Smrčky

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Smrčky

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 13 úno, 2011 6:49 am

Tak jsem to odkazované fórum prolezl,zdaleka ne celé,ale dá se tam nalézt třeba toto:
http://www.nexusboard.net/showthread.ph ... did=316307

Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Smrčky

Příspěvekod win111 » ned 13 úno, 2011 10:07 am

miroslav lengyel píše:Tak jse to odkazované fórum prolezl,zdaleka ne celé,ale dá se tam nalézt třeba toto:
http://www.nexusboard.net/showthread.ph ... did=316307

Míra

Díky za zajímavý odkaz. Jen pro zajímavost, nebo pro ty co to ještě neznají, pokud tento odkaz vložíte do googlu, tak máte možnost celé stránky přeložit do češtiny a máte mimo obrázků i popisný text. Sice to není ten pravý češtin ale lepší než jen pouze obrázky.
www.modelovazeleznice-ho.cz
Uživatelský avatar
win111
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 07 úno, 2008 4:35 pm
Bydliště: Moravany u Brna

Re: Smrčky

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 13 úno, 2011 3:29 pm

Tak mě hlavně zaujalo použití těch filtrů do vysavače.Zbyla mi totiž hromada listí z foliáží a nechtělo se mi to vyhodit,když to stálo takový prachy. :D Dělal jsem takové keříky alá Polák,ale těch už mám taky dost,takže teď to snad konečně využiju :lol: a přidělám si ještě nějaké stromečky.Už jsem si upletl smuteční vrbu,tak jsem zvědav jak to dopadne. :mrgreen: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Smrčky

Příspěvekod win111 » stř 16 úno, 2011 7:15 am

Tak se pak určitě pochlub se svým výtvorem.
www.modelovazeleznice-ho.cz
Uživatelský avatar
win111
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 07 úno, 2008 4:35 pm
Bydliště: Moravany u Brna

Re: Smrčky

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 16 úno, 2011 8:59 am

Zatím žádná sláva :shock: stromek jsem upletl,nanesl "kůru",nabarvil,ale problém je s tím podkladem pod listí,respektive s tím filtrem.Mám nějaký moc pevný,takže se špatně trhá na kousíčky.Další věc je potom to barvení,soudruzi v NDR používají patrně nějakou fixírku nebo modelářskou pistoli,ani jedno samozřejmě nevlastním. :D Zkusil jsem dnes koupit barvu ve spreji a zatím mě to nějak neokouzlilo.Zkusím ještě zabojovat a uvidím.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Smrčky

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 18 úno, 2011 8:25 am

Tak se zdá,že se na mě usmálo štěstí a sehnal jsem konečně podklad pod listí.Po různých experimentech,které nikam nevedly,jsem dnes koupil obyčejné houbičky na nádobí a hle,podklad pro listí je na světě.Ovšem pozor,chce to ty nejlevnější hobičky co nic nevydrží :D ,ty kvalitnější jsou pevné a tudíž pro mé účely naprosto nevhodné.Navíc jsem je potřeboval buď v zelené nebo hnědé barvě,protože stříkat je na stromě nejde,jelikož se zasviní i kmen :oTakže hurá do práce,Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Smrčky

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 18 úno, 2011 9:47 am

Tak zdá se,že to funguje :D neříkám,že to je bůhví co a jestli v tom někdo pozná smuteční vrbu taky nevím,ale mám radost,že nemusím vyhodit listí z těch fóliáží :P Ještě se to leskne neboť lak ještě nezaschl.Pozor při aplikaci, :o nesmí vás při tom chytit manželka,přítelkyně.....dosaďte dle libosti. :mrgreen: Jinak struktura mi přijde úplně stejná jako na origo fóliážích od Poláka.Míra

foto zde: http://lengy.rajce.idnes.cz/Doplnky/
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Smrčky

Příspěvekod norbert » sob 19 úno, 2011 12:55 pm

Mirku řeším to nyní s jednou známou co je švadlena. Poslal jsem ji fotky toho co mám doma a připadá ji to jak vlizelin.
Velice jemný vzdušný materiál, používán v textilu. Zatím nevím co to mám a známa je ode mne 350km, takže mohla posoudit pouze fotku co jsem poslal.
Všude se ptám a zatím nikdo neví. Stromky máš pěkné.
Přílohy
v3v.JPG
v3v.JPG (60.49 KiB) Zobrazeno 7486 krát
v1v.JPG
v1v.JPG (90.42 KiB) Zobrazeno 7486 krát
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: Smrčky

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 19 úno, 2011 1:12 pm

Norberte to vypadá zajímavě,dokonce i barevně by se to možná dalo použít.No já potřeboval jen pár kousků,že jsem nechtěl vyhodit to listí,co mi zbylo z fóliáží :D jinak už se stromky končím.Jsem rád,že jsem si je vyrobil sám.Za prvé jsem ušetřil a za druhé jsem u toho úžasně relaxoval.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Smrčky

Příspěvekod norbert » sob 19 úno, 2011 1:18 pm

...mi povídej úžasný relax i radost z toho že se povedly :P barevně bych tu vatu ještě upravil. Dělám stromky pro Radka ze Žďáru.
Ale po večerech kdy už všichni spí, syn začíná být velice zvědav. :lol:
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: Smrčky

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 19 úno, 2011 1:33 pm

S tím barvením jsem měl právě problém :oops: buď to nedrželo nebo se to slepilo a nešlo to pak trhat.Byl jsem proto rád,že jsem sehnal ty houbičky v zelené barvě :D Tak syna zapoj do díla,třeba ho to chytne a budeš mít parťáka. :mrgreen: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Smrčky

Příspěvekod Ferda » sob 19 úno, 2011 1:48 pm

To Norbert: myslím, že se to píše flízelín. Pak je jěště vatelín a nejspíš ještě pár dalších ...línů. Dá se použít i filtry do vysavačů, vzduchotechnik nebo digestoří. Pylové filtry do aut atd. Je to všechno na jedno brdo.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Smrčky

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 19 úno, 2011 3:31 pm

No Ferdo,to jsem právě zkoušel(filtr do vysavače)a bylo to moc pevné.Možná jsem neměl ten správný :D ,ale houbičky jsou super:mrgreen: a teď nemyslím Lysohlávky :lol: .Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Smrčky

Příspěvekod Ferda » sob 19 úno, 2011 6:01 pm

No, lysohlávky prý jsou fajn, když dochází inspirace.
Občas, když vidím v TV co lidi (politici v první řadě) dokážou vymyslet za kraviny, tak si říkám, že taky museli kouřit dobrou trávu :mrgreen:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Smrčky

Příspěvekod Honza168 » sob 19 úno, 2011 8:26 pm

Ahoj "smrčko-tvůrci". Jsem moc rád, že rubrika, kterou jsem založil, tak zdárně prospívá, a že ji naplňujete tak zajímavými nápady. Jelikož ale nejsem moderátor této rubriky, nemám právo Vaše úsilí korigovat a směrovat k cíli, kterým by měl být materiál - říkejme mu "NEJ-materiál na výrobu větviček s jehličí smrčků" (protože kmeny umíme perfektně) - navíc však v různých měřítcích. Dejme tomu že i nejvyhodnější postup s tímto "NEJ-materilem" by zajisté každý přivítal. Přesto ale učiním drobné shrnutí, protože momentální nález houbiček na nádobí, resp. jejich "brusné" vrstvy, anebo nalezení vlizelínu aj. "hmot" užívaných v oděvním průmyslu je vlastně blouděním v kruhu. Předešlu jen, že zatímco to první je synteticky vytvořený materiál, to druhé pochází ze zpracované ovčí vlny.
Správný směr pátrání po "NEJ-materiálu" spatřuji v získání materiálu (rozuměj v získání v Česku), který prezentuje pan doktor přírodních věd v tomto klipu http://www.asktheplantlady.com/make-min ... -conifers/ , na který jsem upozornil v článku publikovaném zde http://www.honzikovyvlacky.cz/2010/06/0 ... -gumozini/ . Jelikož neumím dobře anglicky, jen odhaduju, co to vlastně drží v ruce. Sám jsem vyzkoušel gumožíně (jsou příliš tvrdé, ale jde to), ovči rouno, vatelín i vlizelín (příliš měkké, nedrží potřebný tvar (ale taky to za určitých okolností jde, není to však idelání pro smrčky), filtrační hmotu do stříkací boxů v automobilovém průmyslu (nevhodné). Bohužel, materiál do vzduchových filtrů, o kterém se mluví v cit. americkém klipu jsem ale u nás nesehnal.
A právě to jsem očekával od diskuse, že se najde někdo, kdo tento materiál zná, nebo s ním dokonce pracuje. Podle mne to není ona věc používaná na mycí houbičky a rozhodně to není materiál do současných filtrů vysavačů (ETA i jiných). Ty jsou jednoznačně z ekologicky zpracovaného papířu nebo syntetických materiálů.
Podle mne by byl ideální materiál vytvořený z koňských žíní spojených přírodním kaučukem, což se kdysi používalo při výrobě čalouněného nábytku. Proto jsem sáhnul po tzv. "gumožíních", používanách tamtéž dnes, ale ty jsou vyrobeny z kokosových vlákem spojených nejspíš systetickým kaučukem (bez záruky). Rozhodně ale není ideáním ,materiálem jiná věc používané čalouníky, a to je cosi ze lnu či konopí; to mám vyzkoušené.
Určitě bude existovat nějaké syntetická hmota - ostatně v tom klipu ta věc do filtrací to dokazuje. Možná se to používalo na hlukovou izolaci kapot aut (mám dojem, že jsem to měl v Citroenu BX - kde je ale tomuto autíčku konec?).
Takže, přátelé, poj'dme zkusit společnými silami najít to, co popisuje pan doktor na svém webu. Kdo umí anglicky, měl by to snadno rozlušit. V diskusi na YouTube, kde je tento klip prezentován taky - http://www.youtube.com/watch?v=-Gwgae6o ... re=channel -, autor někde píše, že když by vážený čtenář tento materiál nemohl sehnat, ať se mu ozve. No, tohle já nedovedu. Podotýkám, že jsem před časem, když jsem se problémem zabýval, našel v USA nějakého výrobce, ale ten to prodával na vagony, ne na kousky :-(.
Jakmile budeme vědět, co to je za materál, budeme moci zúžit okruh průmyslových uživatelů. A spoléhám taky na to, že se mezi námi objeví někdo, kdo si vzpomene, kde to viděl...
Ale to už se opakuju... Díky, Honza168.
Uživatelský avatar
Honza168
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 13 zář, 2009 1:06 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků