Točna H0 (250 mm)

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Jakou točnu vybrat?

PECO
13
54%
FRATESCHI
11
46%
 
Celkem hlasů : 24

Re: Točna H0 (250 mm)

Příspěvekod Janek » úte 04 úno, 2014 11:11 am

Ahoj, jj ... vím že někdo může namítat, že proč jsem si neudělal celou vlastní, ale tenkrát jsem si na to taky netroufl. A tak jsem hledal alespoň z čeho vycházet. Tedy bazén a most jsem použil od Frateschi. Zbytek jsem si ukutil. Celkově jsem se vešel zatím pod 2000,- CZK, když počítám nákupy věcí, které jsem neměl doma. Aktuálně pracuji na domečku strojníka a pak to tak nějak podlehne barvení a patině. Přemýšlel jsem dlouho co udělat, ale prostě mi 8tis. za točnu přišlo mnoho. Za peníze navíc jsem si dopřál Brejle od Roca, jelikož přestavby PIKO na DCC nejsou moc na dlouho a poruchovost je vysoká. Laser Cut točny od Malé železnice taky ještě nemá stanovenou cenu a v době kdy jsem začínal s točnou, se o tom jen mluvilo, ale věřím že na tom budou chtět taky vytřískat co půjde. DIGI obvod pro točnu taky stagnuje, což jsem čekal, že by byl tenkrát do budoucna dobrý obvod. A až před měsícem jsem dostal nápad to udělat takto přes krokáč pomocí stavebnice, které také dříve moc nebyly.
No a s časem je to celkově na štýru. Na Vánoce přítelkyně koukala jak puk, když jsem přijel k ní na více dní a přivezl jsem si kopyto na stromky a začal jí v pokoji drbat motouz a motat smrčáky :D Ale co čas je potřeba využít na max.
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Re: Točna H0 (250 mm)

Příspěvekod Janek » čtv 27 úno, 2014 10:09 am

malá ukázka z dalšího pokračování přestavby točny:

Obrázek
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Re: Točna H0 (250 mm)

Příspěvekod A2C » pon 24 lis, 2014 6:52 pm

Ako pokračuješ? :) tiež sa pomaly dostávam do štádia že zakomponovať točňu by nebolo vôbec zlé ale cenovky 400€ sú zlé :roll:
Aké sú momentálne možnosti na európsku točňu? Frateschi, Roco, Fleischmann, (malú železnicu som už pozeral ale kedy bude to ani len netuším :( ) a ešte niečo okrem samodomo?
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Točna H0 (250 mm)

Příspěvekod A2C » sob 30 kvě, 2015 9:14 am

Pri hľadaní modelu M41 som narazil na zaujímavé riešenie točne z Maďarska ;)
http://web.t-online.hu/lantosgy/kapcsolat_25.html
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Předchozí

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků