Závěsné hasicí přístroje

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Závěsné hasicí přístroje

Příspěvekod Martin HO » pát 12 zář, 2008 6:20 am

Kolegové, nemáte prosím někdo k dispozici plánky (s rozměry), fotografie či jiné podklady závěsných (nástěnných) o hasicích přístrojích, které se používaly na budovách ČSD v období III. - IV. epochy?

Předem děkuji.
Martin HO
 

Příspěvekod mawerick » pát 12 zář, 2008 8:11 am

Martine zkus tohle http://minimax.unas.cz/main.htm snad ti to pomůže.
TT - analog
r.v. 1975 LD Plzeň

[url]http://www.mzalarm.cz[/url]
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod Jarda H. » sob 13 zář, 2008 9:36 pm

Pracovně se taky pohybuji kolem HP a napadá mne podívat se do starých norem, mám dojem že by to mohly být ČSN 38 9100 a případně i 389110 - ale ty dnes už neplatí a na netu k přečtení jsem je už neviděl ?! Snad půjčit někde v technické knihovně nebo pokud je někdo nemá v práci mezi starými vyřazenými ?!

Obecně platí ze současných vyhlášek toto (a asi se to nebude příliš lišit od původních ČSN) :

(1) Umístění hasicích přístrojů musí umožňovat jejich snadné a rychlé použití.
(2) Hasicí přístroje se umísťují tak, aby byly snadno viditelné a volně přístupné. Dle starého předpisu doslova bylo uvedeno : Hasicí přístroj musel být vždy umístěn na snadno viditelném a volně přístupném místě ! Jiná bližší specifikace nebyla :wink:
(3) Hasicí přístroje se umísťují v místech, kde je nejvyšší pravděpodobnost vzniku požáru nebo v jejich dosahu. V prostoru nesmí být umístěny přístroje s nevhodnou hasební látkou (například vodní u trafostanice).
(4) Přenosné hasicí přístroje se umísťují na svislé stavební konstrukci a v případě, že jsou k tomu konstrukčně přizpůsobeny, na vodorovné stavební konstrukci. Hasicí přístroje umístěné na podlaze nebo na jiné vodorovné stavební konstrukci musí být vhodným způsobem zajištěny proti pádu.
(5) V dopravních prostředcích a na strojích se přenosné hasicí přístroje umísťují tak, aby nemohly ohrozit bezpečnost osob.
(6) V prostorách a zařízeních, u nichž nebylo stanoveno množství, druh a způsob vybavení věcnými prostředky PO, se zabezpečují a instalují hasicí přístroje na každých započatých 200 m2 půdorysné plochy podlaží objektu.

Tolik stručně předpisy :roll: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Martin HO » ned 14 zář, 2008 4:38 am

Kolegové, děkuji Vám za snahu pomoci, ale mně jde o to vyrobit co možná věrně nějaký(é) hasicí přístroj(e), které bych mohl zavěsit na budovu traťovky. Bohužel ty co jsou dnes vidět již mají jiné tvary a rozměry.
Martin HO
 

Příspěvekod Jarda H. » ned 14 zář, 2008 6:56 am

Myslím, že pak by "nejvěrněji" odpovídal klasický minimax kónusového tvar, na fotce z odkazu mawericka zcela vlevo :
http://minimax.unas.cz/images/pohled%204.jpg
a sem tam klasika - HP válcového tvaru, který se ve IV.epoše už objevil !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Jarda H. » úte 23 zář, 2008 9:17 am

DODATEK : o víkendu byl v TV první český "muzikál" Starci na chmelu, a v něm se objevil na stěně závěsný hasicí přístroj - červený, tvar kónusu (jak jsem se zmiňoval v příspěvku výše, obrázek v odkazu od mawericka) = psal se rok 1964 :lol: :!:

Takže žádnou chybu osazením objektu traťovky tímhle typem HP neuděláš !!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Jenda » pát 28 lis, 2008 6:36 pm

Konusový hasící přístroj je k vidění v reálu v Armádním muzeu na Žižkově v Praze na výstavě Mobilizace 1938 hned ve vstupní hale muzea, vstup zdarma.
Jenda
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 02 zář, 2008 3:14 pm
Bydliště: u. Č.Budějovic

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 28 lis, 2008 7:13 pm

My ho měli ještě v roce 1985 na střední škole - měnilo se to když se připravovalo na škole ubytko pro spartakiádníky.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Minimax H0

Příspěvekod Hanis85 » ned 07 pro, 2008 9:28 pm

Pokud by někdo chtěl minimax do H0 tak bych mu mohl poslat vzduchojem pro vůz TT jak jsem to dělal tak si to můj brašin s tím spletl a řekl mi že dělám pro TT moc velký Minimax, je k tomu i ta hadice.
Hanis85
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04 led, 2008 10:09 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Matasss » pon 08 pro, 2008 4:22 pm

jeden hasící přístroj resp. obal . http://matasss.rajce.idnes.cz/vlaky/
H0 - digitál - V - segmenty - lokálka - inspirace trať 255 , 256
Matasss
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 22 pro, 2007 9:07 pm
Bydliště: Holubice exit 210


Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron