Imitace vody

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Houmr » ned 15 úno, 2009 7:34 am

Jo já se těším taky a zároveň bojím, jen momentálně nikde nemůžu sehnat přístavní jeřáb od Kibri. Jako by se po něm zem slehla. Potřebuju ho na vymezení rozchodu kolejí.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 15 úno, 2009 8:36 am

ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Houmr » ned 15 úno, 2009 9:25 am

Jo to je přesně on.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Tomáš » ned 15 úno, 2009 10:06 am

no já jsem chtěl zvolit tu metodu silikonem proto,že se mi to jednak u kolegy líbilo a jednak protože vím že silikon po vytvrzení přestane páchnout.Samozřejmě na starým kolejišti jsem použil klasickej čirej epoxid a bylo vymalováno.vodička byla skoro jako živá.Jenomže ten smarad co se z epoxidu linul.To je můj problém.kolejiště mám v místnosti kde spí moje 7měsíční dcerka a tak ji tam nemůžu začít smrdět z epoxidem.To by mě žena vyhodila i s kolejištěm.
Nevím jak jsou na tom ty granulky E-Z WATER možná že zauvažuju nad koupí pokud nesmrdí.A nebo mi tu někdo vysvětlí v čem udělal soudruh z NDR chybu při aplikaci toho silikonu.Koupil jsem klasickej transparentní silikon.Než vytvrd,byl krásně čirej ale pak se změnila barva v mat.Vypadalo to jako zamrzlá řeka.Pokud někdo staví zimní krajinu vřele doporučuju :lol:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod konopaslik » ned 15 úno, 2009 11:43 am

Na zamrzlou vodu doporučuju EPOXY 1200. V nepovedených projektech si můžete přečíst, jak dopadlo moje snažení, nicméně hladinu z epoxy je možno potom středně hrubým smirkem poškrábat a vzniknou od toho dráhy od bruslí. Mně se to povedlo omylem, ale vypadalo to efektně (škoda, že modeluju září a ne únor).
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod Martin HO » ned 15 úno, 2009 11:50 am

Tomáši,

já jsem inspirován kolegou použil akrylový vodou ředitelný tmel nejprve na vodu v bazénku, později na hladinu rybníčka.

Tmel po nanesení byl hodně dlouho matně bílý, ale až se vytvtrdil stal se naprosto čirým.

Podíváš-li se na mé stránky, sekci Šikovné nápady a pomůcky - Realistické znázornění vodní hladiny, uvidíš sám.

V bazénku je to viditelné dobře, na rybníčku hůře, protože je dno vybarvené a navíc fotka zdůrazňuje prach, který se usadil na hladině (ve skutečnosti to tak silné není).

Až břehy rybníčku dokončím, pokusím se ještě umýt prach z hladiny rybníčka.

Bohužel netuším v čem spočívá tvůj problém.
Martin HO
 

Příspěvekod Jarda H. » ned 15 úno, 2009 12:40 pm

Houmr píše: jen momentálně nikde nemůžu sehnat přístavní jeřáb od Kibri. Jako by se po něm zem slehla. Potřebuju ho na vymezení rozchodu kolejí.


Zkusil jsi se poptat v Modeltrain Plzeň ( www.modeltrain.cz ) ?! Nemají ho sice v e-shopu, ale v ceníku Kibri je uveden, třeba to ho dokážou objednat :D !
Podobný jeřáb - o něco menší - vyrábí i Faller, rozměry jsou na druhém obrázku na stránce, a je o něco levnější než než Kibri :
http://www.p-model.eu/zbozi/1567/portalovy-jerab-h0/

PS : na rozdíl od jeřábu Kibri (lopata na sypké materiály) má fallerácký jeřáb klasicky hák :wink:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Libor » pon 16 úno, 2009 6:49 am

Přátelé modeláři, bez jakýchkoliv nároků na dokonalost, dovoluji si zde pouze ukázat několik fotografií z mé zahrádky.

http://larchiv.rajce.idnes.cz/voda/
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Příspěvekod Jirka1 » pon 16 úno, 2009 8:04 am

Libor píše:Přátelé modeláři, bez jakýchkoliv nároků na dokonalost, dovoluji si zde pouze ukázat několik fotografií z mé zahrádky.

http://larchiv.rajce.idnes.cz/voda/


To je AquaPlastic od Poláka?
Moc pěkné...
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod Libor » pon 16 úno, 2009 8:12 am

ano, AquaPlastic od Poláka.
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Příspěvekod Houmr » pon 16 úno, 2009 12:18 pm

Libore jak hluboký je ten rybníček a z kolika vrstev jsi to dělal?
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Libor » pon 16 úno, 2009 12:49 pm

Rybník je nejhlubší u stavidla, asi 12 mm, nalil jsem to vše naráz v jedné dávce. Dvě vrstvy mám akorát v jednom místě potoka, kde jsem dodatečně potřeboval zvýšit hladinu, tam jsem po zaschnutí první vrstvy doléval asi 1,5 mm - pod dvěmi sousedními mostky kde není vidět jsem si udělal hrázky z plasteliny a mezi ně jsem dolil.
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Příspěvekod Tomáš » pon 16 úno, 2009 1:08 pm

aha 12mm na rybíček.Tak jestli jsem neudělal chybu právě u té hloubky,protože moje amazonka má na hloubku tak 20mm. Takže mám to udělat víc mělký?
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 16 úno, 2009 5:29 pm

Libor píše:ano, AquaPlastic od Poláka.

Mohu se zeptat, jestli tato "voda" žere styrodur a polystyren nebo jsou tyto materiály vůči ní imunní?
A jak je na tom se stárnutím v té plechovce? Kdosi mi kdysi říkal, že po roce mu to ztvrdlo, ale nevím, zda se jednalo přímo o tento produkt nebo nějakého jeho staršího předchůdce.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Libor » pon 16 úno, 2009 9:16 pm

s požíráním materiálů nemám vlastní zkušenost, ale na webu se dá najít (viz www.shimiland.info), že polystyren této pryskyřici chutná. Já mám dno i břehy vyrobeny z papíru prosyceného herkulesem, po zaschnutí vysypány hlínou, která je opět prosycena herkulesem. Pryskyřici to nechutnalo. Co se týká trvanlivosti pryskyřice, tak na plechovce je opravdu napsáno datum "Spotřebujte do ...". Co se děje potom nevím, stihl jsem to. (Trochu mi ale v plechovce zůstalo, takže pokud vydržíte do května tohoto roku, tak vám poreferuji co to dělá).
Ještě jen tak pro zajímavost - po otevření má pryskyřice lehce namodralý nádech (odstín je pěkně vyfocen opět na www.shimiland.info), já jsem ji chtěl probarvit trochu do kalna-hněda. Přidal jsem tedy několik kapek barvy Agama pískově hnědá. Byl jsem ale po vytvrzení pryskyřice trochu překvapen, že výsledkem je její zelené zabarvení (což naštěstí u toho rybníka ani moc nevadí - horší by byla třeba růžová). Později mne ale napadlo, že zelené zbarvení mohlo vzniknout z foliáže Sitdekor - zelená kapradina, kterou jsem nalepil na některá místa na dno rybníka. Je to sice jen má domněnka, ale asi i na toto je třeba si dát pozor.

Jinak pokud mohu trochu povzbuzení: já jsem z vody měl velkou obavu a hodně dlouho jsem se rozmýšlel a civěl do připraveného prázdného rybníka a potočního koryta, ale když jsem potom konečně přistoupil k dílu, proběhlo vše snadněji, než bych čekal, a výsledek myslím není úplně nejhorší. Takže nebojte se a pusťte se do toho. A ještě zmiňovaný smrad - rozhodně bych si netroufal tvrdit, že polyesterová pryskyřice voní, ale já jsem měl asi za 3 hodiny při otevřeném okně z 95 procent vyvětráno a v pokoji s kolejištěm jsem tu noc bez problémů přespal. Druhý den bylo ještě trošku cosi cítit (hlavně když se přišlo z venku), třetí den už nebylo nic poznat (ten druhý a třetí den jsem už ani nevětral).
Vodě zdar.
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků