Imitace vody

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Radek » stř 31 bře, 2010 7:33 pm

mnitka píše: z materiálů přímo určených ke ztvárnění vody jsem zkusil hodně, nic ale nemělo vlastnosti jako EPOXY 1200.
Jaké vlastnosti?
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod mnitka » stř 31 bře, 2010 7:37 pm

jaké vlastnosti?
mnooo..., něžere polystyrén, nesmrdí a je tekutý ( tekutost a dobu tuhnutí lze regulovat).
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

CHS 1200

Příspěvekod Milanhb3 » sob 03 dub, 2010 6:51 am

Chtěl bych se zeptat jak jsi na 12stovce tvořil ty vnky, když poměrně dlouho tuhne a jak se nechá kromě teploty pryskyřice ovlivnit tuhnutí?
Díky Milan
Milanhb3
 
Příspěvky: 62
Registrován: pát 07 srp, 2009 3:56 pm

Příspěvekod MirekTT » sob 22 kvě, 2010 7:40 pm

Já bych rád obnovil otázku Milanahb3 na mnitku. Jakým způsobem jsi udělal ty vlnky na epoxidu? Po útrapách zveřejněných na mém rajčeti začínám být vlnkoskeptik. :cry:
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod Radek Mende » ned 23 kvě, 2010 3:51 am

MirekTT píše:Já bych rád obnovil otázku Milanahb3 na mnitku. Jakým způsobem jsi udělal ty vlnky na epoxidu? Po útrapách zveřejněných na mém rajčeti začínám být vlnkoskeptik. :cry:

Zkus Mirku použít Water efects od Vallejo,já jsem to použil ve Žlebech : http://radyme.rajce.idnes.cz/Stavba_mod ... C07413.JPG
nebo http://www.masinky.cz/produkt/2431-Vodni-efekt/index.
A nebo když jseš takový experimentátor ,zkus husté dispersní lepidlo ve slabé vrstvě,a uvidíš co z toho bude.
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod Houmr » ned 23 kvě, 2010 5:16 am

"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod MirekTT » ned 23 kvě, 2010 7:35 am

Kluci dík za odkazy. RadkuM klobouk dolů před tvými Žleby. V eNku je to teda masakr. Asi zkusím tvoji metodu. Vyleju to čirým epoxidem a nechám ho ztvrdnout. Na něm budu dělat ty akrylové vlnky. Myslím, že by to mohla být v případě nezdaru demontovatelná vrstva. Jednoduše být akryl mohl jít s epoxidu sloupnout a proces opakovat, respektive by možná šlo tvořit vodu po menších úsecích.

Schustrova voda je excelentní a přesně takhle jsem to chtěl dělat, ale ten můj epoxid dokud zcela neztvrdl, tak se vždy přilepil na nástroj a vytáhl se jako žvýkačka.
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod StaraPakna » ned 23 kvě, 2010 8:47 am

MirekTT píše:Kluci dík za odkazy. RadkuM klobouk dolů před tvými Žleby. V eNku je to teda masakr. Asi zkusím tvoji metodu. Vyleju to čirým epoxidem a nechám ho ztvrdnout. Na něm budu dělat ty akrylové vlnky. Myslím, že by to mohla být v případě nezdaru demontovatelná vrstva. Jednoduše být akryl mohl jít s epoxidu sloupnout a proces opakovat, respektive by možná šlo tvořit vodu po menších úsecích.

Schustrova voda je excelentní a přesně takhle jsem to chtěl dělat, ale ten můj epoxid dokud zcela neztvrdl, tak se vždy přilepil na nástroj a vytáhl se jako žvýkačka.


Hele Mirku a co tu špejli namotav vatičkou a máčet va vytvrzovadle aby se epoxid nelepil.... Blbost??? Na Epoxy 1200 takhle funguje líh, když dělám akvarijní pozadí.....
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Příspěvekod mnitka » ned 23 kvě, 2010 9:35 am

snad si můžu Mirku na tvůj účet trošku zavtipkovat...,
jednou se prostřednictvím Tvých fotoseriálů staneme svědky vynálezu něčeho, co nám všem změní život. :lol: :lol: :lol: :lol:
vlnky jsem dělal transparentní barvou na sklo, postup je stejný jako na modulu ŽLEBY.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod MirekTT » ned 23 kvě, 2010 1:19 pm

mnitka píše:prostřednictvím fotoseriálů staneme svědky vynálezu něčeho, co nám všem změní život

Nejenže po včerejších pokusech o tom nepochybuji, jsem o tom skálopevně přesvědčen :lol: :lol: :lol: :lol:

Jak to bylo v tom Cimrmanovi? Že vyfukováním cigaretového kouře do napuštěného umyvadla zlato nevznikne?
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod depo201 » ned 23 kvě, 2010 2:10 pm

MirekTT píše:
mnitka píše:prostřednictvím fotoseriálů staneme svědky vynálezu něčeho, co nám všem změní život

Nejenže po včerejších pokusech o tom nepochybuji, jsem o tom skálopevně přesvědčen :lol: :lol: :lol: :lol:

Jak to bylo v tom Cimrmanovi? Že vyfukováním cigaretového kouře do napuštěného umyvadla zlato nevznikne?


opravdu vtipné komentáře k fotkám :D , amaroun mě dostal :)
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 24 kvě, 2010 7:34 am

Radek Mende píše:
MirekTT píše:Já bych rád obnovil otázku Milanahb3 na mnitku. Jakým způsobem jsi udělal ty vlnky na epoxidu? Po útrapách zveřejněných na mém rajčeti začínám být vlnkoskeptik. :cry:

Zkus Mirku použít Water efects od Vallejo,já jsem to použil ve Žlebech : http://radyme.rajce.idnes.cz/Stavba_mod ... C07413.JPG
nebo http://www.masinky.cz/produkt/2431-Vodni-efekt/index.
A nebo když jseš takový experimentátor ,zkus husté dispersní lepidlo ve slabé vrstvě,a uvidíš co z toho bude.


Ty moduly máš fakt hezký! Dostává mne co se dá v tomhle měřítku všechno udělat!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Imitace vody

Příspěvekod MirekTT » úte 18 led, 2011 9:06 pm

Na modelfóru taky s vodou věčně zápasí. Tohleto jsem tam našel v debatě loďařů. http://www.modelshipgallery.com/gallery ... index.html Nějaký silikon. Pro naše potřeby by tahle technika ztvárnění vody byla použitelná při modelování přepadu z přehrady. Máte někdo přehradní hráz na kolejišti?

Sice námořní loďař, ale má to pěkný
Obrázek
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Imitace vody

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 19 led, 2011 5:52 am

Já sice nemám přehradu,jen malý potok s vodopádem :lol: ale použil jsem jako imitaci vody transparetní akrylátový tmel,který po ztuhnutí zprůhlední.Někdo to tady na fóru prezentoval,tak jsem to zkusil a docela dobrý.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Imitace vody

Příspěvekod Tom » sob 15 zář, 2012 3:22 pm

Můj první pokus o znázornění říčky - viz. http://www.k-report.net/discus/messages ... 1347721241 (nick Slivek).
Tom
 
Příspěvky: 89
Registrován: ned 26 říj, 2008 8:51 am

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků