Vyroba stupadel lokomotivy

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Vyroba stupadel lokomotivy

Příspěvekod novas32 » úte 30 bře, 2021 1:55 pm

Zdravim,
chtel bych pozadat o radu. Dodelal jsem na cela kocoura chybejici stupadla z dratku (puv.prebytecna zabradli na jinou masinu).
Jaky mam zvolit postup osazeni? Mam je nejdriv vlepit a nasledne lakovat, nebo nejdriv lakovat a pak dolepit?
Jak stupadla barvit? Mam pouzit nejaky zaklad? Vrchni barva akryl?
Diky za pomoc.
kocour čelo.jpg
novas32
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 23 zář, 2020 7:03 am
Bydliště: Jinočany (Praha západ)

Re: Vyroba stupadel lokomotivy

Příspěvekod hummus » úte 30 bře, 2021 2:39 pm

Já bych stupačky první nabarvil a pak vlepil do skříně (díra skrz a z vnitřní strany pak zakápnout sekundovým lepidlem).
Jako základ na kovové díly používám Mr. Metal Primer. Pokud budeš hotový model stříkat kvalitním lakem, tak bych klidně použil i tu akrylku.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Vyroba stupadel lokomotivy

Příspěvekod novas32 » stř 31 bře, 2021 6:33 am

hummus píše:Já bych stupačky první nabarvil a pak vlepil do skříně (díra skrz a z vnitřní strany pak zakápnout sekundovým lepidlem).
Jako základ na kovové díly používám Mr. Metal Primer. Pokud budeš hotový model stříkat kvalitním lakem, tak bych klidně použil i tu akrylku.


Ahoj,
diky za radu. Budu barvit jen stupacky, model je koupeny, ale tyhle stupacky chybely.
Nejdriv tedy nabarvim, pak budu lepit. Mrknu na tu zakladovku.
novas32
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 23 zář, 2020 7:03 am
Bydliště: Jinočany (Praha západ)

Re: Vyroba stupadel lokomotivy

Příspěvekod novas32 » stř 31 bře, 2021 6:35 am

hummus píše:Já bych stupačky první nabarvil a pak vlepil do skříně (díra skrz a z vnitřní strany pak zakápnout sekundovým lepidlem).
Jako základ na kovové díly používám Mr. Metal Primer. Pokud budeš hotový model stříkat kvalitním lakem, tak bych klidně použil i tu akrylku.


Tak koukam ze to je do strikaci pistole... tu nemam, potrebuju si poradit s necim, co muzu nanaset stetcem
novas32
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 23 zář, 2020 7:03 am
Bydliště: Jinočany (Praha západ)

Re: Vyroba stupadel lokomotivy

Příspěvekod PepinTt » stř 31 bře, 2021 6:55 pm

To by nemělo vadit na tak malé součástce, problém by byl u větších ploch,on základový nátěr nemusí opticky úplně krýt. Já osobně bych spíš vlepil a natřel až pak,nehrozí poškození barvy pinzetou. V takovém případě není nutný ani základový nátěr,,pokud není součástka nějak namáhavá třeba dotyky, štětcovaný primer zbytečně zesílí madlo a stačí odmastit a nanést barvu
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Vyroba stupadel lokomotivy

Příspěvekod novas32 » úte 06 dub, 2021 1:18 pm

OK, diky za tip
novas32
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 23 zář, 2020 7:03 am
Bydliště: Jinočany (Praha západ)


Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Marek55 a 12 návštevníků