inspiraci, rady a návody k výrobě pár stromků do diorámy
Postup výroby kmene je jasný dvě nejpoužívanější metody motaný z drátu příp s využitím silnější špejle.
- není mi jasný jak je to s foliáží zejména u smrků, někdo využívá foliáže, statickou trávu, případně levnější obarvené piliny
- jak a čím se foliáže lepí?
-fixuje se následně koruna např. lakem.....
máte někdo názorný fotopostup?

Díky
sllav
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 15 pro, 2014 10:17 pm

Re: Smrčky

Příspěvekod mizl » stř 02 pro, 2015 6:03 pm

Já používám statickou trávu. Je jemnější a pohledově věrnější. Na připravenou kostru fouknu lak na vlasy a poté aplikuji statiku zatravňovačem. Poté přebytek trávy oklepu. Pokud uznám, že je třeba ještě přidat statiku, pak postup zopakuji. Pokud uznám, že je stromek hotov, pak celý stromek postříkám z dálky lakem. Používám ten nejlevnější lak na vlasy.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Smrčky

Příspěvekod sllav » stř 02 pro, 2015 6:24 pm

konkrétně ke smrčkům je toho hodně málo

statika je pěkná ale bez zatravňovače zřejmě nepoužitelné

po hodně letech plánuji zhotovení diorámy a potřebuji vyrobit pár různých stromků samo že i trávu, keře a další
sllav
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 15 pro, 2014 10:17 pm

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jipol57 a 5 návštevníků