Bříza ala Houmr

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod RADU » sob 13 lis, 2010 4:08 pm

norbert píše:ono záleží jaký máš přístup k drátům, ..nevím kolik stojí.
…jinak foliáž koupíš cca za 150kč z které jsi schopen udělat dva až tři stromy dle velikosti, barvu jsem použil z vodovek, které jsou běžně k dostání, trochu lepidla, toaletního papíru, lógr z kávy ..a hlavně čas, který tomu věnuješ nelze vyčíslit penězi. :idea: :P

http://norbert1.rajce.idnes.cz/


...Měděné lanko http://www.belektro-shop.cz/vodic-cya~c27.html
ta foliáž s materiálem imitujícím listí k výrobě stromů velikost 40x18cm to znamená,že si z toho archu natrháš potřebnou velikost a nalepíš na konce větví herkulesem... Z těch foto není tak jasný ten postup.
RADU
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 06 lis, 2010 1:57 pm

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod norbert » sob 13 lis, 2010 6:02 pm

Z toho archu nastříhám proužky cca 1cm široké, které poté nastříhám na čtverce obdélníky...ty nacupují a pomoci duvilaxu nalepují na větvení.
1kg. duvilaxu je levnější oproti herkulesu.... a hustší, tolik nestéká z větví. :wink: Ferdová myšlenka díky Ferdo

Dráty mám od jedné servisní firmy, kde jich mají kvanta na vyhození, určitě v okolí najdeš servisní firmu, která by mohla tyto dráty mít za pakatel.
Jedná se o prodlužovací kabel 3x1.5 může být i průměr 3x2.5, nebo 5x2.5
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod Lubomír » pon 24 led, 2011 7:03 am

Norberte, Tvoje stromy jsou geniální. Konečně vidím něco, co mě inspirovalo.
Mám problém. Jak udělat ovocný strom, respektive jeho ovoce? Hrušky, meruňky, jablka. Právě těch ovocných stromů je kolem trati mraky.
Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod norbert » pon 24 led, 2011 5:26 pm

Lumíre poslal jsem SZ.
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 25 led, 2011 4:54 pm

Lubomír píše:Norberte, Tvoje stromy jsou geniální. Konečně vidím něco, co mě inspirovalo.
Mám problém. Jak udělat ovocný strom, respektive jeho ovoce? Hrušky, meruňky, jablka. Právě těch ovocných stromů je kolem trati mraky.

No nad tím sem taky špekuloval,ale vzhledem k velikosti jablek a zejména meruněk mi to přijde naprosto nereálné.Pokud tedy nebudu vycházet z toho,že meruňka bude dosahovat téměř výšky baráku.Nicméně,protože mi zbylo spoustu listí z foliáže při výrobě stromků a bylo mi to líto vyhodit,pokusil jsem se o výrobu jakýchsi blíže neidentifikovatelných ovocných keřů :lol: Pro znázornění "ovoce"jsem použil kousíčky drceného molitanu,kterého mám ze stavebnic domků také haldy. :mrgreen: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod Tomáš » úte 25 led, 2011 8:38 pm

To vypadá dost dobře...mě hlavně zaujal ten záhonek...to je taky samo domo? dá se to trochu popsat?
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod norbert » úte 25 led, 2011 9:07 pm

V koření a různych semenech by se dala najit inspirace pro ovoce. ( co proso?) :idea:
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod MirekTT » úte 25 led, 2011 9:14 pm

Se vám bude zdát, že s tím furt otravuju, ale jednou jse zkoušel v TT udělat hrozny do vinohradu. Dělal jsem je s přesátého perlitu. Čím jemnější frakce, tím kulatější zrnka perlitu. Namočil jsem těňulinký drátek do lepidla a zapíchl do kelímku s přesátým perlitem. Pak stačilo dle potřeby přidávat do tvaru hroznu a nakonec obarvit. Barvení šlo dobře. Ale dělat takhle celý vinorad by byla docela pakárna. A stejně to vidím i s jablky apod.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 25 led, 2011 9:58 pm

Tomáš píše:To vypadá dost dobře...mě hlavně zaujal ten záhonek...to je taky samo domo? dá se to trochu popsat?


Pokusím se odpovědět,ale opatrně,abych nebyl někým obviněn,že Tě napadám. :mrgreen:
Je to tak napůl.Původně to byl živý plot od Nocha,který jsem nastříhal na tenké proužky.Podklad je směs hnědého a černého posypu co mi zbyl,prokapaný disperzním lepidlem a nakonec osázený těmi proužky.Co to je za zeleninu se mě neptej,už si nepamatuji co jsem tam zasadil. :lol: Stavím teď ze zbytků co mám doma,ale v budoucnu bych chtěl osadit záhonky Laser-Cut minis od Nocha.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod norbert » úte 25 led, 2011 10:12 pm

Mirku takto by se dal i znázornit, podobně jak s hroznem, kvetoucí kaštan?! :idea:
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod MirekTT » stř 26 led, 2011 6:12 am

norbert píše:Mirku takto by se dal i znázornit, podobně jak s hroznem, kvetoucí kaštan?! :idea:

Teoreticky by to samozřejmě šlo. Ferda perlit má, ale jemnější frakci než já. Možná už by se ten jeho nemusel ani přesívat. Budeš to muset zkusit.
Já jsem si z něj jednou naosíval drobné kamínky a obarvil patinovacím prachem, že budu mít hroudy hlíny a vyšly mi naprosto úžasné modelové brambory :D
Perlit je extrudovaný jíl. Lehký jako zrnka pěnového polystyrenu. Lze ho drtit, nebo mlít na jemný prášek a přidávat ho jako plnič do hrubších tmelů.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod norbert » stř 26 led, 2011 3:45 pm

K perlitu nemám daleko, přidáváme jej ve výrobně do omítek a vůbec mě ho nenapadlo použít na květy kaštanu :idea: Dobrá myšlenka Mirku.
Někdy ze záměru vzejde geniální výsledek :P
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod Ferda » stř 26 led, 2011 4:22 pm

Možná se bude hodit tohle. Umělé kvítko z OBI za cca 45 peněz.
Až pod lupou se podařilo zjistit, že kuličky jsou pod milimetr a jsou překvapivě z polystyrénu.

Řekl bych, že různé ovoce je na světě :D
http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Zberna/#260120111581.jpg
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod norbert » úte 01 úno, 2011 10:36 pm

Mirku jeden odkaz na foto jabloně, viz fotky dole, 25fotka.... je to v pozadí, takže není moc toho vidět.

http://sekynovokolejiste.cz/index.php?v ... &Itemid=64
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod mnitka » stř 02 úno, 2011 12:09 am

Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků