Točna TT

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Točna TT

Příspěvekod wendycrx » úte 01 zář, 2009 2:30 pm

Zdarec,neměl by někdo na prodej TOČNU V TT cena max 4000kč?Díky za jakékoli info.
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Příspěvekod Tomáš » úte 01 zář, 2009 5:09 pm

A co se kouknout na net ??

http://www.mala-zeleznice.cz/
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Jarda H. » úte 01 zář, 2009 7:29 pm

Hlavně že tu taky je rubrika PRODÁM - KOUPÍM :!: :!: Bohužel jako v řadě případů nováčci ve fóru ani nepřečtou názvy všech rubrik a ....... NO COMMENT :wink:

PS : jak jsem si všimnul na K-reportu, tazateli jde jen o nákup, nikoliv o stavbu či zásadní předělávku .....zkrátka se netrefil správně s dotazem.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod wendycrx » stř 02 zář, 2009 8:29 am

Tak pardón že jsem to napsal sem,samo to přehodim do diskuze Prodám/Koupim.

Jinak na točnu z malé železnice jsem koukal ale někdo řikal že to nefunguje jak má..kdyby měl někdo tuhle točnu mohl by popsat jak funguje,myslím tím jak to zastavuje,jak rychle se otáčí apod.nerad bych koupil točnu a pak byl akorát nas... že to nefachá jak má.
Jinak mě byla doporučena točna od ROCA ale cena......
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Příspěvekod Tomáš » stř 02 zář, 2009 11:01 am

wendycrx píše:Tak pardón že jsem to napsal sem,samo to přehodim do diskuze Prodám/Koupim.

Jinak na točnu z malé železnice jsem koukal ale někdo řikal že to nefunguje jak má..kdyby měl někdo tuhle točnu mohl by popsat jak funguje,myslím tím jak to zastavuje,jak rychle se otáčí apod.nerad bych koupil točnu a pak byl akorát nas... že to nefachá jak má.
Jinak mě byla doporučena točna od ROCA ale cena......


řekl bych že moc možností nemáš...já koupil tu točnu od malé železnice bez pohonu..no a třeba na Houmrových stránkách je návod jak jej dodělat.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Luis0 » stř 02 zář, 2009 12:36 pm

wendycrx píše:Tak pardón že jsem to napsal sem,samo to přehodim do diskuze Prodám/Koupim.

Jinak na točnu z malé železnice jsem koukal ale někdo řikal že to nefunguje jak má..kdyby měl někdo tuhle točnu mohl by popsat jak funguje,myslím tím jak to zastavuje,jak rychle se otáčí apod.nerad bych koupil točnu a pak byl akorát nas... že to nefachá jak má.
Jinak mě byla doporučena točna od ROCA ale cena......


Točna by se dala postavit, tedy já bych klidně spáchal kvalitní mechaniku s převody, založiskováním atd. (třeba i vč. řízení na krokový motor), ale chtělo by to nějakou dokumentaci a pak někoho kdo by udělal vršek. V případě zájmu není problém udělat stavebnice. :wink:
Luis0
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 01 bře, 2009 4:56 pm
Bydliště: Víska 6

Příspěvekod wendycrx » stř 02 zář, 2009 12:49 pm

No párkrát jsem točnu viděl na Aukru ale vždy mi utekla :cry:

Luis0: To by bylo fajn ale nevym o nikom kdy by tu točnu byl ochotný udělat.Nebo do kolika zlaťáků by jsi byl schopen motorizovat tu točnu od Malé Železnice?Stojí tam 2100kč.
Jak jsem psal,ta od ROCA je prý super,perfektní chodové vlastnosti,zpracování atp.ale cena je dost vysoká.....
Když tak můžeš písnout na maila blazata1@seznam.cz
Předem díky.
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Příspěvekod Luis0 » stř 02 zář, 2009 1:55 pm

wendycrx píše:No párkrát jsem točnu viděl na Aukru ale vždy mi utekla :cry:

Luis0: To by bylo fajn ale nevym o nikom kdy by tu točnu byl ochotný udělat.Nebo do kolika zlaťáků by jsi byl schopen motorizovat tu točnu od Malé Železnice?Stojí tam 2100kč.
Jak jsem psal,ta od ROCA je prý super,perfektní chodové vlastnosti,zpracování atp.ale cena je dost vysoká.....
Když tak můžeš písnout na maila blazata1@seznam.cz
Předem díky.


Cenu těžko nastřelit od boku. To záleží na provedení, požadavcích, funkci atd. Taky by to záleželo jestli by se dala udělat (a hlavně následně také prodat) nějaká série. Dělat jen jeden kus se vším všudy by asi vyšlo příliš draho. Nebyl by ale problém udělat třeba jen klíčové obráběné díly jako převody, uložení.....a pak si musíš zamodelařit. :wink:
To by asi nemuselo být nějak extra drahý a tam bych i risknul nějakou sérii na sklad do shopu. Ale stavět momentálně sérii kompletních mechanik točny bez nějaké perspektivy odbytu by bylo dost risk, nemluvě o tom že mám těch věcí rozdělaných hodně a jsou tam hlavně věci o kterých vím že po nich hodně lidí prahne.
Mimochodem díval jsem se, že tu točnu nabízejí i hotovou s pohonem, je v ni nějaký problém????
Luis0
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 01 bře, 2009 4:56 pm
Bydliště: Víska 6

Příspěvekod TTmili » stř 02 zář, 2009 2:55 pm

Taky se zapojím, podle mě není problém postavit model točny, ale každý se asi pozastavý nad pohonem. Ano jde to udělat podobně jako to udělal houmr, ale má to kromě jednoduhosti, což považuju za výrazný plus, i mínusy. Hlavně je to to že se musí vždycky nějak hlídat aby to zastavilo naprosto přesně. Mě osobně napadlo že by se možná dalo udělat něco jako mikrospínač pod každým paprskem, a jen by se navolilo na které kololeji má točna zastavit a pod ní by se vyřadil ten spínač (nebo spíš rozpínač, a ne vyřadil ale zařadil) a jakmile by k němu most dojel tak by ten rozpínač vypnul napětí na motoru. Jenže takovýhle způsob má hodně slabin, je choulostivý na mnoho podmínek, a abych pravdu řek tak než dělat tohle pro třeba 8 paprsků to radši koupit tu točnu od roca kde to předpokládám bude vyřešeno.
Ovšem v momentě kdy by byl takovýhle pohon vyřešen i třeba jako stavebnice (a to univerzální protože pod točnou přece na velikosti nezáleží) pak by se ze stavby točny stala skutečně "hračka".
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Luis0 » stř 02 zář, 2009 3:18 pm

Jak jsem psal, mechanika není problém a není problém ani elektronické řízení a pohon krokovým motorem s možností přesného zastavení na naprogramovaných adresovaných místech.
Ostatně to co by to mělo umět můžeme prodiskutovat. :wink:
Když bude zájem, dá se to realizovat.
Luis0
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 01 bře, 2009 4:56 pm
Bydliště: Víska 6

Příspěvekod wendycrx » stř 02 zář, 2009 3:23 pm

No ta točna od Malé Železnice je prý málo spolehlivá ( jen jsem to slyšel proto nedělám žádné závěry ) týká se to prý dojezdů ( prý to zastavuje občas mimo koleje tak že loko vypadne ) a taky nevym jak rychle se otáčí,nechci žádného rýchlíka,ale jak jsem psal nemám s tím žádnou zkušenost a tak bych nerad odsoudil tuto točnu od MŽ!
Také se to řešilo na K-Reportu kdy jsem se ptal,no odpověď jsem nedostal......Kdyby vše bylo OK tak vezmu samozřejmě točnu MŽ pro její cenu.
Jinak taky nemám moc času abych si jí třebas složil z nějaké stavebnice,leží mi doma cca 20nevybroušených odlitků a čekaj na vdechnutí života :D to je teď č.1.
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Příspěvekod Tomáš » stř 02 zář, 2009 4:47 pm

Já bych zájem určitě měl..mám tu točnu MŽ bez pohonu ,ale není nějak čas dostavit pohon.Nijak náročnej nejsem ,stačí když se bude pomalu točit 8)

http://tauvec.rajce.idnes.cz/Tocna/#album
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod TTmili » stř 02 zář, 2009 5:59 pm

Tak já točnu nemám, ale zkoušel jsem si techniku stavby podle houmrova návodu (postavil jsem kousek mostu a vykroužil spodní díly+nalepil sjem bočnici, pak se propadla do propadliště dějin, ani nevím proč) ale stavba mi nějak náročná nepřišla. Co se týče pohonu tak samozřejmostí by asi mělo být pomalý plynulý otáčení, i třeba s nějakýma rychlostníma stupněma (pro HO, TT, N,...). Dál by se asi mělo dát nějakým způsobem naprogramovat buď po kolika stupních by měla vždy zastavit nebo případně (což by bylo asi nejlepší) udělat pohon tak aby šel zezačátku ovládat samostatně (analog?) ale přitom aby si např. pomocí nějakých čidel (třeba i doplněk, nemusí být v základu) sám zapamatoval kde jsou paprsky, a kde se zastavuje, potom jenom vždycky zadat k kterýmu z těch paprsků co si pamatuje má zajet a bylo by. Možná to zní až moc těžce ale na provedení by to nemuselo být tak těžký, nevím sice jak naprosto přesně snímat polohu mostu, ale třeba by se to dalo obejít přes otáčky motoru.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Tomáš » stř 02 zář, 2009 6:03 pm

no a co okopírovat továtní pohon třeba zmíněného ROCA ?
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod wendycrx » čtv 03 zář, 2009 7:58 am

No to by určitě šlo ale já bych se teda do točny za 7000Kč docela bál vrtat abych zjistil co kde je.
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Další

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků