Silhouette

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Silhouette

Příspěvekod greenery » čtv 06 lis, 2008 8:43 pm

nemáte někdo zkušenosti s těmito výrobky? Neobjednával jste někdo něco?
http://www.mininatur.de/de/index.php?pa ... uebersicht
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Příspěvekod mnitka » čtv 06 lis, 2008 10:24 pm

koupil jsem si, něco z jejich mustersortimentu, tuším léto a časný podzim.
každé balení obsahuje šest různých foliáží......, v zásadě by se dalo říct, že něco podobného se dá koupit od Poláka nebo Model Scene. ovšen něco nepřekonatelného je materiál k výrobě listnatých stomů....., to je naprostá BOMBA, LISTY KAŽDÉHO DRUHU TOTIŽ MAJÍ JINÝ TVAR! a samozdřejmě i u barev je na výběr dle ročního období...., dopručuju, sežeňte si něco ze speciálů EISENBAHN JOURNAL od autora Josef Brandl.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod greenery » pát 07 lis, 2008 12:07 am

na ty listy jsem už koukal a počítal. Vychází mi to tak na dvě stovky na vzrostlý soliter (kmen z drátů nebo merlík) - ale podle obrázků hotových stromků je to fakt pecka. Ale třeba se s tou cenou za kus pletu - zkusím něco objednat. http://www.modell-bahn.ch/PageBild.aspx ... a_baum.jpg - a ani se to s tím množstvím stromů nemusí přehánět.

Hodně se mi líbí i jehličnaté foliáže.
http://www.modell-bahn.ch/PageDatenseit ... annenTeuer
Stačí kmen a základní větvoví - foliáž je na takových zřasených nitkách, které vytvoří dojem správného tvaru smrku - no asi pár euro utratím.
Zmiňujou tam sice Silflor, ale nevím, jestli to není totéž.

A dík za tip.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 07 lis, 2008 8:09 am

Je to totéž.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod greenery » pát 07 lis, 2008 11:43 am

Smělý dotaz, nechystáte podobné lupení - foliáže? Třeba budete levnější.
Travnaté plochy se od Silfloru opravdu nevyplatí díky Vám a f. Polák.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Příspěvekod mnitka » pát 07 lis, 2008 11:57 am

jedná se jen o dvě obchodní značky......, pod značkou silflor firma vystupuje v USA.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod mnitka » pát 07 lis, 2008 12:00 pm

to jsem rád pane Buchtela, že reagujete......, už nějaký čas se Vám chystám napsat, zajímalo by mě zda nepřipravujete do výroby laserem vyřezávané doplňky budov: okna, dveře atd, případně nemáte li v plánu vyrávět celé budovy? zkrátka něco víc než co máte zatím na vašem webu.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod mnitka » pát 07 lis, 2008 12:02 pm

to jsem rád pane Buchtela, že reagujete......, už nějaký čas se Vám chystám napsat, zajímalo by mě zda nepřipravujete do výroby laserem vyřezávané doplňky budov: okna, dveře atd, případně nemáte li v plánu vyrávět celé budovy? zkrátka něco víc než co máte zatím na vašem webu.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod mnitka » pát 07 lis, 2008 12:09 pm

no, vyplatí nevyplatí...... to je otázka!?
ono cenově pokud nakupujete velká balení to zase tak hrozný není...
s věcma od Poláka a Model Scene nemám žádné zkušenosti, ale zítra se chystám do Prahy na burzu a při tépříležitosti bych rád navštívil AMB (jsem celkem zvědav na sortiment těchto firem), foliáže od MiniNatur mají jiný základ, je to jakási zvláštní textílie či co.
někde jsem četl, že na olistění mají evropský patent!
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod konopaslik » pát 07 lis, 2008 12:10 pm

Taky si říkám, jestli ty dřevěné boudy MS budou i v jiných měřítkách než H0. Okna a dveře nejsou špatný nápad... Dane?
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 07 lis, 2008 12:52 pm

Okna dveře se připravují, stávající budovy budou i v TT a snad už brzy...
Lupení zatím ne. Ne snad, že bycho nechtěli, ale zatím to neumíme tak kvalitně jako MiniNatur a šmejdy bych prodával nerad...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod greenery » pát 07 lis, 2008 1:12 pm

mnitka píše:no, vyplatí nevyplatí...... to je otázka!?
ono cenově pokud nakupujete velká balení to zase tak hrozný není...
s věcma od Poláka a Model Scene nemám žádné zkušenosti, ale zítra se chystám do Prahy na burzu a při tépříležitosti bych rád navštívil AMB (jsem celkem zvědav na sortiment těchto firem), foliáže od MiniNatur mají jiný základ, je to jakási zvláštní textílie či co.
někde jsem četl, že na olistění mají evropský patent!


To je těžké, velké balení, když s tím nemáte zkušenost. Ale jsem rád, že jste k tomu něco napsal. V češtině se o tom nedá zjistit prakticky nic, takže louskám z němčiny.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Příspěvekod greenery » pát 07 lis, 2008 1:40 pm

Dan Buchtela píše:Okna dveře se připravují, stávající budovy budou i v TT a snad už brzy...
Lupení zatím ne. Ne snad, že bycho nechtěli, ale zatím to neumíme tak kvalitně jako MiniNatur a šmejdy bych prodával nerad...


Přeju hodně úspěchů ve Vaší bohulibé činnosti. Musím uznat, že Váš sortiment má dobře našlápnuto (smrky hned po Mininatur jsem zřejmě lepší neviděl). Foliáže - travnaté povrchy - Mininatur jsem zatím v ruce neměl, vizuálně jsou ty Vaše ale velmi podobné. Něco objednám a porovnám.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 07 lis, 2008 9:02 pm

Díky, foliáže se skutečně MiniNaturu blíží, i když zatím máme silnější podklad. Na druhé straně ani MiniNatur nedělá žádné foliáže se skutečnou hlínou. Mám pocit, že naše "stepi" F531-F533 jsou svého druhu první na světě.
Smrky za MiniNaturem sice hodně zaostávají, ale zde nebylo cílem se rovnat. Jeden smrk od MiniNatur stojí přes 20€, naše jsou do 4€. Snaha byla nabídnout dobrou kvalitu za ještě přijatelnou cenu (i když dobře vím, jak je tento pojem relativní). Takže mnohdy to není o tom, že bychom neuměli, ale že nechceme. Nechceme dělat zboží té nejvyšší cenové kategorie, ale chceme se mu kvalitou hodně přiblížit tam, kde to je možné a přitom zůstat s cenou někde kolem nebo lehce nad průměrem trhu...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod mnitka » sob 08 lis, 2008 12:20 am

a co takhle smrky od BUSHe, ty se vám nelíbí? foliáže, ty zaznamenaly v posledních třech létech naprosto bouřlivý vývoj...., koukněte s čím přišlo HEKI, BUSH.....,osobně bych na travních foliážích moc nelpěl,myslím...... pomocí statické trávy různých délek a barev lze dosáhnout hooooooodně dobrého výsledku.....
ještě k MiniNatur....., pRo ROCO dělal firemní dioramata asi tak před deseti léty Willy Kosak zakladatel hnutí Hp1 něco obrázků najdete v katalozích Roco z devadesátých let a v časopise ROCO REPORT a MODELLBAHN REPORT ( hnutí Hp1 má taky svůj časpis)
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků