Tunely

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Houmr » úte 23 pro, 2008 8:04 am

konopaslik píše:
Dan Buchtela píše:No Tomáši, jestli máš odvahu strkat smirek do tiskárny, tak klobouk dolů... :-)


...vytisknout na normální papír a pak to na ten smirek přilepit...?

No pokud nechceš dávat smirk do tiskárny, i když já to tak bez problémů dělám :lol: Natiskni to na samolepící A4. Myslím si, že rastr se dá udělat třeba v Excelu jako tabulka, já to tedy dělám v Corelu.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Tomáš » úte 23 pro, 2008 4:18 pm

Houmr píše:
konopaslik píše:
Dan Buchtela píše:No Tomáši, jestli máš odvahu strkat smirek do tiskárny, tak klobouk dolů... :-)


...vytisknout na normální papír a pak to na ten smirek přilepit...?

No pokud nechceš dávat smirk do tiskárny, i když já to tak bez problémů dělám :lol: Natiskni to na samolepící A4. Myslím si, že rastr se dá udělat třeba v Excelu jako tabulka, já to tedy dělám v Corelu.


Tabulku mám.oběťní tiskárnu taktéž...bohužel uder pod pás mi byl dán při shánění žlutýho smirku. :lol: Houmre kdes ho sehnal? já oblítal snad půl Brna a všude maj jen černej,šedej,nebo zelenej...no snad se zadaří
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod maayaa » úte 23 pro, 2008 4:56 pm

Předevčírem jsem žlutej kupoval u nás v OBI.Tak ho třeba u vás mají taky
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 23 pro, 2008 6:40 pm

Chlapi, dyť to je jedno jestli modrej, žlutej bílej šede a jinej! Jde hlavně o hrubost toho smirku - stejně to nakonec musíte barvit!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Pavel Dryml » úte 23 pro, 2008 7:13 pm

S tím smirkm do tiskárny bych se moc nebál zrnitost kolem 150 až 200 ja jak trochu hrubší čtvrtka.

P.S. až se příští rok dostanu na internát a vzpomenu si tak to vyskouším a poreferuju. Doma na tiskárně bych si to nedovolil :D :D :D :D
H0, DCC, V epocha, ale končím u vznniku Carga
Pavel Dryml
 
Příspěvky: 183
Registrován: úte 05 čer, 2007 12:13 pm

Příspěvekod Sandy » pát 26 pro, 2008 11:59 am

Tomáš píše:a jak je to teda s těma portálama a křídlama? :wink:

Obecně, u konstrukcí tunelových portálů záleží na charakteru krajiny, kterou ztvárňuješ.
Pokud má představovat zvlněnou krajinu, kterou je třeba "provrtat" tunelem, tak asi budeš stavět mírně předsazený tunelový portál se širší obezdívkou, s ochrannou římsou proti sesuvu zeminy a asi s opěrnými zdmi. Ty by neměly být kolmé, ale šikmé (jako všechny opěrné zdi). Sklon je, myslím, 1 : 10.
Příkladem může být trať Česká Třebová - Olomouc.
Pokud stavíš krajinu, která se vine skalnatým terénem, pak můžeš stavět portál tvořený jen jednou vrstvou kamenů . Samotný portál může být téměř v rovině s terénem (skálou). Zárubně být nemusí, ty tvoří samotná odlámaná skála (pokud je dostatečně soudržná).
A pokud bude tento tunel na vedlejší trati, tak ani nemusíš ztvárňovat obezdívku. Snad jen pár metrů od portálu. Zbytek tunelové trouby tvoří rostlá skála.
Typickým příkladem je třeba trať " Posázavského Pacifiku ".
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 26 pro, 2008 5:34 pm

Sandy píše:A pokud bude tento tunel na vedlejší trati, tak ani nemusíš ztvárňovat obezdívku. Snad jen pár metrů od portálu. Zbytek tunelové trouby tvoří rostlá skála.
Typickým příkladem je třeba trať " Posázavského Pacifiku ".

Dovolím si přpojit několik obrazových ukázek na dané téma ze zmíněné trati.
Obrázek Obrázek Obrázek
Zajímavý pak je i pohled do tunelu, kde obezdívka končí jen kousek za portálem a dále pokračuje jen lámaná skála...
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Tomáš » sob 27 pro, 2008 10:27 pm

tak tiskárna to přežila kostičky jsou vytvořeny a vytištěny.Začal jsem vystřihovat no de to pomalu ale snad to bude stát za to.Možná budou některý "cihly" trochu kostrbatý,ale to by zas až tak vadit nemuselo bude to líp vypadat jako opracovaný kámen.No snad se dílo povede.
Jinak ty fotky tunelů co jsem dal Dan mě fakt dostaly. :shock: Tohle jsem ještě nikdy neviděl fakt paráda.Tunel vystřílenej přímo do skály.Bomba zkusím si ho taky posadit na kolejiště

http://tauvec.rajce.idnes.cz/tunely/
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod boy.rough » ned 28 pro, 2008 10:48 am

Tomáš píše:tak tiskárna to přežila kostičky jsou vytvořeny a vytištěny.Začal jsem vystřihovat no de to pomalu ale snad to bude stát za to.Možná budou některý "cihly" trochu kostrbatý,ale to by zas až tak vadit nemuselo bude to líp vypadat jako opracovaný kámen.No snad se dílo povede.
Jinak ty fotky tunelů co jsem dal Dan mě fakt dostaly. :shock: Tohle jsem ještě nikdy neviděl fakt paráda.Tunel vystřílenej přímo do skály.Bomba zkusím si ho taky posadit na kolejiště

http://tauvec.rajce.idnes.cz/tunely/


Jakou velikost "kamenů" jsi tedy zvolil?
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Tomáš » ned 28 pro, 2008 10:56 pm

zatím jsem dělal velikost 6x3 mm Dneska jsem stříhal celej den a mám už nastříháno neuvěřitelných 2848 kostiček :lol:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod konopaslik » ned 28 pro, 2008 10:59 pm

Tomáš píše:zatím jsem dělal velikost 6x3 mm Dneska jsem stříhal celej den a mám už nastříháno neuvěřitelných 2848 kostiček :lol:


Masakr. Tím budeš dláždit koupelnu? :o)
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod PaMi » pon 29 pro, 2008 9:30 am

Tomáš píše:zatím jsem dělal velikost 6x3 mm Dneska jsem stříhal celej den a mám už nastříháno neuvěřitelných 2848 kostiček :lol:

Kolikery nůžky jsi již na tom zničil?
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod Tomáš » pon 29 pro, 2008 10:28 am

No nůžky to celkem přežily,ale na prstě mám trochu puchýř.Ono ani nešlo o to množství,jako spíš dokázat své ženě že to zmáknu :lol: Když totiž viděla ten smirk potištěnej kostičkama prohlásila že udělám pár řad a přestane mě to bavit :shock: Jenže jak jde o železnici tak zvládnu cokoliv
Tunely budou 3 taky most takže se to 100% využije
tady přikládám fotky na ukázku
http://tauvec.rajce.idnes.cz/tunely/
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Doja » pon 29 pro, 2008 11:21 am

Wow ani nedýchám, natož kýchnout :D
Uživatelský avatar
Doja
 
Příspěvky: 187
Registrován: stř 12 zář, 2007 1:04 pm
Bydliště: Praha 10-Vršovice

Příspěvekod Tomáš » pon 29 pro, 2008 11:30 am

stříhání kostiček,byla naprostá flákárna proti tomu co nastalo teď při pokusném lepení :evil: HOROR...nakonec ani nevím jestli z toho něco bude už je to fakt malinký a hrozně blbě se to lepí natož urovnává..možná to nenazvu zdivem,ale lomovým kamenem

http://tauvec.rajce.idnes.cz/tunely/#PC290003.JPG
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků