Vinohrad_vinná réva

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Vinohrad_vinná réva

Příspěvekod MirekTT » čtv 07 led, 2021 8:15 pm

S molitanem bych na to nešel ani v TT. Koukatelný to jako pěstební kultura zapracovaná do krajiny jde. Avšak réva má oproti všem modelářsky znázorňovaným keřovým dřevinám zdaleka největší listy. Navíc potvora jedna je zmenšuje a mírně zesvětluje ke konci letorostu. Tohle asi znázornit moc nepůjde.
Mám teď čerstvě koupený stromový foliáže od mnitky. Je to ne na vatelínu - polyfíbru, jako u Poláka, ale na takový síťovce. Z toho by šel vinohrad tvarovat hezky. Bohužel velikost listů je na hraně i pro TT (je fakt, že kupuju měřítko 1/160), ale pořád lepší, než molitan, řekl bych. Ale při troše snahy to využít půjde. Ta síťovka jde rozrušit a naznačit tak i uvolněné letorosty, a stejně tak dobře se bude vplétat do vedení. Zkusil bych od mnitky frakci foliáže 1/87 něco světle zeleného a ze země vztyčil jen holé kmínky trochu vpíchnuté do foliáže, maximálně ještě naznačit tažně a skrýt je do listí.
Nevím, moc radit nemůžu, do této fáze jsem se nedostal. Za mě to chce zkrátka větší listy. Ten molitan možná nechat na konečcích.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Předchozí

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků