Kamufláž vojenské techniky ČSLA (60.-70.léta)

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Jirka1 » čtv 17 črc, 2008 11:26 am

Jardo, pokud chceš, mám taky nějaké fotky vojenské techniky ze současnosti, je tam maskovaná (i v nějaké světlé kamufláži) i nemaskovaná, povětšinou na vagonech. Je to foceno při odjezdech a návratech z různých misí...
Občas to bliknu z okna, když něco zajímavého jede...
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod nexus » čtv 17 črc, 2008 12:28 pm

Ještě jsem našel tohle:

Obrázek
Uživatelský avatar
nexus
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 29 lis, 2007 9:16 am
Bydliště: Nový Bydžov

Příspěvekod Jarda H. » čtv 17 črc, 2008 1:46 pm

To nexus : díky :lol: za odkaz, tohle schéma jsem taky vygooglil ! Dost mi tohle pomohlo, přece jen fotky nejsou vždy u stejného auta ze všech stran !! Přesto opravdu dík za pomoc.

To jirka1 : dík :lol: za nabídku fotek , ale současná technika to už ne, jak jsem psal mám pár fotek pro inspiraci (konkrétně PV3S a UAZ), zájem by byl spíše o OT (62 Topas, 64, 64A - Skoti) ? Tam mám zatím jen pár záběrů, které o celkové kamufláži moc neříkají ?! Ale snad se něco objeví nebo jako - sem tam - v realitě (podle pamětníků) = lidová tvořivost se vyřádí :roll:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 17 črc, 2008 5:31 pm

mimochodem - Jardo od koho budeš mít toho SKOTa? Taky o něm začínám přemýšlet. Když už jsem si sehnal bvpčko, danu a TOPOL-M v 1/87, udělal bych si i pár dalších vojáků...

Jo, ale koukám ty děláš tt...
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Jarda H. » čtv 17 črc, 2008 6:40 pm

Petr Zatrepalek píše:mimochodem - Jardo od koho budeš mít toho SKOTa? Taky o něm začínám přemýšlet. ....ty děláš tt...


Ano, já jedu v TT :lol: ! Skota budu kupovat v září na burze od Štěpničky - viz diskuze s mawerickem a JBr zde ve fóru ! Už jsem s ním v kontaktu. A dneska mne napadlo, že by jeden Skot mohl být ve zdravotní verzi - khaki nátěr s označením červeného kříže - boky, vpředu i vzadu, bez střelecké věžičky samozřejmě !!

Ale tady pár odkazů na Skoty v H0, přece jenom jsem při pátrání po TéTéčku narazil na pár stránek :
1) SDV Model dělá stavebnici OT-90/OT-90M2
2) hotový model - http://www.modely-aut.eu/ot64.htm
3) stavebnice RA Došlý (slouží jako základ hotovky dle bodu 2) - http://www.modeltrain.cz/item.php?produ ... tem=600000 (ten e-shop je jen jako vzor :lol: )

Doufám, že ti to pomůže ?! Samozřejmě se dá narazit i na BVP (to máš) či BMP 1 :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 17 črc, 2008 6:58 pm

Super, dík! Už je i objednaný!

Petr
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Jarda H. » čtv 17 črc, 2008 7:02 pm

Sakra ( :shock: ), ty jsi rychlej !! Ale jsem rád, že jsem pomohl malým odkazem :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Jarda H. » pát 18 črc, 2008 3:28 pm

Odkaz na jednu zajímavost (alespoň pro mne :lol: ) - kamufláž i na mostovce !! Tady obrázek tanku MT-55 slovenské armády, rok 2004, kamuflovaný tank i ta mostovka :

http://forum.valka.cz/files/mt-55a_02.jpg
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Jarda H. » pon 21 črc, 2008 2:44 pm

Abych nezakládal zbytečně nové téma - informace pro TéTé-čkáře : pokud má někdo zájem o stavebnici BVP-1, tak kromě stavebnice od Pavlase se na trhu jako novinka objevila stavebnice BVP-1 taky od firmy SDV Model !
Ač se tahle firma specializuje na vel. H0, dává na trh jako novinku jak stavebnici, tak i hotový model ve velikosti TT :!: Zahlédl jsem je jako novinku v jednom e-shopu (120,- Kč stavebnice, 175,- hotový model), ověřil jsem si to mailem u SDV !!
Novinka od SDV to sice je, ale bohužel pro TT žádná další dobrá zpráva už není :cry: - firma se nechystá obohatit trh dalšími modely pro vel. TT :wink:

PS : na svých stránkách ale SDV novinku pro TT (zatím ?!) neuvádí !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Předchozí

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků