Smrčky

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 24 lis, 2009 2:38 pm

A odkud p. Kolář je?
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Jarda H. » úte 24 lis, 2009 3:35 pm

Petr Zatrepalek píše:A odkud p. Kolář je?


Podle kontaktní adresy na webu jsou to Pchery - obec mezi Kladnem a Slaným, na SZ od Prahy
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod petrh » úte 24 lis, 2009 3:50 pm

Do Pcher je jinak i dobre spojeni ze smeru Kralupy, Velvary, z Kladna jezdi MHD az do Pecher, ze Slaneho rovnez. Od dalnice na Slany take:) stromky vypadaji luxusne, ja jich moc nepotrebuji, a rozhodne se po novem roce chystam, budu asi michat MSC a toto...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Stromky a la p.Kolář, Noch aj.

Příspěvekod Tomáš » úte 24 lis, 2009 4:41 pm

Honza168 píše:Taky koukám na stromky od p. Koláře a mám za to, že je to nejlepší, co jsem zatím viděl v této kategorii modelářských produktů. Aniž by to myslím bylo napsáno, tak stromek na obr. je zajisté pro velikost H0. Chybí mi tam měřítko. Není totiž pravda, že pro N-ka stačí poloviční velikost, jak mi doporučovali v jedné prodejně, aby aspoň něco prodali... :P Poloviční velikost (u N-ka oproti H0) musí být i v "jemnosti" větví a posypu imitujícího jehličí atd., nejenom ve výšce stromku - a to mi bohužel u mnoha produktů chybí.
Super kvalitu si holt p. Kolář nechává zaplatit, s tím se nedá nic dělat. Horší je to, jak je uvedeno výše, že je neposílá poštou. Taky bych si ho rád osahal...
Stromky od Nocha jsou povedené (některé). Koupil jsem si jeden smrček na okouknutí a popisuju ho v úvodním článku této rubriky. Zaujala mne tam ta lamelová konstrukce větví. Ale oproti stromkům p.Koláře to je takové masivní - z dálky dobré, z blízka "umělé".
Úplně nejhorší snad jsou smrčky a la štětka na flašky - souměrné kužely od špičky po pařez, navíc vyrobné z žíní. I takové se prodávají. Tak takové nechci. Proto jsem založil tuto rubriku, ať se sejde co nejvíc nápadů a ukázek. Díky za ně. Honza168



Ano souhlasím,že tyto stromečky jsou opravdu luxusní,o tom není pochyb.Jenže jak jsem psal.Na vytvoření menšího lesíka cca 50kusů a počítám 200kč průměr za kus....tzn 10.000kč za stromečky,no tak to si mohu nechat zajít chuť.A řekl bych že vědšina znás taky.Proto se budu muset spokojit s těmi sadami co nabízí Noch či Heki.Proto mě zajímala ta kvalita provedení,ono za každou cenu to kupovat nechci.
Stromečky tohoto pána se spíš hodí jako solitera.K domečku či nějaké jiné stavbě postavím dominantní strom.Ale les asi ee
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod petrh » úte 24 lis, 2009 8:06 pm

to souhlas:) nebo na modul, kde mas skupinku do 10 stromu... kombinace msc a Kovare mi prijde dost zajimava jak stromky tak cenou
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Sandy » úte 24 lis, 2009 9:23 pm

Petr Zatrepalek píše:A odkud p. Kolář je?

Mám dojem, že tento pán pravidelně prodává na burze. Nahoře vlevo na galerii.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Martin HO » stř 25 lis, 2009 5:33 am

Mám dojem, že tento pán pravidelně prodává na burze. Nahoře vlevo na galerii.


V tom případě ty stromky prodává i modeltrain v Plzni (i e-shop).
Martin HO
 

Příspěvekod Jarda H. » stř 25 lis, 2009 11:28 am

Martin HO píše: V tom případě ty stromky prodává i modeltrain v Plzni (i e-shop).


A to máš ověřeno osobně nebo z doslechu ?! U modeltrainu v nabídce stromků nejsou, firmu jsem nenalezl v přehledu nabízených výrobců ani mezi ceníky ?! Možná jen špatně koukám .........

To sandy : asi máš dobrý postřeh :lol: mám stejný dojem, že na galerii někdo takový s modely stromků bývá !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Martin HO » stř 25 lis, 2009 12:30 pm

Měli (mají) je dlouhodobě vystavené za výlohou.
Martin HO
 

Příspěvekod Jarda H. » stř 25 lis, 2009 1:44 pm

V tom případě ano, díky za doplnění ! Mátlo mne, že e-shop to zachycené nemá. Holt je to zboží, které, ač velmi dobré reálným vzhledem, je cenově pro většinu lidí out :wink: .
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Stromky a la p.Kolář, Noch aj.

Příspěvekod win111 » čtv 26 lis, 2009 9:38 pm

Vážení modeláři, na své stránky jsem umístil malé dioráma, kde je vystaveno pár mých smrčků. Výroba je v celku jednoduchá, chci na svém budoucím kolejišti hustý les a cena těchto smrčků je přijatelná. Mimochodem, nejnákladnější na materiál, jsou solitéry.
Uživatelský avatar
win111
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 07 úno, 2008 4:35 pm
Bydliště: Moravany u Brna

Re: Stromky a la p.Kolář, Noch aj.

Příspěvekod win111 » pát 27 lis, 2009 7:42 pm

win111 píše:Vážení modeláři, na své stránky jsem umístil malé dioráma, kde je vystaveno pár mých smrčků. Výroba je v celku jednoduchá, chci na svém budoucím kolejišti hustý les a cena těchto smrčků je přijatelná. Mimochodem, nejnákladnější na materiál, jsou solitéry.

Ahoj,
jsem nějak opomněl dát do galerie průměry drátků. Ten silnější je zakoupen v železářství a je 0,8mm. Jde o zcela běžný vázací drát a co se týče větví. Tak to je vypreparovaný vícežilný vodič, který má průměr 0,2mm. Důležité taky je při stáčení, aku vrtačkou tahem od svěráku napínat dráty které tvoří kmen. Barva musí již být zavadlá. Pak nedochází k zaplétání drátků do sebe. Hodně štěstí. win111
Uživatelský avatar
win111
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 07 úno, 2008 4:35 pm
Bydliště: Moravany u Brna

Příspěvekod petrh » sob 28 lis, 2009 12:26 pm

win111 libi se mi jak vypadaji ve finalnim pouziti,urcite budou vyborne na vetsi porosty, kde jsou levnejsi variantou, gratulace
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Stromky a la p.Kolář, Noch aj.

Příspěvekod Tomáš » sob 28 lis, 2009 5:16 pm

win111 píše:Vážení modeláři, na své stránky jsem umístil malé dioráma, kde je vystaveno pár mých smrčků. Výroba je v celku jednoduchá, chci na svém budoucím kolejišti hustý les a cena těchto smrčků je přijatelná. Mimochodem, nejnákladnější na materiál, jsou solitéry.


VELMI PĚKNÉ......děláš i na kšeft? 8) :lol:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Sandy » pon 30 lis, 2009 8:15 pm

Sandy píše:
Petr Zatrepalek píše:A odkud p. Kolář je?

Mám dojem, že tento pán pravidelně prodává na burze. Nahoře vlevo na galerii.

Je to on!
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků