Vinohrad_vinná réva

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Vinohrad_vinná réva

Příspěvekod michal.kubista » stř 30 pro, 2020 9:04 pm

Ahoj. Ta varianta na floku vypadá nejreálněji. Než jsem si fotku zvětšil, tak to vypadalo úplně reálně. Aby ty floky vycházely z větvoví asi nebude realizovatelné.
Ty kapky asi nejsou problém, jelikož se na révě vlivem každoročního stříhání objevují podobné tvary. Jen bych je výškově posadil do úrovně dolního drátu.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Vinohrad_vinná réva

Příspěvekod cipisekmp » čtv 31 pro, 2020 11:02 am

No takze jsem pokrocil. Vyzkousel jsem jinou techniku floku (pred tim jsem travu neflokoval pri napeti ale jen sypal rucne). Kdyz jsem to totiz zkousel flokovat na duvilax, tak trava se flokovala jen na prostredni "haluze". Nevim proc, ale kdyz jsem ted udelal to same ale natrel to akrotmelem, tak to jde.
Opet jsem vyzkousel dve varianty. Na fotkach to mozna neni moc videt, ale u jedne jsem vyzkousel tu travu rukama zplacnout aby netrcela tolik do boku.

Zplacla verze floku.
a.jpg

Flok bez jakekoliv upravy.
b.jpg

Tady je lepsi videt to zplacnuti.
c.jpg

No pockam jak to uschne a uvidim co stim udela listovy. Jeste ze nebudu delat vinohrad na hektaru.

Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Vinohrad_vinná réva

Příspěvekod Mcx » čtv 31 pro, 2020 1:59 pm

Ahoj Cipísku, co jsi chtěl nafotím. Mirektt má pravdu u vzrostlé révy s počtem drátů, ale já to neřešil, protože v modelu čtyři vypadají dle mne nepřiměřeně hustě, já mám jen dva. Navíc v létě nejsou skoro vidět. Já bych tu révu viděl z molitanových kousků, takto jsem to viděl u maďarů, pokud najdu fotku pošlu a takto to má Noch., je třeba rozmyslet zda ostříhanou či neostříhanou... tady několik fotek z mnoha dalších :D jednodušší je neostříhaná - trčí všemi směry
dráty vidět nejsou, pouze v modelu se blbě dělá to aby nebyly vidět ani z jedné strany. Všechny fotky jsou ze začátku srpna.
reva_03.jpg

tady taky potřebuje ostříhat
reva_04.jpg

tady je ostříhaná
reva_02.jpg
Naposledy upravil Mcx dne čtv 31 pro, 2020 2:15 pm, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Vinohrad_vinná réva

Příspěvekod Mcx » čtv 31 pro, 2020 2:10 pm

Tak jsem našel fotky z modulů nějakých Maďarů:
tady je celý vinohrad, je to podle mne trochu moc do žluta
reva_08.jpg

tady detail, ale moc poznat z čeho to je není, drát mají jeden :D
reva_07.jpg

a tady ještě na jednom modulu byl malý zanedbaný vinohrad, tady je to asi jemný molitan
reva_05.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Vinohrad_vinná réva

Příspěvekod Mcx » čtv 31 pro, 2020 2:30 pm

A pro inspiraci vinnou révou, ještě u sousedů v Rakousku. kostel v pozadí je Unterretzbach, vše foceno v první půlce srpna, jsou to ty "pěknější" :lol: nezarostlé
reva_09.jpg

a ještě jednou, jiný způsob vyvazování
reva_10.jpg

a na vinici Šobes
reva_11.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Vinohrad_vinná réva

Příspěvekod cipisekmp » čtv 31 pro, 2020 3:56 pm

Ahoj Milane.
Me se ten Madarsky v celku libi az na tu zlutou barvu. Ta je fakt divna. Je videt, ze tam maji taky nejake drobne listovy.

Ja jsem pokrocil a na vyse nafocene 6_ky stekle vidle nalepil listovy a dal do radku. No, ze bych z teho byl opet unesen.....

Tady 6_ky vidle s listovym.
1.jpg

Tady uz v radku. Pri ohybani vetvicek a zasazeni dost listovy opadalo, tak jsem jej dosypal ale nevim jeslti jsem to nemel nechat radej ridci.
2.jpg

No a nakonec z hora. Trci to vsude. Sadil jsem cik-cak, tj jedna sazenicka z jedne strany dratu a druha z druhe at ty draty trochu maskuju.
3.jpg

Jak jsem psal, ze bych z toho byl unesen.....
Mam nachystany dalsi hlavy, tak ted premyslim co dal. Rozhodne by ty hlavy meli byt mene rozrostle v radku. Melo by se jich tam vlest vic mezi ty sloupy takze asi nedelat ze 3 dratu (6 koncu) ale mozna ze 2 dratu.
Cipisekmp
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Vinohrad_vinná réva

Příspěvekod Mcx » čtv 31 pro, 2020 4:05 pm

Může to být i tak, ale já bych asi volil ještě hustší verzi.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Vinohrad_vinná réva

Příspěvekod cipisekmp » čtv 31 pro, 2020 4:10 pm

Ono v realu jak je videt na tvoji posledni fotce Milane je vinna reva opravdu husta ze prez ni neni videt to je fakt. Dal je jasne videt, ze jednotlive hlavy jsou daleko blize k sobe nez jak je mam ja. Tudiz asi musim zmenit pocet haluzi, nebo me jeste napadlo naflokovat to kratsi travou. Co jsem ale zkousel 2mm, tak to vypadalo na tech "vidlach" fakt desne.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Vinohrad_vinná réva

Příspěvekod Radek » pát 01 led, 2021 4:40 pm

Ahoj Cipísku.
Líbí se mi tvoje zabejčilost. :wink:
U nás v horách víno neroste, tak to neumím posoudit. Ale co mě jako laikovi trochu drhne v oku je poměr tloušťka kmínku vzhledem k velikosti rostliny. Tváří se to spíš jako strom než keř.
Hustší mi přijde lepší.
Těším se na další postup.
R.
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: Vinohrad_vinná réva

Příspěvekod michal.kubista » pát 01 led, 2021 6:11 pm

Ta zarputilost a píle je opravdu úžasná ;-)
K té tloušťce kmínku bych řekl asi tolik, že pokud je vinohrad starší tloušťka může být i 10cm v průměru. Podobně, jak jsem psal k těm sukům (velkým kapkám). Vždyť to může dorůstat i několik desítek let.
Mladý vinohrad by běl kmínky tak 3 - 5 cm v průměru a ty suky by tam asi nebyly.
Takže vinohrad asi bude z dlouhodobě osvědčené trati.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Vinohrad_vinná réva

Příspěvekod cipisekmp » pát 01 led, 2021 6:34 pm

Ahoj, nevim jestli zrovna ja mam nejakou velkou pili a zarputilost. Ja se pristihuju pri "oje...váni" vcelku casto. Jenze co met na tech modulech. To je furt trava, strom, trava. Tak vyzkousime vinohrad. Sice to bude jen kousek u nadrazi (kdyz to vyjde) ale trebas nekdy bude vic na modulu.
Jen je potreba najit cestu kudy aby to alespon "pripominalo" vinohrad a lidi z naseho kraje (pochazim ze Bzence - lipka Bzenec) by ho meli v tom poznat.
Mam nejake nove "sazenicky" nachystane a ted musim jeste vyzkouset mikromolitan. S listovym teho uz moc vyzkouset nejde.

Kdyz by nekoho neco napadlo, tak sem stim.

Takze po nasem" tož tak ". Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Vinohrad_vinná réva

Příspěvekod jafobe » pát 01 led, 2021 10:17 pm

A což třeba nějak takto Cipísku? Tak bych to nejspíš řešil já tady kousek od Řáholce... je to teda jen jeden keřík a neučesaný, základní kostru jsem nechal zhruba jak ji máš Ty, jen jsen použil jiný obalový materiál, natrhaný na kousky a trochu obalený kolem větví natřených herkulesem... dost možná by ani nemuselo být šest větví, stačili by asi i jen 4, ony se v tom stejně pak skoro ztratí a navíc dostaneš hlavy blíž k sobě... jen hrozny zatím nemám, ale třeba taky nějaké vyrostou... :mrgreen:

vr01.jpg

vr02.jpg


a použitý obalový materiál

vr03.jpg
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Vinohrad_vinná réva

Příspěvekod greenery » pát 01 led, 2021 11:43 pm

Ahoj,
https://stummiforum.de/viewtopic.php?p=963639#p963639
stojí za to projít v tomhle vláknu práci holanďana s nickem "grove den". Kmínky máš lepší, ale není lepšího mistra na zelenění, než je on. Ve vláknu Baumbau najdeš jeho postupy při ozeleňování.
Na ty dlouhé floky je třeba před listím naflokovat kratší a pak ještě kratší. Podle toho, jakou hustotu.
https://www.facebook.com/MBBGroveDen
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Vinohrad_vinná réva

Příspěvekod cipisekmp » sob 02 led, 2021 9:13 am

Ahoj.
Dival jsem se prozatim jen zbezne na ten odkaz na to nemecke forum a pokud tohle ma byt vinohrad tak me osobne ho to moc nepripomina. Spis me to pripomina chmel. Rozhodne ale stromky ma paradniiiiii. Musim to projit a pocumet i na facebook.
ALEXweinrebensaegespan3_zps18adea4a.png

Jinac zmenil jsem pocet haluzi na ctyri jak vypada tak i Jafobe si mysli ze by to bylo lepsi. Jak jsem psal vyse, tak by mezi ty sloupky melo vlezt vic jednotlivych hlav a kdyz je to ze sesti, tak by to bylo narvane na sobe. Ja to zkousel necim podobnym asi jak ty Jafobe (polyfieber nebo jak se to pise) a nejak se me nedarilo.
1.jpg
2.jpg

Ted musim jeste vyzkouset ten mikromolitan. Dalsi vyzva pak budou jednotlive strapce ale jestli i to se podari to je ve hvezdach. Rozhodne clovek nema mit malych cilu nebot nespokojenost a lenivost je matkou pokroku.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Vinohrad_vinná réva

Příspěvekod cipisekmp » čtv 07 led, 2021 7:50 pm

Ahoj kolegove.
Tak jsem se dostal k testu s mikromolitanem. Jelikoz nemam ted kde molitan koupit, tak me kolega nejaky venoval.
1.jpg

2.jpg

Nevim co na to vinari, ale za me je hodne huste. Takze vyzkousim mene tech naflokovanych "haluzi". Celkove, stale to neni uplne ono... Vrrr....
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků