Tunely

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Houmr » pon 29 pro, 2008 11:47 am

Možná by bylo lepší, to dát na oboustranou lepící pásku a pak natřít. Tím by se to přilepilo.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod badliner » pon 29 pro, 2008 12:13 pm

Mno možná bylo lepší koupit od mazelu výlisek za 25 Kč a jen si ho doupravit :lol:
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod kubulak » pon 29 pro, 2008 1:44 pm

Tohle je podle me opravdu silene pracna cesta... lepit kazdy kvadr zvlast, prace skro na pinzetu a mikroskop, navic mi (subjektivne !!) pripada, ze ty mezery mezi kvadry jsou mnohem vetsi nez by byly v realu.

Ja s uspechem pouzivam pouzivam na tunelove portaly a ruzne dalsi kolejistni zdivo neco, cemu rikam "papirove zdivo". Zdroj neznamy (vyhral jsem to na aukru ), stari znacne, ale funkce skvela.

Jsou to desky cca 15x20cm papiru silneho cca jako ctvrtka, kde z jedne strany je natistena imitace ruzneho zdiva - cihlova zed, kamenna zed atd.
Mam asi ctyri druhy. Dokonce to ma i slusny plasticky vzhled, jsou tam prohlubne, neni to zcela hladky papir. Po lehke patine to vypada podle me velmi dobre, alespon moje naroky na vzhled zdi to zcela uspokojuje.

Vystrihnu kus velky jak potrebuju, na polystyren nebo drevo(trisku) to nalepim podle velikosti a tvaru bud herkulesem, nebo oboustranou lepici paskou.

Snad najdu vecer doma cas sem prihrat par fotek pro lepsi predstavu...
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod badliner » pon 29 pro, 2008 3:59 pm

To je buď ještě made in NDR ,nebo pokud jsou to aspoň 90. léta tak je to mazel neboli www.mala-zeleznice.cz
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod Martin HO » pon 29 pro, 2008 4:49 pm

Tyto kameny papíry (barevně tištěný plastický karton) o rozměru 22 x 10 cm , 5 ks 3,10 Eur, má stále v sortimentu Auhagen.

http://auhagen.de/inhalt/cms/front_cont ... _pid=14232
Martin HO
 

Příspěvekod Mart » úte 30 pro, 2008 8:04 am

Vyrábí to více firem, nedávno jsem měl v ruce archy od Fallera a Vollmera a musím říct, že jsem docela zíral. Je to taková silnější čtvrtka, vypadá to na fototisk s docela velkou plasticitou. Určitě to na kolejišti použiju.
http://www.modelovazeleznice.cz/cs/kate ... er=vollmer

S archama od Malé železnice se to nedá vůbec srovnat (jak cenou tak kvalitou).
Přesedlal jsem na H0 - ty páry se zvukem mě dostaly:-)
Mart
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 14 říj, 2007 7:56 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Baterfly » úte 30 pro, 2008 9:00 am

Ahoj, chtělo by to lepit na nakreslenou mřížku nebo si prvně nalepit podélné pásky z cihel na papír a pásky pak lepit na tunel. Pokud nelpíš na těch kostičkách tak si můžeš nařezat pásky smirku široké na délku cihly a ty nalepit vedle sebe na papír a pak si z toho nastříhat pásky podle výšky cihel a to pak lepit na tunely jako zdivo. Co se týče mezer mezi kameny tak bych to klidně lepil přímo k sobě. Pokud tam spáry ve zdivu byly tak v TT budou tak asi jedna dvě desetiny milimetru. To by se dalo zvýraznit tupým skalpelem když bys prvně projel spáry pri lepení pásků na papír a pak na tunelu vodorovný. Jinak držím palce s lepením kostiček,je to pakárna ale ten pocit že jsi to dokázal je k nezaplacení.
PS: Tyhle kola jsem lepil dva měsíce v kuse a o kostičkách se mi i zdálo. http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... php?t=2636
Baterfly
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 23 čer, 2008 7:56 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 30 pro, 2008 10:45 am

Jo jo - je to pakárna! Ale výsledek stojí za to - bohužel nic není zadarmo! Já se teď mořím s předlohou tanku z druhé války Crusader v 1/87 - máme ho mít do 14 dní hotový a kdo tuhle potvoru zná, ví že je tam hooodně nýtů! Nařezat stejná kolečka a pak je lepit je fakt sranda (jedno má průměr 0,2 mm)...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Tomáš » úte 30 pro, 2008 11:52 am

No po pravdě řečeno asi z toho nakonec tunely opravdu nebudou,kostičky jsou opravdu moc malinký,rozhodně z toho ale udělám tu vnitřní část.rouru.tam to není tak vidět.Pak jsem z toho zkoušel na kousku udělat dlažbu,třeba u skladu a to vypadá taky pěkně,a zase tolik nevadí když budou spáry různý.Ještě uvidím jak to dopadne,zatím z toho dělám pilíře k mostu.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Jirka Zubek » úte 24 úno, 2009 9:30 pm

Mohu se zeptat, jaké rozměry by měl mít tunelový portál pro jednu kolej v reálu ? Jsou na to nějaké normy? Možná hloupá otázka,ale nenašel jsem na ni odpověď. :oops:
Uživatelský avatar
Jirka Zubek
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 18 pro, 2008 12:25 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Hansstr » úte 24 úno, 2009 9:53 pm

Pojednava o tom norma NEM 105 :wink:
Hansstr
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 28 říj, 2007 7:27 pm
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 25 úno, 2009 9:11 am

Norma NEM 105 sice nepojednává o tunelech V REÁLU, ale na modelech. :wink: Nicméně myslím, že to Jirkovi pomůže. NEM 105 jsem "vygůglil" jen v němčině a je na:http://www.miba.de/morop/nem105-d.pdf
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Jirka Zubek » stř 25 úno, 2009 4:00 pm

Děkuji Michale, o NEM 105 jsem neměl tušení...

Vyšla mi díra vysoká 57,5 mm a v nejširším místě 47,5 mm...v TT :)
Uživatelský avatar
Jirka Zubek
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 18 pro, 2008 12:25 pm
Bydliště: Havířov

NEM

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » čtv 26 úno, 2009 8:00 am

V češtině vyšly některé normy NEM jako součást příručky Malá železnice 3-4 (mají ji v nabídce za 115Kč) Kouknul jsem do ní, mělo by to sedět.
Já naměřïl pro TT na tunelovém profilu 43 mm na šířku a 52 mm na výšku nad temenem kolejnice i s trolejí. Tvé údaje jsou větší, takže jsou OK
Platí to pro portál na přímé trati.
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Předchozí

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků