Smrčky

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Libor » stř 02 pro, 2009 2:54 pm

Shodou okolností jsem včera zakoupil v Ostravě sadu smrčků od Mobe (Prostějov). Technologie výroby je sice "alá štětka", ale myslím si, že na každém kolejišti se najde prostor, kde se tyto smrčky dají beze studu zasadit. Zvláště, když sada 5 ks stojí 75 Kč. Foto zde : http://larchiv.rajce.idnes.cz/Smrky_Mobe/
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Příspěvekod TTmili » stř 02 pro, 2009 5:47 pm

Nemá někdo odkaz na stránky MOBE? Vím že ty stránky existovali, snad ještě existují. Pár stromků od nich mám, docela se mi líbí a chtěl bych si vybrat další. Nebo případně aspoň kontakt.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod badliner » stř 02 pro, 2009 6:29 pm

Tak stránky, které jsem měl v záložkách už nejedou....www.mujweb.cz/www/mobe
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod TTmili » stř 02 pro, 2009 6:43 pm

Právě proto jsem se ptal jestli někdo nemá odkaz protože tyhle stránky mi taky nešlapou.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod badliner » stř 02 pro, 2009 7:51 pm

Bych řek, že aktuálně žádné stránky nemá...
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » úte 08 pro, 2009 7:48 am

Napadá mě ještě jedna možnost jak Mobe najít, pokud najdu, dám sem info.
Zkus se podívat na stránky modelova-zeleznice.cz/ (přidej si před to www.) Výrobce nabízí hlavně stromky a lampičky.
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » úte 08 pro, 2009 8:07 am

Našešl jsem si fotku z výstavy modelů z jara 2009 a na ní je u jména firmy Mobe jen adresa Drozdovice 16,79601Prostějov, telefon 582342986 a mail: mobe(zavináč)centrum.cz Vypadá to, že stránky asi nemají.
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod zugi » čtv 10 pro, 2009 8:30 pm

Dovolím si také prezentovat výtvorý mého syna, tvořené postupem wina.
Obrázek
Obrázek

celý článeček je zde
Naposledy upravil zugi dne úte 06 led, 2015 6:05 pm, celkově upraveno 2
TT/IV-V.epocha , poslední měsíce/roky ve stavu ReadOnly :'(
Uživatelský avatar
zugi
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 07 bře, 2008 8:59 pm

Příspěvekod win111 » sob 19 pro, 2009 3:51 pm

No pěkný, nebojte, já měl první výsledky katastrofální a teprve postupem času se člověk naučí dostat do rukou ten správný postup. Každopádně pěkný, jsem rád, že jsem mohl pomoci. S tou statickou trávou počítám na výrobu borovic. Mám nadělané kostry a teď je konečně klid, tak do vánoc udělám postup na svých stránkách.
Uživatelský avatar
win111
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 07 úno, 2008 4:35 pm
Bydliště: Moravany u Brna

Příspěvekod diego.dan » úte 23 bře, 2010 2:03 pm

Dostal jsem se na začátku plánování(březen duben 2009) k pytlíku stromů od NOCHA.Je jich tam 50 a bylo to za dobrou cenu.Teď začínají být stromy aktuální ale ty Nochácký se mi moc nelíbí.Jsou pravidelné,dosti opadané atd.
Otázka první:použít vůbec nebo nepoužít.


Obrázek

Pokusil jsem se smrky trochu opravit,lépe řečeno upravit.Na obrázku vlevo smrk ztepilý var. Diego :D a vpravo smrk ztepilý var.NOCH
Otázka druhá:upravovat a použít

Prosím buďte kritičtí.Moje rodina mi je pohanila(ty upravené) ovšem mě se docela líbí.
HO ZATÍM PLÁNUJI,OD 28.8.2009 ZÁČÍNÁM STAVĚT
diegovaho.blog.cz
GOTHIC FOREVER
Uživatelský avatar
diego.dan
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 08 dub, 2009 9:32 am
Bydliště: Děčín

ihlicnany

Příspěvekod modeln » úte 23 bře, 2010 2:18 pm

Zdravim posielam odkaz na moje vytvory,pouzita staticka trava 1 mm.Foto je tu: http://www.vlaky.net/online/diskusia/tema.asp?id=230303 autor AlanN
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Příspěvekod MirekTT » úte 23 bře, 2010 3:24 pm

Jehličnany všeobecně (můj názor)
Pokud nestavíte vysloveně modelové diorama, na kolejišti jde spíše o celkovou atmosféru, pocit vyzářený ztvárněním. Tam bych se soustředil na celkovou koncepci seskládání stromoví, vytvořené jejich vhodným zařazením do celku. Významný bude více tvar koruny a kmene. Detaily až tak moc důležité - domnívám se - nejsou. Situace bude asi jiná u hloučku stromků a jiná u zaplnění prostoru lesem.
Diegův stromek je lepší, než nocháč, ale oba mají dost hrozný kmen a kořen bych se snažil zalít do spadaného jehličí.
Ty Modelnovy jsou dost chlupaté, ale při dobrém zakomponování budou působit si myslím dobře.
Já, pokud se pustím do jehličnanů, asi je sprostě nakoupím u Kratochvíla v Brně. Má tam vlastní produkci s výtečným poměrem cena/výkon, ale nutno vidět na vlasní oči. Před tím se samozřejmě pokusím i o výrobu a taky vám to ukážu, ale kdy to bude.......
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod Tomáš » úte 23 bře, 2010 4:09 pm

diego.dan píše:Dostal jsem se na začátku plánování(březen duben 2009) k pytlíku stromů od NOCHA.Je jich tam 50 a bylo to za dobrou cenu.Teď začínají být stromy aktuální ale ty Nochácký se mi moc nelíbí.Jsou pravidelné,dosti opadané atd.
Otázka první:použít vůbec nebo nepoužít.


Obrázek

Pokusil jsem se smrky trochu opravit,lépe řečeno upravit.Na obrázku vlevo smrk ztepilý var. Diego :D a vpravo smrk ztepilý var.NOCH
Otázka druhá:upravovat a použít

Prosím buďte kritičtí.Moje rodina mi je pohanila(ty upravené) ovšem mě se docela líbí.


mě se líbí,takže pokud nenajdou uplatnění a nebudou upraveny...odkoupím.
Případně co to je za kat.č. ??
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 23 bře, 2010 5:52 pm

diego.dan píše:Dostal jsem se na začátku plánování(březen duben 2009) k pytlíku stromů od NOCHA.Je jich tam 50 a bylo to za dobrou cenu.Teď začínají být stromy aktuální ale ty Nochácký se mi moc nelíbí.Jsou pravidelné,dosti opadané atd.
Otázka první:použít vůbec nebo nepoužít.


Obrázek

Pokusil jsem se smrky trochu opravit,lépe řečeno upravit.Na obrázku vlevo smrk ztepilý var. Diego :D a vpravo smrk ztepilý var.NOCH
Otázka druhá:upravovat a použít

Prosím buďte kritičtí.Moje rodina mi je pohanila(ty upravené) ovšem mě se docela líbí.


Až na kmen a kořeny spíše ten vlevo OK - ne jako solitér, ale do lesa bych si je klidně i sám dal... Přesně jak se píše v příspěvku výše. Jinak kmeny obecně doporučuji napustit zředěnou tmavou barvou (zvýraznění kůry) pak "suchým" štětcem přejet neapol žlutou kmen (zvýraznění "záhybů" kůry) a pak po zaschnutí natřít akryl matným lakem.

Pro stromy solitéry bych volil asi jen stromy od Dana Buchtely nebo profi Nochy (některé). A i u těchto bych "barvil" kmeny....
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2679
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod diego.dan » úte 23 bře, 2010 5:52 pm

MirekTT píše:Diegův stromek je lepší, než nocháč, ale oba mají dost hrozný kmen a kořen bych se snažil zalít do spadaného jehličí.


Vcelku s tebou souhlasím.Asi když budou u sebe jakoby v lese tak to z dálky bude vypadat lépe.Ty kmeny jsem zatím neřešil - je to prostě kus plastu a v něm zalisovaný drát.Určitě alespoň pomazat lepidlem a posypat drcenou kůrou atd.A při usazování také upravit.
Díky za názor.
HO ZATÍM PLÁNUJI,OD 28.8.2009 ZÁČÍNÁM STAVĚT
diegovaho.blog.cz
GOTHIC FOREVER
Uživatelský avatar
diego.dan
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 08 dub, 2009 9:32 am
Bydliště: Děčín

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků