Pletivo

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod 123ps » čtv 10 dub, 2008 5:07 am

Jirka1 píše:Tak tady je to foto toho pletiva. Žel se mi to lépe vyfotit nepodařilo.

http://5szwgm24.2653982.ukazto.com


Jirko, to nevypadá vůbec špatně. Co je to za sáčky ? ?
HO, DCC, ČSD a DR, III-IV
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Jirka1 » čtv 10 dub, 2008 5:58 am

Kupoval jsem to v nějakém velkém obchoďáku typu Tesco, u pokladen to bylo na regále. Podle mě to jsou nějaké sáčky použitelné na byliny a podobně, v balení byly dva, jeden velikosti cca A5 a jeden A6, každý jiné barvy. Vyfotím je celé. To balení tehdy stálo necelých 40 Kč. Koupil jsem jedno a mám za to, že na kolejiště mi to bohatě stačí.

No mě se právě líbí, že to je hodně realistické a z dálky to není moc vidět.
Očka jsou nepatrně obdélníková, mají rozměr cca 0,25 x 0,33 mm. Rozhodně si myslím, že to bude lepší než síťka na mouchy. A taky to lze použít v N-ku, no a kdo chce tak i na tu králíkárnu...

Jenom by mě asi naštval ten, kdo by mi to na kolejišti měřil, a řekl, že ta oka nejsou čtvercová. :D
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod Myšpulín » čtv 10 dub, 2008 6:35 am

Před časem jsem byl donucen :( s manželkou navštívit prodejnu bytového textilu. Když jsem viděl tu plejádu různých záclonovin :shock: , i srdce modeláře zaplesalo (nechce se mi modelovat vnitřek budov , stejně přes "záclony" není dovnitř vidět :D). Byly bílé i lehce nahnědlé. Doporučuji takovou prodejnu navštívit, třeba ti něco padne do oka. Paní mi ustřihla 20 cm úplně bez problémů. Nechal jsem tam 40 Kč a můžu modelovat třeba i prádelnu záclon s mandlem. :lol:
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod Myšpulín » čtv 10 dub, 2008 6:42 am

Myšpulín píše:... i srdce modeláře ...


Sorry za nepřesnost, mělo být .. i srdce hračičkáře ... :lol:
Moje činnost nemá s "modelařením" nic společného.
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod Martin HO » čtv 10 dub, 2008 6:46 am

To nemusíš psát novou zprávu. Stačí stisknou tlačítko Upravit, upravíš a znovu vložíš.

Když jsi v tom momentě stále posledním příspěvkem, nic se nepozná, když už jsou za tebou další příspěvky, objeví se v upraveném příspěvku upraveno 1x, datum. Toť vše.
Martin HO
 

Příspěvekod Jirka1 » pát 11 dub, 2008 3:27 pm

Podařilo se mi dokonce najít i obal od těch látkových sáčků. Výrobcem je firma Goba s.r.o. Beroun:
www.goba.cz
v produktech nabízejí dárkové sáčky a pod nimi látkové sáčky 4 rozměrů:
http://www.goba.cz/products.php?mid=50331648&id=91
tak to je ono.
Možná by se s nimi mohl Michal Dalecký domluvit a zavést to na prodejně... :D

Takže to jsou z mé strany vyčerpávající informace. :D
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod 123ps » pát 11 dub, 2008 6:05 pm

Jirka1 píše:Podařilo se mi dokonce najít i obal od těch látkových sáčků. Výrobcem je firma Goba s.r.o. Beroun:
www.goba.cz
v produktech nabízejí dárkové sáčky a pod nimi látkové sáčky 4 rozměrů:
http://www.goba.cz/products.php?mid=50331648&id=91
tak to je ono.
Možná by se s nimi mohl Michal Dalecký domluvit a zavést to na prodejně... :D

Takže to jsou z mé strany vyčerpávající informace. :D


No výborně, můžu si dokonce vybrat barvu pletiva :D Zítra musím bohužel absolvovat nákup v Hypernově, tak se tam mrknu a trochu si zpravím náladu :D Díky Jirko
HO, DCC, ČSD a DR, III-IV
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod 123ps » sob 12 dub, 2008 11:38 am

123ps píše:
Jirka1 píše:Podařilo se mi dokonce najít i obal od těch látkových sáčků. Výrobcem je firma Goba s.r.o. Beroun:
www.goba.cz
v produktech nabízejí dárkové sáčky a pod nimi látkové sáčky 4 rozměrů:
http://www.goba.cz/products.php?mid=50331648&id=91
tak to je ono.
Možná by se s nimi mohl Michal Dalecký domluvit a zavést to na prodejně... :D

Takže to jsou z mé strany vyčerpávající informace. :D


No výborně, můžu si dokonce vybrat barvu pletiva :D Zítra musím bohužel absolvovat nákup v Hypernově, tak se tam mrknu a trochu si zpravím náladu :D Díky Jirko


Takže jsem strávil dopoledne v Hypernově v Olomouci. Objevil jsem asi milion různých pytlíků, sáčků, dárkových balíčků, ale všechno papír :D Plot bude muset ještě chvíli vydržet :D
HO, DCC, ČSD a DR, III-IV
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Jirka1 » úte 17 úno, 2009 6:27 am

Dobrá zpráva,
v Pardubicích v papírnictví "U Pavlíka" prodávají stuhy (široké asi 3 - 4 cm) ze stejného materiálu v několika různých barvách.
Takže dostupnost by neměla být až takový problém...
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod Radek(T) » stř 20 kvě, 2009 7:50 am

Trochu oživím téma jedním dotazem. Plotová pole nabízí také Detail - má s tím někdo praktickou zkušenost ?
TT digitál, doba mého dětství (končící parní trakce) + 2. svět.válka 1:35
Uživatelský avatar
Radek(T)
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 05 čer, 2008 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

pletivo

Příspěvekod 123.marek » úte 06 dub, 2010 3:28 pm

Znovu otvírám toto téma,mám totiž malý(možná velký) dotaz.
Potřeboval bych vědět zda můžu použít produkt Silonová síťovina jemná (k sehnání u artura pod katalogovým číslem PLM00036) na pletivo.Zajímaly by mně zkušenosti modelářské obce.
123.marek
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 01 říj, 2009 3:32 pm
Bydliště: Dobřany

Re: pletivo

Příspěvekod Fíkus » úte 06 dub, 2010 6:49 pm

123.marek píše:Znovu otvírám toto téma,mám totiž malý(možná velký) dotaz.
Potřeboval bych vědět zda můžu použít produkt Silonová síťovina jemná (k sehnání u artura pod katalogovým číslem PLM00036) na pletivo.Zajímaly by mně zkušenosti modelářské obce.

výrobce je plusmodel, maj několik typu, koukni se přímo k nim na web, jestli je tam rozměr oček, já to mimojine využívám na techniku 1/35 na síťky nad větráky, na to je to dělaný. jinak v přepoštu do toho Tčka by to byl pořadně bytelnej drátěnej plot, ale dobrej nápad, až bude čas, porovnám to jestli je to použitelný a vyfotím v porvnání s vagonem
Uživatelský avatar
Fíkus
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30 říj, 2009 7:45 pm
Bydliště: Chotěboř / Pardubice

pletivo

Příspěvekod 123.marek » úte 06 dub, 2010 6:59 pm

omlouvám se ale zapomněl sem dodat že dělám H0.Jinak sem se díval a jsou tam jenom celkový rozměry.Na H0 už by to mohlo být akurát ne?Ale klidně to vyfoť u vozu TT jeden mám ve sbírce tak mohu porovnat.
123.marek
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 01 říj, 2009 3:32 pm
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod Fíkus » úte 06 dub, 2010 7:14 pm

Hehe pardon, ja měl zase zažito moje měřítko, no asi takhle - ty vlákna jsou v přepočtu do realu jasně silnější, ale v tej H0 to už bude lepší, než to vyrhrabu a nafotim, tak si zkus představit sit do oken proti hmyzu, je to skoro to samé... hehe a sme u toho, ta síťka proti hmyzu je taky zajímavé řešení a o dost lacinější
Uživatelský avatar
Fíkus
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30 říj, 2009 7:45 pm
Bydliště: Chotěboř / Pardubice

Příspěvekod Myšpulín » stř 07 dub, 2010 7:15 am

Síťka do oken má moc silná vlákna a vypadá to moc humpolácky. To spíš doporučuji dámskou punčochu. Je sice lepší nalepit ji do rámu (aby byla napnutá - pletiva se někdy taktéž dávaly do rámů). Pokud to bude z nějakých slabých silonek a vhodného hnědého odstínu, máte rezavý plot jak vyšitý. Ovšem někomu se to třeba nebude líbit.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků