umístění výhybkového výměníku

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod nadkachna » pát 12 zář, 2008 11:57 am

Sice bych mohl vyhrabat další fotky, ale to je myslím zbytečné. Zpochybňování barevnosti snímku a konspirační teorie o natírání mi bohatě stačí :roll:
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Příspěvekod PetrL » pát 12 zář, 2008 12:12 pm

vlastimil vašíček píše:navíc je to černobílá fotka, a delfíny taky nejezdily jenom bílé ale i krémové


Fotka není černobílá, ani sépiová, je barevná, ale strašně mizerná. Jestli má majitel diáku zájem, mohu jej naskenovat v profesionální kvalitě. Pokud ovšem není mizerný už ten diák, ale řekl bych že ne, že mizerný je ten scan. Diák samozřejmě čestně vrátím.
Zaujalo mne ale něco jiného - fakt jsem nevěděl, že Delfíni byly i v kombinaci bílá/červená, znám tři verze provedení, ale všechny s krémovou. Můžeš to upřesnit?
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod PetrL » pát 12 zář, 2008 12:42 pm

Yarda píše:Pokud máš i jiné fotky týkající se VT18.16 alias delfína, byl bych ti vděčný... Díky předem.



Dovolím nabídnout za Nadkachnu: mrkni sem, na těch odkazech je hodně velké množství fotografií:

http://magazin.modely.biz/diskuze/viewtopic.php?t=752
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Yarda » pát 12 zář, 2008 12:58 pm

PetrL: jo díky, tyhle stránky znám, je tam hodně pěkných fotek, ale žádná z historického provozu na našich tratích. Uvítal bych foto z "vídeňky", tedy trati Č.Velenice-Veselí n/L., ale takové fotky snad ani neexistují...
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Příspěvekod maayaa » pát 12 zář, 2008 2:58 pm

Yarda píše:[
Pánové, oba jste uvedli, že místně stavěné výhybky mají b/č závaží. Chápu, že jste měli měli na mysli ručně stavěné výhybky, leč termín "místně stavěná výhybka" se používá právě pro dálkově stavěné výhybky ovládané místně z pomocného stavědla PSt a jako takové tedy mají žlutou barvu. V tomto byly vaše odpovědi nepřesné a toto jsem tedy uváděl na pravou míru. Emoce jsou zbytečné, víc už to nerozmazávejme.

Proto se to jmenuje Pomocné stavědlo,protože je jen pro posun.Při stavění vlakových cest jsou výhybky ovládané dálkově,a proto ta žlutá a ne b/č
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod nadkachna » pát 12 zář, 2008 4:35 pm

PetrL píše:
vlastimil vašíček píše:navíc je to černobílá fotka, a delfíny taky nejezdily jenom bílé ale i krémové


Fotka není černobílá, ani sépiová, je barevná, ale strašně mizerná. Jestli má majitel diáku zájem, mohu jej naskenovat v profesionální kvalitě. Pokud ovšem není mizerný už ten diák, ale řekl bych že ne, že mizerný je ten scan. Diák samozřejmě čestně vrátím.
Zaujalo mne ale něco jiného - fakt jsem nevěděl, že Delfíni byly i v kombinaci bílá/červená, znám tři verze provedení, ale všechny s krémovou. Můžeš to upřesnit?


Scan byl v pohodě, nechávám je dělat v ČTK, ale diák je ORWO - Made in DDR - a těch 30 let se na něm určitě také projevilo. Ale dík za nabídku :)
Vyfocený delfín nejspíše krémový byl, jen to z těch vyšisovaných barev není hned poznat.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Příspěvekod nadkachna » pát 12 zář, 2008 4:38 pm

Yarda píše:PetrL: jo díky, tyhle stránky znám, je tam hodně pěkných fotek, ale žádná z historického provozu na našich tratích. Uvítal bych foto z "vídeňky", tedy trati Č.Velenice-Veselí n/L., ale takové fotky snad ani neexistují...


Ve starém ČD pro Vás, někdy v druhé půli devadesátých let, vyšel článek o Vindoboně a tam byla krásná fotka z tohoto úseku. Příští týden se ti zkusím kouknout, v jakém čísle přesně to bylo.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Příspěvekod Yarda » pát 12 zář, 2008 4:47 pm

nadkachna píše:Ve starém ČD pro Vás, někdy v druhé půli devadesátých let, vyšel článek o Vindoboně a tam byla krásná fotka z tohoto úseku. Příští týden se ti zkusím kouknout, v jakém čísle přesně to bylo.


To bych byl moc rád... :D
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Příspěvekod PetrL » pát 12 zář, 2008 5:19 pm

nadkachna píše:Scan byl v pohodě, nechávám je dělat v ČTK, ale diák je ORWO - Made in DDR - a těch 30 let se na něm určitě také projevilo. Ale dík za nabídku :)
Vyfocený delfín nejspíše krémový byl, jen to z těch vyšisovaných barev není hned poznat.

že ho dělali v ČTK ještě neznamená, že je udělán nejlépe jak jde, stejně jako si to netroufnu tvrdit o sobě, ale v tomto si hodně věřím :), že je na 30let starém Orwu neznamená, že nemůže být lepší než na dnešním marketovém shit Kodaku :P . U starého Orwa se jedná většinou o vyšisovanou červenou a to se dá slušně zrestaurovat, ale ještě jsem neviděl, že by se zvětšilo zrno na tak příšernou úroveň, jaká je tu prezentována a která naprosto znehodnotila detaily. Ono se tam spíš podepsalo několikanásobné převzorkování už hotové fotografie. Proto jsem nabídnul možnost co nejkvalitnějšího skenu zaměřenou na "kritické místo" :).

Jinak jasně, že na této fotografii je Delfín krémový a podle mých dostupných informací takový vždycky byl, ale když Vlasta píše, že byl i bílý, pak bych opravdu rád uvítal nové poznatky. Proto bych byl rád, kdyby odpověděl on sám. Fakt mě to zajímá.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod nadkachna » sob 13 zář, 2008 1:06 pm

Zrno je tak velké, protože je to docela velký výřez. Snímek opravdu nebyl v žádné extra kvalitě a podařilo se z něj myslím vydolovat co do obrazové kvality maximum - věř mi, fotografie a DTP práce jsou mým denním chlebem. Ale to už začínáme být zcela off topic :D
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Příspěvekod PetrL » sob 13 zář, 2008 7:13 pm

nadkachna píše:Zrno je tak velké, protože je to docela velký výřez. Snímek opravdu nebyl v žádné extra kvalitě a podařilo se z něj myslím vydolovat co do obrazové kvality maximum - věř mi, fotografie a DTP práce jsou mým denním chlebem. Ale to už začínáme být zcela off topic :D

Mým také :lol: a vsadím se, že bych z něj "vydoloval" víc :lol:
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Libor » úte 16 zář, 2008 7:14 pm

Pánové, omlouvám se za svoji natvrdlost, ale stále mi schází jasná odpověď : rozumím správně, že je nesmysl mít k výhybce s bílým závažím přivedeny drátovody ?
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Příspěvekod maayaa » úte 16 zář, 2008 7:19 pm

s černobilým závažím,to je výhybka co se hází ručně
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod vlastimil vašíček » úte 16 zář, 2008 7:22 pm

Libor píše:Pánové, omlouvám se za svoji natvrdlost, ale stále mi schází jasná odpověď : rozumím správně, že je nesmysl mít k výhybce s bílým závažím přivedeny drátovody ?


ANo :)
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod Pavel Dryml » čtv 18 zář, 2008 5:15 am

vlastimil vašíček píše:
Libor píše:Pánové, omlouvám se za svoji natvrdlost, ale stále mi schází jasná odpověď : rozumím správně, že je nesmysl mít k výhybce s bílým závažím přivedeny drátovody ?


ANo :)


To není úplně pravda, :lol: :lol: :lol: :lol:
protože výhybka s černobílýmzávažím je přestavovaná místně (drátovody samozřejmě nepotřebuje) ale může být závorována ze stavědla a k tomu zase drátovody potřebuješ. Protože výhybka projížděná proti hrotu muí být zabezpečena

Uvedu konkrétní příklad stanice: Bojkovice ve třetí staniční kloleji je na Slavičínském zhalaví spojka do páté manipulační koleje výhybky (3 a 5) a tyto výhybky jsou přestavované ručně tím pádem mají černo-bílé závaží a ústředně závorované v přímém směru takže k nim vedou drátovody (nemají potom výměnový zámek) A určitě jejich na síti SŽDC víc


Jasná odpověď : v zabezpečovačce asi není, dá se říct co už bylo napsáno výhybka se žlutou koulí = přestavník a pokud to není elektrický, pak musí být drátovody.
Na druhou stranu se v zabezpečovačce nedivím ničemu, protože lidová tvořivost nezná mezí
Pavel Dryml
 
Příspěvky: 183
Registrován: úte 05 čer, 2007 12:13 pm

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků