KB-Model - materiál čekárny - barva

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: KB-Model - materiál čekárny - barva

Příspěvekod hank » čtv 06 kvě, 2021 3:53 pm

Střelec: Agama dělá i lihové barvy. Asi na ně mají i značkové ředidlo, ale mně funguje izopropanol nebo obyčejný líh - etanol.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: KB-Model - materiál čekárny - barva

Příspěvekod hank61 » čtv 06 kvě, 2021 3:53 pm

hank píše:Fox: Děkuji. Já jsem po zkušenosti s temperami na dřevo začal používat lihové barvy, právě abych se vyhnul vodě. Přinejmenším mikrodýha se při schnutí barev ředěných vodou kroutí skoro jako papír.



Hanku. Na moření papíru i mikrodýhy se mi osvědčili olejové barvy pro výtvarníky v tubě, koupené v papírnictví a ředěné technickým benzínem. Cena jedné tuby cca 50,- Kč. Je sposta barevných odstínů, u kterých lze ještě měnit průhlednost poměrem ředidla a barvy. Navíc schnou téměř okamžitě :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: KB-Model - materiál čekárny - barva

Příspěvekod Ivan » čtv 06 kvě, 2021 5:21 pm

hank61 píše:
hank píše:Fox: Děkuji. Já jsem po zkušenosti s temperami na dřevo začal používat lihové barvy, právě abych se vyhnul vodě. Přinejmenším mikrodýha se při schnutí barev ředěných vodou kroutí skoro jako papír.



Hanku. Na moření papíru i mikrodýhy se mi osvědčili olejové barvy pro výtvarníky v tubě, koupené v papírnictví a ředěné technickým benzínem. Cena jedné tuby cca 50,- Kč. Je sposta barevných odstínů, u kterých lze ještě měnit průhlednost poměrem ředidla a barvy. Navíc schnou téměř okamžitě :wink:


Olejovky a technický benzín? To by mne nikdy nenapadlo, musím to někdy vyzkoušet. Zatím se držím sikativu, ale ten smrad... a doba schnutí :roll:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: KB-Model - materiál čekárny - barva

Příspěvekod hank61 » čtv 06 kvě, 2021 5:43 pm

Ivane. Někde jsem tento způsob před léty vyčetl. A z mého pohledu funguje. Nějaký zápach z benzínu je sice také, ale nic se nekrouti a hlavně je to hned suché :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: KB-Model - materiál čekárny - barva

Příspěvekod hank61 » pát 07 kvě, 2021 5:40 am

V mém případě olejovka Umbra pálená od Koh-i-noor a benzin do zapalovačů. :wink:

IMG_20210507_073234.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: KB-Model - materiál čekárny - barva

Příspěvekod Střelec » sob 08 kvě, 2021 5:55 pm

hank píše:Střelec: Agama dělá i lihové barvy. Asi na ně mají i značkové ředidlo, ale mně funguje izopropanol nebo obyčejný líh - etanol.



Lihovky od Agamy znám, ale na tmavé dřevo i "dřevo" se ukázalo jako lepší to mořidlo - spolehlivě se dostane do všech spár, což se žádné barvě nikdy nepodařilo (nejhorší to bylo o laserovaných lepenek). U barev bez ohledu na naředění a typ ředidla některé spáry vždy zůstaly neprobarvené a na fotkách, nebo při proměnlivém úhlu pohledu vždy "zasvítily".
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: KB-Model - materiál čekárny - barva

Příspěvekod robskri » čtv 30 pro, 2021 4:11 pm

Ahoj,
nějak se mi nedaří namíchat správnou barvu na bobrovku.. Nemáte někdo tip jak na ní?
robskri
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned 03 říj, 2021 9:06 am

Re: KB-Model - materiál čekárny - barva

Příspěvekod Ivan » čtv 30 pro, 2021 8:12 pm

robskri píše:Ahoj,
nějak se mi nedaří namíchat správnou barvu na bobrovku.. Nemáte někdo tip jak na ní?


Mne se velmi líbí mnitkova bobrovka

http://www.mnitka.com/barevna-uprava-mo ... -kb-model/
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: KB-Model - materiál čekárny - barva

Příspěvekod Fox » sob 01 led, 2022 2:25 pm

Podívej se po střechách a uvidíš, že ani jedna není stejná... :lol: ale vážně, po dlouhých pokusech s mícháním jsem nakonec použil pro základ jednu barvu: Vallejo Model Air 71.129 Light Rust. Pokud ale používáš barvy Lifecolor, funguje stejně i Lifecolor Light Rust (číslo barvy teď nevím). U jiných výrobců holt musíš experimentovat.
Edit: nedalo mi to a vyhrabal jsem barvy Lifecolor ze šuplete: tak jsou to LC34 (Matt Rust 2) a LC32 (Matt Rust 1)
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1307
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: KB-Model - materiál čekárny - barva

Příspěvekod robskri » úte 04 led, 2022 6:49 am

Díky!!!!
objednáno, tak snad se konečně povede :D
robskri
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned 03 říj, 2021 9:06 am

Předchozí

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků