Točna TT

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Točna TT

Příspěvekod Martin HO » ned 20 lis, 2011 7:07 am

KE pavuk :

Toto fórum je plné "různých" příspěvků, často i hrubek. Ale nikdo dosud nebyl tak vulgární jako ty.

Prosím admina o smazání tohoto vlákna.
Martin HO
 

Re: Točna TT

Příspěvekod Prizrak » ned 20 lis, 2011 11:05 am

Páni, vidím že tu zase niekoho strašne žerie, že niekto urobí niečo lepšie, však pán Honza168... Človeka s nickom PavukKE poznám osobne a poviem, hlavne priamo vám, že vás a mnohých tu ďalších v pohode vopchá do vačku aj s vašimi nápadmi. Neviem, či to že navrhol vami spomínané držiaky na serva (možno vznikne aj držiak na servo pre točňu) oveľa lepšie a funkčnejšie vás štve a že mu závidíte lepší nápad. Nezáviďte mu a urobte svoje výtvory dokonalejšie, lebo povedzme si úprimne, to čo ponúkate vo vašom e-shope (či už v leptanom prevedení, či ako odliatok... myslím tým stále držiak na serva) je úprimne povedané o 5 tried nižšej kvality ako jeho výtvor. Takže nezáviďte nikomu kto spraví niečo lepšie ako vy nenavážajte sa a neočierňujte takýchto ľudí, ale berte si z nich inšpiráciu, tak ako aj ja si beriem inšpiráciu z rôznych webov, ktoré prechádzam. Je to ako keby niekto v minulosti vymyslel krčah na vodu, ale druhý, ktorému sa zle nosil vymyslel k nemu na nosenie uši, aj toho by ste označili za plagiátora? Tak sa zamyslite všetci, ktorí chcete útočiť na druhých, čo vlastne hovoríte a hlavne sa nespokojte s tým čo vytvoríte ale pracujte na sebe a navzájom sa povzbuďte. O tom je modelárčina a keď do toho začneme vnášať biznis, tak to môžeme rovno zabaliť. A keď sa tu bude nabudúce oháňať niekto nejakou reklamou, tak nech prosím neuvádza linky na svoje vlastne výrobky vo svojom e-shope, alebo nech sa vôbec nezapája do debaty.
Prizrak
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 02 lis, 2011 3:03 pm

Re: Točna TT

Příspěvekod KE-pavuk » ned 20 lis, 2011 11:42 am

to aby sem clovek uz ani nic nenapisal a nedajboze sem nestrcil nejake foto , lebo v momente sa stane cielom narazok a pod.
Tento model tocne je , respektive po dokonceni bude presna kopia tej v Košiciach a stravil som dni pri jej merani a foteni. Pochybujem o tom ze ju ma niekto z CR zdokumentovanu tak mi dajte laskavo pokoj s autorskymi pravami. Ak sa snazite nadviazat na vlakno o drziakoch serv. tak piste nezmysly tam a nie sem. Ak by ste si vsimol tak nazov tohto vlakna je uplne o niecom inom ako o servach. Co sa tyka toho ze to este len caka na poskladanie je to koli tomu ze momentalne pracujem na pohone a aretacii polohy. nechcem to uponahlat aby som to o mesiac alebo dva nemusel prerabat.
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Točna TT

Příspěvekod wendycrx » ned 20 lis, 2011 4:25 pm

Také nemám rád když se na forech rozjede debata k vulgarnostem a urážkám,myslím že nadávky a urážky do našeho krásného koníčku nepatří.
Jinak k té točně kuli které jsem to tu založil,již to neni aktuální,prostě jí nemám kam vmáčknout .....
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Re: Točna TT

Příspěvekod KE-pavuk » ned 20 lis, 2011 5:24 pm

mozno to pomoze inym modelarom no nebudem tu tvrdit ze to ponukam ako stavebnicu, lebo ma zase niekto zacne obvinovat,. je to ukazka moznosti spracovania.
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Točna TT

Příspěvekod Sedli-CB » ned 16 zář, 2012 2:39 pm

Pánové, prošel jsem všech 7 stránek této diskuze, neboť zvažuji stavbu kolejiště s malou strojovou stanicí, kde by neměla chybět točna. Nikde jsem se však nedočetl, zda-li má někdo zkušenosti s točnou od Malé železnice koupenou včetně pohonu. Než bych začal rozvíjet vlastní teorii ohledně pohonu, snažil bych se asi sehnat zkušenosti a rady od někoho, kdo tuto točnu vlastní. Na povídačky JPP (jedna paní povídala), že ta točna není úplně to pravé, nedám, dokud mě někdo nepřesvědčí opravdovými argumenty!!! Až teprve po té budu hledat jiné řešení...

Ptám se tedy: Máte, prosím, někdo zkušenosti s točnou s vlastním pohonem od Malé železnice??? V nejhorším případě bych musel k nějakému prodejci, který ji má skladem...
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Točna TT

Příspěvekod male zvire » ned 16 zář, 2012 2:51 pm

Pokud se podíváš na stránky Malé železnice, tak tam najdeš tohle:
Rádi bychom Vás upozornili na skutečnost, že čekací doba na naše točny je z důvodu velké poptávky 6-8 měsíců.


Což pro mně byl dostatečný argument abych začal s výrobou své vlastní točny... :)
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Točna TT

Příspěvekod mizl » ned 16 zář, 2012 2:54 pm

Sedli-CB píše:... Než bych začal rozvíjet vlastní teorii ohledně pohonu ...


Co se týče pohonu točny tak, ten bravurně vyřešil uživatel tohoto fóra Fulda (memberlist.php?mode=viewprofile&u=1545) viz toto vlákno viewtopic.php?f=6&t=4492

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Točna TT

Příspěvekod fulda » stř 19 zář, 2012 12:06 pm

Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Točna TT

Příspěvekod Sedli-CB » ned 23 zář, 2012 6:18 am

Stránky malé železnice jsem prolezl křížem krážem, ale poznámku o dodací lhůtě 6 až 8 měsíců jsem nikde nenašel...

Co se vlastního pohonu týče, mám vlastní myšlenku. Nechci ji však z důvodu nedostatku volného času realizovat... Proto se poohlížím po nějaké kompletně hotové točně...
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Točna TT

Příspěvekod fulda » ned 23 zář, 2012 8:23 am

Můj pohon je za 1/2 dne hotovej. A přestavba té peco točny na TT netrvá o nic déle. Ale to je na tvojem zvážení.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Točna TT

Příspěvekod šušeň 478 » pát 23 lis, 2012 6:25 pm

pokud me neukamenujete,tak ja pohon tocny vyresil pomoci tohoto motoru s prevodovkou.
http://shop.fkt.cz/elektromotor-rb35-s- ... +dp101622/
otacky,co tam jsou psane jsou sice mozna malinko vyssi,nez odpovida real,ale jednak je otoceni plynule,motor zastavuje ihned po vypnuti napajeni a tocna mi sedi primo na ose prevodovky,takze pro me to mozna nejjednodussi reseni za rozumnou cenu...
ttčka v analogu,všechno diesel,pár motoráků,jednokolejná trať
facebook: šušňova modelová železnice
šušeň 478
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 04 lis, 2012 12:53 pm
Bydliště: Praha

Re: Točna TT

Příspěvekod Z-Studio » úte 07 kvě, 2013 3:19 pm

Tak jsem prošel všechny příspěvky zaslané za několik let. Jsou zajímavé, alespoň některé, některé naopak vůbec, ale jeden praktický dotaz: vyrábí někdo točnu, buď komplet nebo jako stavebnici? Nebo alespoň klíčové prvky, tedy nehlučnou polohovací mechaniku, elektroniku, případně most s vodící kolejnici a také k tomu spolehlivý návod na sestavení? Nad stavbou jednoduché točny do miniaturního kolejiště teď uvažuji, ale nic jsem zatím nenašel. Je to vždy pokus, někdo vyrobí pár kusů a ... zánik. Myslíte, že je to pro velkou odbornou a strojní náročnost? Bylo by to nerentabilní? Nebo nad točnou uvažuje zanedbatelný počet modelářů a ještě menší počet udělá realizaci a skutečný zájem není příliš velký? Není to asi jednoduché, i v Německu jsou jenom dva výrobci. Samotného by mě zajímalo, co je důvodem nedostatku komponentů na točny.
Z-Studio
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 30 lis, 2009 6:11 pm

Re: Točna TT

Příspěvekod fulda » úte 07 kvě, 2013 3:49 pm

Točna je moc komplexní zařízení. Třeba v eNku existuje hezká PECO NB-55, kterou občas někdo předělává na TT. To je pro mne dobrej příklad jednoduchého řešení. Jakmile ho začneš dělat víc všehoschopné, tak to z pohledu výrobce začne bejt drahé.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Točna TT

Příspěvekod Z-Studio » stř 15 kvě, 2013 7:14 am

Tu Peco točnu znám, lze ji pochopitelně krásně modelářsky dokončit, patina, další doplňky, prostě jak je komu do pazourů dáno. Jenomže to neřeší polohování mechaniky, elektroniku apod. Přeci jenom, v zemi kde se vyráběl NM-80 /a jiné / sestavovat teď mechaniku z dílů Merkura je docela tragikomické.
Z-Studio
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 30 lis, 2009 6:11 pm

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků