Práce s posypovým materiálem

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Práce s posypovým materiálem

Příspěvekod Miloš Tranta » pon 05 kvě, 2008 1:52 pm

Jsem na tomto fóru úplným začátečníkem. Mám vyhotovené kolejiště TT 125 x 250 cm - 3 samostatné okruhy. Nyní mě čeká vybudování krajinky a staveb. Se stavbou budov nemám potíže. Potřeboval bych poradit jak pracovat s posypovými materiály. Jako první mě čeká úprava kolejového svršku kamením. Nevím, jak to co nejjednodušeji provést, jakým posypovým matriálem, který bude vypadat jako kamení a kde ho mohu obstarat. V této problematice mě prosím berte jako naprosto nezkušeného amatéra. Uvítám každou jednoduchou radu, které jako začátečník snadno porozumím.
Dále bych potřeboval poradit, kde se dá sehnat NEUTRÁLNÍ pájecí voda na letování na př. kolejnic.
E-mail proodpověď
solim2@seznam.cz
Miloš Tranta
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 05 kvě, 2008 1:14 pm
Bydliště: Čimelice 100

Příspěvekod richard0404 » pon 05 kvě, 2008 6:32 pm

zřeba tady emal mi dává chybu?
http://gme.cz/cz/index.php?page=product&id=38212
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod boy.rough » pon 05 kvě, 2008 7:40 pm

Ahoj,
tak s posypy je to velice dobře popsáno třeba tady http://magazin.modely.biz/view.php?cisl ... 2007080004

koupit ho můžeš třeba tady http://www.polakmodel.com/

Zkus si projít fórum, určitě najdeš i jiné odkazy.
Tak ahoj a ať se Ti daří.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Práce s posypovým materiálem

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 05 kvě, 2008 9:15 pm

Miloš Tranta píše:Nevím, jak to co nejjednodušeji provést, jakým posypovým matriálem, který bude vypadat jako kamení a kde ho mohu obstarat.

Mrkni sem a zkus trochu hledat:
http://www.zababov.cz/wiki/index.php/Ko ... %A1n%C3%AD
případně ještě sem:
http://www.zababov.cz/wiki/index.php/%C5%A0t%C4%9Brk
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Martin HO » úte 06 kvě, 2008 5:18 am

boy.rough píše:Ahoj,
koupit ho můžeš třeba tady http://www.polakmodel.com/

Tak ahoj a ať se Ti daří.


Dobrá rada : odkaz je dlouhodobě ve výstavbě.
Martin HO
 

Příspěvekod boy.rough » úte 06 kvě, 2008 9:36 am

Martin HO píše:
boy.rough píše:Ahoj,
koupit ho můžeš třeba tady http://www.polakmodel.com/

Tak ahoj a ať se Ti daří.


Dobrá rada : odkaz je dlouhodobě ve výstavbě.



To je sice pravda, ale řekl bych, že Polák model je zcela funkční firma. Je zde normální adresa i e-mail :shock: :lol: .

A samozřejmě, že není jediný kdo nabízí štěrky a posypy. Chce to jen trochu hledat.
Tak ahoj.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Martin HO » úte 06 kvě, 2008 4:17 pm

Mně šlo spíš o to, že asi není vhodné někomu nabízet odkaz, který není funkční.

Rada, že může každý hledat sám, je asi mimo mísu.
Martin HO
 

Příspěvekod Jarda H. » úte 06 kvě, 2008 4:26 pm

Dohadování je pánové zbytečné, nemyslíte :lol: ? Poznámka na stránkách "poláka" sice uvádí, že stránky jsou ve výstavbě, ale po odkliknutí sekce PRODUKTY tam základní informace jsou ! Jenom trošku pracovat samostatně a "někam" se proklikat !
Tak proč ty rozmíšky ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod boy.rough » úte 06 kvě, 2008 6:19 pm

Ano, dohadování je zbytečné.
Jen jsem nabídnul novému členovi plnohodnotný a funkční odkaz a byl jsem napomenut, že dávám "dobré rady".
Cítím se za nového člena tak trochu odpovědný, protože jsem mu psal na mail, aby navštívil tyto stránky, tuto diskuzi (on totiž sháněl informace na modelbazaru :shock: )
Tak se cítím trochu ukřivděný za to, že dávám tedy ty dobré rady, ale to mě vždy brzy přejde :D .
Jen je občas potřeba projet si odkazy a zjistit který je funkční a který ne.
Tímto pokládám celou věc za vyřízenou.
Ahoj a ať se Vám daří.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 06 kvě, 2008 7:06 pm

Tomáš Polák má sice stránky ve výstavbě, ale komunikuje, je téměř na každé burze.
Takže pokud máš potřebu některého z jeho produktů, neváhej jej kontaktovat využij třeba mail.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod richard0404 » úte 06 kvě, 2008 7:15 pm

Zdenek Valter píše:Tomáš Polák má sice stránky ve výstavbě, ale komunikuje, je téměř na každé burze.
Takže pokud máš potřebu některého z jeho produktů, neváhej jej kontaktovat využij třeba mail.


Jak píše Zdeněk Tomáš Polák je skoro na každé burze a byl jsem u něho v krámě ten je celkem zajímaví a hlavně když ho oslovíš tak ti velmi rád poradí. :lol: :lol: :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Jarda H. » úte 06 kvě, 2008 7:24 pm

boy.rough píše:..... protože jsem mu psal na mail, aby navštívil tyto stránky, tuto diskuzi (on totiž sháněl informace na modelbazaru :shock: )
Tak se cítím trochu ukřivděný za to, že dávám tedy ty dobré rady, ale to mě vždy brzy přejde :D .
Jen je občas potřeba projet si odkazy a zjistit který je funkční a který ne.
...


Tak to jsme byli (minimálně) dva, co mu doporučili stejnou věc - místní diskuzní fórum :lol: :!: Navíc jsem Milošovi poslal na mail nějaké informace a odkazy. Časem se tu Miloš zorientuje a bude to OK ! Takže boy.rough vydrž :lol: , neboť klasik říká : Dobrá rada nad zlato !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod boy.rough » úte 06 kvě, 2008 7:32 pm

Jarda H. píše:
boy.rough píše:..... protože jsem mu psal na mail, aby navštívil tyto stránky, tuto diskuzi (on totiž sháněl informace na modelbazaru :shock: )
Tak se cítím trochu ukřivděný za to, že dávám tedy ty dobré rady, ale to mě vždy brzy přejde :D .
Jen je občas potřeba projet si odkazy a zjistit který je funkční a který ne.
...


Tak to jsme byli (minimálně) dva, co mu doporučili stejnou věc - místní diskuzní fórum :lol: :!: Navíc jsem Milošovi poslal na mail nějaké informace a odkazy. Časem se tu Miloš zorientuje a bude to OK ! Takže boy.rough vydrž :lol: , neboť klasik říká : Dobrá rada nad zlato !



Tak to je prima, aspoň v tom nejedu sám :D
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod 123ps » stř 07 kvě, 2008 5:11 am

Hoši, já beru už asi rok přímo od pana Poláka a vždy naprostá spokojenost a perfektní komunikace. Položky objednám e-mailem a zboží je do týdne doma. Jen s Purexem byla trochu potíž v poslední době, ale už by mělo být vše ok. Veškerý sortiment POLÁK samozřejmě zajistí i Michal Dalecký, ale trvá to déle. Takže závěrečné shrnutí, stránky sice ve výstavbě, ale služby perfektní :D
HO, DCC, ČSD a DR, III-IV
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov


Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků