nádražní bufet Hukovice od KB model

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

nádražní bufet Hukovice od KB model

Příspěvekod Milan.D. » pát 07 črc, 2023 3:37 pm

Tak se mi podařilo dokončit další budovu do kolejiště a tou je nádražní bufet Hukovice. Chvíli jsem váhal do jakého vlákna to vložit a nakonec jsem založil nové. Model je celkem jednoduchý a při stavbě jsem nenarazil na žádné záludnosti. Úprava základní sestavy spočívala v odstranění ozdobných trámů ve štítech a další věci jsou vlastně už jen ozdoby. Jelikož jsem stavěl budovu z období začátku sedmdesátých let, tedy opršenou a moc neudržovanou, natřel jsem boudu vybledlou zelenou barvou. Doplnil jsem typické hospodské ventilátory se žaluziemi, osvětlení nad vchodem, původem z padesátých let, přívod elektrického proudu, tabuli s denní nabídkou, cedulku s otevírací dobou, hasební prostředky atd. Komín dostal oplechování stejně jako úžlabí na střeše a doplnil jsem okapy a svody. Od pana Bartáka jsem dostal pár obrázků dnešní podoby bufetu, kterými jsem se nechal volně inspirovat. Připadá mi, že jsem to stavěl půl roku, ale hotovo bylo za tři týdny, přičemž jsem na tom strávil alespoň chvíli téměř každý den. :D
Přílohy
DSCN2472.jpg
DSCN2469.jpg
Milan.D.
 
Příspěvky: 172
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: nádražní bufet Hukovice od KB model

Příspěvekod hank61 » pát 07 črc, 2023 6:23 pm

Parádní práce a ve vysledku krásná stavba. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: nádražní bufet Hukovice od KB model

Příspěvekod Zlámalík » pát 07 črc, 2023 9:11 pm

Nádhera, je to krásně citlivě napatinováno. Jen bych se přimlouval za "zestaření" té kamenné podezdívky, je nějaká podezřele rovná a čistá. Asi bych to jen zatmavil a nějak zvýraznil spáru mezi zídkou a stěnami. Jen snad ještě jedna věc - oplechování komína se nahoře zasouvá pod tašky :-D
Zdraví rejpal :mrgreen:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: nádražní bufet Hukovice od KB model

Příspěvekod Mcx » pon 10 črc, 2023 7:27 am

Zlámalík píše:Jen bych se přimlouval za "zestaření" té kamenné podezdívky, je nějaká podezřele rovná a čistá.

to bych ani netvrdil, struktura nelze na papíru lépe udělat a kámen je čistý dodnes - foceno 2018. Pouze tam chybí řada cihel, ale s tím nelze nic dělat. Já to spíše vidím tak, že stav budovy - stěn je i o 40 let později lepší než na modelu ála 70. léta. Co bych tam já nedával jsou ty různé ventilátory, hasičáky..... to tam nepůsobí dobře - tedy pro mne, který tu stavbu zná desítky let. Kdo ji nikdy neviděl tomu to asi nebudu připadat divné.
bufet_01.jpg

bufet_02.jpg

tady momentka z vlaku v roce 2004
bufet_03.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: nádražní bufet Hukovice od KB model

Příspěvekod Mcx » pon 10 črc, 2023 12:06 pm

Starší fotografie nejsou, pouze je vidět "bufet" když bylo foceno něco jiného, tady v pozadí na výřezu dia R. Kubici
bufet_04.jpg

tady ještě jeden rok 2003
bufet_05.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: nádražní bufet Hukovice od KB model

Příspěvekod Milan.D. » pon 10 črc, 2023 2:57 pm

Je pravda, že vždycky jde udělat něco ještě líp, nebo jinak. Třeba hasební prostředky nebo hospodské ventilátory jsou sice inspirovány skutečností ale v Hukovicích nebyli. I když třeba o těch ventilátorech by se dalo polemizovat, zaplechování vedle okna z boku budovy i tvarem napovídá, že tam mohl větrák být. Spodní zídka byla tmavší, ale já ji zesvětloval asi třemi vrstvami světlého filtru a připadá mi to takhle lepší. Samozřejmě je to věc názoru a taky záleží jestli je kamenné zdivo na suchém slunném místě, nebo zastíněné a vlhké. Každopádně model neměl být přesnou kopií hukovického bufetu, i když srovnání se samozřejmě nabízí, ale stavbou podobného typu na nějakém jiném nádraží. Hlavní je, že mě to bavilo a že z výsledku mám radost. :D P.S. pro Zlámalíka, s tím oplechováním komína se příště polepším. :lol:
Milan.D.
 
Příspěvky: 172
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: nádražní bufet Hukovice od KB model

Příspěvekod Mcx » pon 10 črc, 2023 4:52 pm

To nebyla kritika, jen jiný pohled na budovu "bufetu" . Modelářsky je to velmi pěkné, mně se už do těch detailů nikdy moc nechce.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: nádražní bufet Hukovice od KB model

Příspěvekod Střelec » úte 11 črc, 2023 9:03 am

Nevíte, jak v reálu vypadal interiér? Při tvorbě variace "Posada del toro texaso" jsem těžce improvizoval. Předek je lokál, vzadu mám skladiště a v přístavku je teoreticky kuchyně. Možná si ho časem střihnu znovu a lépe, takže by mě to dost zajímalo.
viewtopic.php?f=51&t=7183&start=495
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: nádražní bufet Hukovice od KB model

Příspěvekod Fox » stř 19 črc, 2023 10:54 am

Tedy nevím...možná mi to v textu uteklo, ale co to je za měřítko?? Dík.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1309
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: nádražní bufet Hukovice od KB model

Příspěvekod Milan.D. » stř 19 črc, 2023 3:48 pm

Je to H0. Zapomněl jsem to tam napsat. :D
Milan.D.
 
Příspěvky: 172
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: nádražní bufet Hukovice od KB model

Příspěvekod Petr Barchánek » čtv 20 črc, 2023 1:31 pm

Nevíte, jak v reálu vypadal interiér? Při tvorbě variace "Posada del toro texaso" jsem těžce improvizoval.

Tak v první řadě je třeba někde stáhnout z internetu 3D model busty Jana Amose Komenského a opatřit jej kovbojským kloboukem, aby se změnila v bustu Buffalo Billa.


Řvouce bezmocným vztekem řítili se korzárové k Dejvicím, zatímco zachráněná dvojka prchala ku Praze.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: nádražní bufet Hukovice od KB model

Příspěvekod Fox » čtv 20 črc, 2023 2:33 pm

Ještě že to je HO. Kdyby TT, tak se jdu rovnou zastřelit. Je to nádhera, můj obdiv.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1309
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: nádražní bufet Hukovice od KB model

Příspěvekod Vysočina » ned 23 črc, 2023 8:10 am

Foto z roku 2019/7
Přílohy
20190720_045636.jpg
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV


Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků