Portály a zdivo snadno a rychle

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Portály a zdivo snadno a rychle

Příspěvekod Libor » úte 24 čer, 2008 6:36 pm

Přátelé modeláři, možná poněkud neskromně, ale rád bych se s Vámi podělil o nápad jak na tunelové portály, zdivo a podobné věci. Jistě to není dokonalé, ale dle mého názoru jednoduché, čisté a bez různých separátorů (já osobně totiž pracuji nejraději co nejvíce "nasucho"). Třeba Vás to inspiruje. Vizte prosím odkaz http://larchiv.rajce.idnes.cz/ZdivoWeb/#album Postup je uveden u jednotlivých fotografií.
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Příspěvekod Houmr » stř 25 čer, 2008 10:37 am

Myslím si, že to nevypadá vůbec špatně. A já tedy taky mám většinou radši suchou cestu výroby, pokud to tedy jde. :lol:
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod dan » stř 25 čer, 2008 7:33 pm

Dobrý nápad modelovací hmotu ďas (jak jí říká moje žena) používám na silnice portály už mám, ale použiju tento způsob třeba na propustky či nějaký malý mostík. :)
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod richard0404 » stř 25 čer, 2008 7:55 pm

Zajímavý nápad jen mám dotaz zda portál není příliš křehký v tak slabé síle? Jinak bych chtěl podle tohoto nápadu udělat horní zídku u portálu. :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Libor » čtv 26 čer, 2008 3:33 am

Z křehkosti jsem měl taky obavu, ale řekl bych. že je to v normě. Jednou mi jedna opěrná zeď spadla z asi půl metru na zem a přežila to bez úhony.
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 26 čer, 2008 6:10 pm

Libor píše:Z křehkosti jsem měl taky obavu, ale řekl bych. že je to v normě. Jednou mi jedna opěrná zeď spadla z asi půl metru na zem a přežila to bez úhony.


Což by v případě sádry určitě pravda nebyla!... :-)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL


Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků