Silhouette

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Dan Buchtela » sob 08 lis, 2008 12:22 pm

Jasně, vše o Hp1 včetně možnosti zakoupení většiny čísel časáku Hp1, stejně jako e-shop s TOP doplňky zejména ke kolejím a vagónům zde:
http://www.h0pur.de/
Ale to už jse spíše na nové vlákno... 8)
Naposledy upravil Dan Buchtela dne sob 08 lis, 2008 5:42 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod radeksindy » sob 08 lis, 2008 1:46 pm

"hnutí Hp1" - to zní spíše jako označení politické strany :lol:

Hp1, což je označení pro návěst volno v německé návěstní soustavě, je zkrácený název jen toho časopisu (celý: Hp1 Eisenmodellbau heute), protože vznikl z časopisu Hp1 modulářů FREMO v první půlce devadesátých let. Skupina nese označení H0pur a její zakladatel Willy Kosak je stále členem FREMO, kde existuje velká skupina zabývající se tímto směrem. Albert Rademacher, zakladatel a majitel Mininatur, je častým přispěvatel do časopisu Hp1, hlavně je však špičkový modelář.

A pro úplnost ještě odkaz na FREMO H0pur http://www.fremo-87.de/ . Omlouvám se za vysvětlující odbočku.
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Příspěvekod greenery » sob 08 lis, 2008 11:29 pm

mnitka píše:a co takhle smrky od BUSHe, ty se vám nelíbí? foliáže, ty zaznamenaly v posledních třech létech naprosto bouřlivý vývoj...., koukněte s čím přišlo HEKI, BUSH.....,osobně bych na travních foliážích moc nelpěl,myslím...... pomocí statické trávy různých délek a barev lze dosáhnout hooooooodně dobrého výsledku.....


...to je pravda. Faktem je, že se k modelařině vracím po dlouhé době a impulsem byl právě fakt, že jsem objevil výrobky MSC a Polák. Poté když jsem natrefil na tyto stránky a umění patiny Michala Daleckého - bylo rozhodnuto. Moje srdce perfekcionalisty zaplesalo - hurá je konec pilin a snad i molitanu. O Silfloru vím dlouho a vždy jsem ale jen tiše záviděl (finance). Takže nyní je české, Mininaturu minimálně srovnatelné trávy dost a ke spokojenosti mi chybí už jen to lupení. A to má zřejmě Mininatur nejlepší - alespoň to chci vyzkoušet.
Jinak travnaté foliáže HEKI rovněž dobré, Bush poněkud dražší. Na českých výrobcích je ale znát invence a nápady a to je móóc dobře. Alespoň na dioramatu Michala daleckého je to dobře vidět.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Příspěvekod mnitka » stř 12 lis, 2008 8:33 pm

prosím,kde se dá koupit dýha co jsou z ní ploty MS?
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Silhouette

Příspěvekod mnitka » pon 27 čer, 2016 10:49 pm

Albert Rademacher dne 17.06.2016 ve věku 66 let zemřel.
Obrázek
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Silhouette

Příspěvekod greenery » stř 29 čer, 2016 5:59 pm

Věčná škoda...........nechť je mu zem lehká.
Považuju jej za guru krajinařiny. Jeho listnaté foliáže jsou to nejlepší, co je na trhu.
Nejenže dobře vypadají, fantasticky se s tím pracuje, .... i po čase se materiál nemění. Stromky po třech letech vystavené sluníčku jsou beze změny struktury i barvy.
Takže jen doufám, jak slibují jeho následovníci, že výroba poběží dál.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Předchozí

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků