Imitace vody

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Imitace vody

Příspěvekod Myšpulín » sob 15 zář, 2012 3:28 pm

Tom píše:Můj první pokus o znázornění říčky.

Můžeš uvést nějaké detaily?
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Imitace vody

Příspěvekod Tom » sob 15 zář, 2012 3:38 pm

Myšpulín píše: Můžeš uvést nějaké detaily?


Nevím sice jaké, ale pokusím se uvést alespoň to základní. Použita byla modelová voda Langmesser a na "vlnky" Extra heavy gel medium (já použil mat, ale doporučuji - po zkušenostech - spíše lesk).
Tom
 
Příspěvky: 89
Registrován: ned 26 říj, 2008 8:51 am

Re: Imitace vody

Příspěvekod mnitka » stř 03 říj, 2012 8:42 am

Těch kteří mají zkušenost s imitací vody Langmesser bych se chtěl zeptat jak se tento materiál chová po smíchání obou složek a nalití na určené místo.
Jaká je hustota roztoku? Vzlíná? Nevzlíná?
Zpracoval jsem poslední zbytek EPOXY 1200 http://www.mnitka.com/splav-troska-vody ... ow=gallery a pokukuju po jiném materiálu k vyzkoušení.
Stojí voda od Langmessera za ty peníze?
Přílohy
splav41.JPG
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Imitace vody

Příspěvekod cipisekmp » stř 03 říj, 2012 6:07 pm

Ahoj, pro me pekna prace, jen to cereni vody pod jezem me pripada divne. Ne ze bych to dokazal udelat lepe (vodu jsem jeste nedelal takze jen kibicuju) ale spis me to pripada jak neco slizkeho co vyleti z nosa kdyz ma clovek radnou hnisavou rymu. Nedokazu najit slusnejsi vyraz, kterym bych to nazval. Jinak parada. Cipisekmp
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Imitace vody

Příspěvekod mnitka » stř 03 říj, 2012 9:55 pm

Jak jsem psal....nejsem spokojený, máš recht. Ale, jak na to?
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Imitace vody

Příspěvekod marwin » čtv 04 říj, 2012 6:41 am

mnitka píše:Těch kteří mají zkušenost s imitací vody Langmesser bych se chtěl zeptat jak se tento materiál chová po smíchání obou složek a nalití na určené místo.
Jaká je hustota roztoku? Vzlíná? Nevzlíná?


Nejake zkusenosti s vodou Langmesser pridan, vodu od jineho vyrobce jsem nezkousel, takze nemuzu porovnavat. Po naliti dvou slozek do nadoby a dobrem promichani a probarveni obou smesi je jeste cca 45 minut na zpracovani. Kdyz ji nalejes na do koryta reky, tak se pekne rozleva (ale dovnitr propustku ji bylo potreba trosku pomoct spejli). Hustotu bych prirovnal k stredne naredenemu medu. Zase, nemuzu porovnavat s ostatnimi, ale prijde mi, ze vzlina dost, proto jsem v Lokti lepil sterk az po naliti vody a ted bych lodky daval taky az po zatvrdnuti vody.
Na obrazku viz nize je mozne videt, jak voda navzlinala (vzadu do hliny a vepredu na lodku).
Obrázek

S vodou od Langmessera jsem spokojeny, pracuje se s ni celkem "v klidu", jen ta cena...
Marek
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Imitace vody

Příspěvekod mnitka » čtv 04 říj, 2012 9:55 am

Marku, děkuji za reakci.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Imitace vody

Příspěvekod greenery » čtv 04 říj, 2012 10:10 am

Ahoj....
nezkoušel jste někdo teplem tavitelné granule, třeba tyto http://www.happymodel.cz/www/produkt/25 ... link=6iket ?
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Imitace vody

Příspěvekod MirekTT » čtv 04 říj, 2012 10:24 am

greenery píše:Ahoj....
nezkoušel jste někdo teplem tavitelné granule.....?

Granule např zde: viewtopic.php?f=5&t=2636&hilit=voda+od+nocha


Co se týče vlnek a čeření vody, taky se mi nevede. Zkoušel jsem bílou olejovku, ale na to je třeba býti mistrem malířem. Dokonce jsem zašel tak daleko, že jsem do pryskyřice zamíchal drcené sklo, aby jako byly odlesky čeřené vody, taky naprd.

Jinak ten Langmeser sice neznám, ale koukám že dělá stejnou zrcadlolesklou hladinu a stejně vzlíná, jako křišťálovka.
K tomu vzlínání bych řekl asi tolik, že je opravdu lepší lít vodu do co nejmíň dokončeného koryta či nádrže. Dno mít sice dokončené, to jo, ale ten zbytek, břehy, až pak. I věci co přijdou do vody ponořit, bych pokud to jde, osazoval až dodatečně. Mně křišťálovka začala téct do kopce po pobřežním písku a vylezla na všechny stvoly a listy, co jsem měl ve vodě připravené.

Konečnou úpravu hladiny, vlnky a tak, je lepší dělat až po ztvrdnutí pryskyřice vhodným materiálem, kterých je na trhu spousta. Do křišťálovky vlnky mačkat nejdou, i velmi tuhá a zvrásněná se zase srovná a co se srovnat do ztuhnutí nestihne, tak nebude vypadat přirozeně.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Imitace vody

Příspěvekod marwin » čtv 04 říj, 2012 11:30 am

MirekTT píše:
greenery píše:Ahoj....
nezkoušel jste někdo teplem tavitelné granule.....?

Granule např zde: viewtopic.php?f=5&t=2636&hilit=voda+od+nocha


Co se týče vlnek a čeření vody, taky se mi nevede. Zkoušel jsem bílou olejovku, ale na to je třeba býti mistrem malířem. Dokonce jsem zašel tak daleko, že jsem do pryskyřice zamíchal drcené sklo, aby jako byly odlesky čeřené vody, taky naprd.

Jinak ten Langmeser sice neznám, ale koukám že dělá stejnou zrcadlolesklou hladinu a stejně vzlíná, jako křišťálovka.
K tomu vzlínání bych řekl asi tolik, že je opravdu lepší lít vodu do co nejmíň dokončeného koryta či nádrže. Dno mít sice dokončené, to jo, ale ten zbytek, břehy, až pak. I věci co přijdou do vody ponořit, bych pokud to jde, osazoval až dodatečně. Mně křišťálovka začala téct do kopce po pobřežním písku a vylezla na všechny stvoly a listy, co jsem měl ve vodě připravené.

Konečnou úpravu hladiny, vlnky a tak, je lepší dělat až po ztvrdnutí pryskyřice vhodným materiálem, kterých je na trhu spousta. Do křišťálovky vlnky mačkat nejdou, i velmi tuhá a zvrásněná se zase srovná a co se srovnat do ztuhnutí nestihne, tak nebude vypadat přirozeně.

Kristalovkou myslis toto?
http://www.vltava2000.cz/vytvarne-potre ... 00-ml.html
Tam je cena jeste vyssi nez u vody od Langmessera. Ale podle tveho popisu to bude asi hodne podobny material.

EDIT: Take doba tvrdnuti, kterou uvadeji na strankach, je velmi podobna...
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Imitace vody

Příspěvekod MirekTT » čtv 04 říj, 2012 11:34 am

marwin píše: Kristalovkou myslis toto?
http://www.vltava2000.cz/vytvarne-potre ... 00-ml.html
Tam je cena jeste vyssi nez u vody od Langmessera. Ale podle tveho popisu to bude asi hodne podobny material. Take doba tvrdnuti, kterou uvadeji na strankach, je velmi podobna...

Ano, v této krabici to přijde a vypadne z ní toto: http://cadrik.rajce.idnes.cz/Moduly_Kob ... 020575.jpg
Údajně má jít o český výrobek, který se ale vyrábí pouze ve velkých průmyslových baleních, které sem tam skupují obchodníci a rozlévají je do malých čutorek a prodávají s vylepšenou cenou.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Imitace vody

Příspěvekod Honza168 » pon 08 říj, 2012 12:12 pm

Pokud jde o křišťálovou pryskyřici Gedeo, hodně informací jsem posbíral a publikovatl je zde: http://www.honzikovyvlacky.cz/2010/02/0 ... aci-hmotu/ . Je to tak, že v Mostě se vyrábí, ve Francii se pak podle všeho z velkých sudů rozlévá a balí do malých balení vhodných pro výtvarníky a modeláře a vydává se za cizácký výrobek. Mimopražským ji nabízím v N-šopíku - zde: http://www.eshop-honzikovyvlacky.cz/hon ... pryskyrice , jinak se dnes už dá běžně sehnat v prodejnách s výtvarnými předměty. Velkosklad a distribuční firma je na Kladně. Tuto pryskyřici doporučuji (jak je uvedeno ve výše cit. článku) např. na výrobu světlovodů apod., ale samotného mne nenapadlo, že by s ní šla imitovat voda. To nepříjemné vzlínání je výborný postřeh kolegy, díky za něj. Při odlévání do forem se na tohle hned tak nepřijde. Prostě, stručně řečeno, křišťálová pryskyřice asi nebudu to pravé ořechové pro vodní plochy, ale rozhodně je užitečná pro jiné modelářské účely. Zdaví hlav
Uživatelský avatar
Honza168
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 13 zář, 2009 1:06 pm
Bydliště: Praha

Re: Imitace vody

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 08 říj, 2012 10:06 pm

Jen malé srovnání:
křišťálovka: 300 ml za 450 Kč
voda Langmesser/Model Scene: 375ml za 390 Kč
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Imitace vody

Příspěvekod Honza168 » úte 09 říj, 2012 5:01 pm

Tvoje srovnání (ve prospěch vody Langmesser) samozřejmě pokulhává, Dane, protože křišťálová pryskyřice není primárně určená pro "výrobu" modelové vody, zatímco voda Langamesser ano. Cenový rozdíl v hodnotě dvou piv nepovažuji za tragický. Blbé je jen to, že obě chemikálie nepříjemně vzlínají, jak jsem pochopil z předešlé diskuse, což je z hlediska užitných vlastností staví na stejnou úrovně. Ale ty máš určitě nějaké řešení v záloze, že? hlav
Uživatelský avatar
Honza168
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 13 zář, 2009 1:06 pm
Bydliště: Praha

Re: Imitace vody

Příspěvekod Rudolf » úte 09 říj, 2012 5:34 pm

Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků