Bříza ala Houmr

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod amirinda » pon 02 dub, 2018 4:03 pm

a tajemství výroby listí?
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod FrantaHO » pon 02 dub, 2018 6:21 pm

:roll:

norbert píše:Poly- Fiber se už neprodává


http://www.webareal.cz/mnitka/eshop/5-1 ... POLY-FIBER
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod norbert » ned 26 srp, 2018 9:26 pm

Přírodní vlákno použité na bříze, listí domací výroba.
Škoda, že na fotce tolik není výdět 3D :-) V reálu je nádherná.
Přílohy
briza2.jpg
briza1.jpg
briza.jpg
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod jafobe » sob 26 bře, 2022 3:46 pm

Tak sem jednu včerejší rychlovku taky přidám...

P1060737m.jpg
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod Aleson » pát 15 črc, 2022 5:14 pm

Omlouvám se, nebude to přímo o výrobě stromů, ale o bříze ano.
Před docela hodně lety jsem v nějakém modelářství koupil krásnou břízu (doslova mně učarovala), nebyla nijak levná (myslím nějaké stokoruny) ale nevím už kde to bylo, ani jaký to byl výrobce. Dal jsem si ji na kolejiště, které jsem ale před několika lety prodal. Snažím se najít podobnou břízu u některého z výrobců, ale bezvýsledně. Podle mých představ by bříza měla být štíhlá, "křehká","vzdušná", s maličkými světlezelenými lístky .... Břízy, které vídávám a líbí se mi, jsou proti nebi doslova průhledné, žádné husté chumly listí ....

Udělal jsem si tehdy na kolejišti nějakou fotku, ale bohužel je docela nekvalitní.

Briza2.jpg

Nevěděl by někdo, kde podobnou břízu sehnat ? Vyrábět ji nebudu, chtěl bych zase v podstatě jen jednu pro oživení kolejiště a vzhledem ke spoustě jiné práce nechci ztrácet čas pokusy s výrobou 1 břízy.
Budu vděčný za každou (dobrou :-)) radu.
Aleson
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 15 črc, 2022 8:03 pm

H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod Aleson » stř 20 črc, 2022 7:10 am

Děkuji za odpověď. Tohle jsem také našel ( kromě řady dalších). Ale nějak to není ono :(
Aleson
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod stiro » stř 20 črc, 2022 4:38 pm

stiro
 
Příspěvky: 162
Registrován: stř 05 srp, 2015 9:07 pm

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod Fox » čtv 21 črc, 2022 11:49 am

jeden z lepších výrobců, ale připlatíš si...: https://en.mbrmodel.eu/kategoria-produk ... rees/birch
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod Aleson » sob 23 črc, 2022 12:44 pm

To stiro: děkuju, ale tohle taky není ono.
To fox: díky moc, stromy od toho MBR vypadají mnohem lépe. Nejvic mým představám odpovídá bříza 2.v pořadí 14-16cm. I ta větší vypadá skvěle.. Nevíš prosím, jestli produkty tohoto výrobce někdo u nás neprodává? Dopravné 10Eur ještě k ceně stromku už je fakt dost.
Aleson
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod Fox » sob 23 črc, 2022 1:00 pm

Ci vím, tak MBR tady nikdo neprodává. Sám jsem si před časem ze studijních důvodů pár kousků z Polska objednal... A kolik že jich potřebuješ?
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod Aleson » sob 23 črc, 2022 8:19 pm

No, jak jsem psal hned z počátku, právě že bych chtěl jen tu jednu břízu. I za tu docela vysokou cenu, ale aby vypadala opravdu jako bříza. Jen tak pro potěchu oka na nějaké význačné místo na kolejišti... :)
Aleson
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod prcek » ned 24 črc, 2022 6:01 am

Aleson píše:To stiro: děkuju, ale tohle taky není ono.
To fox: díky moc, stromy od toho MBR vypadají mnohem lépe. Nejvic mým představám odpovídá bříza 2.v pořadí 14-16cm. I ta větší vypadá skvěle.. Nevíš prosím, jestli produkty tohoto výrobce někdo u nás neprodává? Dopravné 10Eur ještě k ceně stromku už je fakt dost.


Jsem v Polsku a chtěl jsem ti nabídnout, že ti ten stromek vyzvednu. Ale znamenalo by to zajížďku cca 250 km a při ceně nafty to vyjde dráž.
Na tvém místě bych zkusil zorganizovat hromadnou objednávku a o poštovné se podělit.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 494
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod jafobe » ned 24 črc, 2022 5:05 pm

Aleson píše:Omlouvám se, nebude to přímo o výrobě stromů, ale o bříze ano.
Před docela hodně lety jsem v nějakém modelářství koupil krásnou břízu (doslova mně učarovala), nebyla nijak levná (myslím nějaké stokoruny) ale nevím už kde to bylo, ani jaký to byl výrobce. Dal jsem si ji na kolejiště, které jsem ale před několika lety prodal. Snažím se najít podobnou břízu u některého z výrobců, ale bezvýsledně. Podle mých představ by bříza měla být štíhlá, "křehká","vzdušná", s maličkými světlezelenými lístky .... Břízy, které vídávám a líbí se mi, jsou proti nebi doslova průhledné, žádné husté chumly listí ....

Udělal jsem si tehdy na kolejišti nějakou fotku, ale bohužel je docela nekvalitní.

Nevěděl by někdo, kde podobnou břízu sehnat ? Vyrábět ji nebudu, chtěl bych zase v podstatě jen jednu pro oživení kolejiště a vzhledem ke spoustě jiné práce nechci ztrácet čas pokusy s výrobou 1 břízy.
Budu vděčný za každou (dobrou :-)) radu.


Pokud jde jen o jednu tak by bylo skoro jednodušší ji udělat...Pokud by třeba něco takového stačilo... ? zatím je teda bez listí... navíc přímo tato má ale malej problém... je dělaná už na zakázku pro jednoho kolegu a je asi 30 cn vysoká :mrgreen: Ale třeba by se jedna nenší navíc dala udělat, pokud by taková stačila, nebo bych mohl zkusil něco podobného co máš na fotce ale potřeboval bych vědět alespoň předpokládanou výšku...


briza.jpg
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod Aleson » ned 24 črc, 2022 5:17 pm

To prcek: To jsi hodný, žes vůbec takovou věc zvažoval. Ale jak jsem pochopil z jejich stránek, tak oni to stejně asi nemají někde "na krámě", ale vyrábí to na zakázku až po objednání. No ještě se zamyslím, co s tím dál. Jen mě trochu zaráží, že zrovna s polským výrobcem tady (pravděpodobně) nikdo z našich prodejců nespolupracuje. :(
Aleson
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků