vysypovac vagonu s pevnymi bocnicemi

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

vysypovac vagonu s pevnymi bocnicemi

Příspěvekod zdeno » ned 11 říj, 2020 5:22 pm

nema nekdo napad, jak udelat vysypnu pro vagony s pevnymi bocnicemi.
Teda neco jako rotacni vykladani.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: vysypovac vagonu s pevnymi bocnicemi

Příspěvekod Jabko » ned 11 říj, 2020 6:52 pm

Jabko
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 09 bře, 2010 9:09 pm

Re: vysypovac vagonu s pevnymi bocnicemi

Příspěvekod zdeno » ned 11 říj, 2020 7:10 pm

pekne brutal vymyslene !!
---
cetl jsem tady forum o elektrarnach, taky to slo do ztracena.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: vysypovac vagonu s pevnymi bocnicemi

Příspěvekod zdeno » pon 12 říj, 2020 7:18 am

jedna se o to, ze mam nasypku na sypani do vagonu a tu bych chtel zabudovat do toho kolejiste.
A bylo by celkem vhodne mit tam aj vysypavani z vagonu.
Idealni by bylo pouzit WAPky s automatickym oteviranim, ale netusim, ci jeste existuji anebo ci se daji postavit ?
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: vysypovac vagonu s pevnymi bocnicemi

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 12 říj, 2020 9:27 am

myslíš něco jako steré Wapky od Pika? Ty měly odklápěcí stěny na pružinku. K vysypání stačilo odklopit, ale v reálném provozu jsem to nikdy neviděl, takže nevím zda např. netrousily substrát během jízdy, nebo neměly jiné mouchy.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: vysypovac vagonu s pevnymi bocnicemi

Příspěvekod zdeno » pon 12 říj, 2020 9:58 am

presne to mam na mysli, nekdy davno jsem to videl a bylo to dobre. Dokonce mam aj ten most, kterym se to otviralo.
---
Jinak ten otocny vysypovac by mohl byt aj rucny, na jeden vagon, protoze mam dve loko s digitalnim sprahlem.
Mam aj 7 vysokostennych vagonu EAOS, ktere jsou naprosto stejne a to by se dal zneuzit na jednoucelovku vysypneho mechanismu.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: vysypovac vagonu s pevnymi bocnicemi

Příspěvekod Mafry » pon 12 říj, 2020 5:06 pm

Otázka, co u těch samovýsypných Piko použít jako náklad.
Kdysi jsem to ze srandy zkoušel s posypovým materiálem (nějaký tmavý čedič se to myslím jmenovalo), vypadalo to hezky, ale při sebemenším drcnutí se to průběžně nebo naráz odsypávalo. Leda je zkusit nějak upravit.
http://kzm.lokomotivy.net (DDM Havířov, H0)
Mafry
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř 27 lis, 2013 10:44 am
Bydliště: Ostravsko

Re: vysypovac vagonu s pevnymi bocnicemi

Příspěvekod look23 » pon 12 říj, 2020 5:37 pm

Nasypávání a vysypávání materiál do/z vozů mají modeláři v Liberci
https://www.youtube.com/watch?v=wlwDRUZq6CM
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: vysypovac vagonu s pevnymi bocnicemi

Příspěvekod zdeno » úte 13 říj, 2020 11:33 am

look23 píše:Nasypávání a vysypávání materiál do/z vozů mají modeláři v Liberci

to se mi libi,
daji se sehnat ty WAPky s otviracimi bocnicemi ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: vysypovac vagonu s pevnymi bocnicemi

Příspěvekod look23 » úte 13 říj, 2020 11:54 am

zdeno píše:to se mi libi,
daji se sehnat ty WAPky s otviracimi bocnicemi ??


Piko WAP ČSD se dají sehnat rúzně na aukru. Za nekřesťanský prachy a jeté.

Pár let zpátky dělalo Piko novovýrobu vozů DR viz odkazy.
https://www.itvlaky.cz/vysypne-vozy-a-na-sypke-hmoty/h0-samovysypny-vuz-oot47--dr-piko-54246/
https://www.itvlaky.cz/vysypne-vozy-a-na-sypke-hmoty/h0-samovysypny-vuz-fad6770--dr-piko-54249/
Dokonce jsou u Pika skladem, ale je to o tom je zbavit těch DR obtisků a přeznačit to na ČSD/ČD/ŽSR.
Vyráběli i verzi s nižšími bočnicemi což by byly "podobné" naší řadě Fals-z. U ČSD nebyly, ale vyskytovaly se hodně v průmyslu.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: vysypovac vagonu s pevnymi bocnicemi

Příspěvekod zdeno » úte 13 říj, 2020 12:15 pm

diky za odpoved.
---
Jeste blba otazka, stavebnice WAP-ek od Bramos.eu by se nedaly upravit ??
Teda nezkousel to nekdo ?
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: vysypovac vagonu s pevnymi bocnicemi

Příspěvekod Petr S. » pát 16 říj, 2020 8:27 pm

Pro sypače :
Z hlediska dobrého sypání je nutné mít násypku v podélné ose vagonu a sypat SVISLE .
Při sypání do vozů s nižšími bočnicemi - Vtr ( Es ) , musíme počítat s " odskokem " sypaného materiálu . U vozů Eas odskok většinou není vyšší , než je bočnice , tedy minimální . O vozů se střechovitým dnem odskok není . V každém případě je potřebné mít pod násypkou prostor pro spad - díru , nějak zamaskovanou , pro úklid přesypaného materiálu .
Sypu a vozím Woodland scenic , černé uhlí střední nebo velké ( B1383 , B1390 ) . Při delším vlaku- 18-20 Eas/ Falls už musíme počítat s váhou materiálu . Na modulovce se jede až na vyjímky v rovině a na relativně velkých poloměrech , ale tahat vlak skoro o 1 kg těžší na poloměru 500 mm a 30 promilích bude asi problém .
Pozor na skutečný štěrk , je VÝRAZNĚ těžší a odírá barvu na modelech .
Rotační vykládací systém jsem zatím viděl jen jeden - Walters - ve zkušebním provozu ve Wolowě , před 2mi léty . V začátku otáčení klesaly přídržné čelisti na vagon . Bylo možné vykládat Eas i Falls . Vtr - Es ( a pod. ) byly už mimo dosah čelistí .
Otevírací Falls od Pika občas trousí náklad nebo mají problém při vykládání . Síla pružiny není jednotná . Asi se to musí poladit .
Otevírací Falls Fleischmann fungovaly před dvěmi léty v Sársku bez problémů - za cenu nemodelové otevírací páky na boku .
Petr.S
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: vysypovac vagonu s pevnymi bocnicemi

Příspěvekod zdeno » sob 17 říj, 2020 1:26 pm

sypani neni problem, protoze excentr je rizeny a teda sypani lze ridit ve velkem rozsahu mohutnosti a rychlosti.
---
ten rotacni vyloznik uz montujem, dam ho do plast trubky 75 mm a otaceni gumickama, ktere to zaroven budou stabilizovat.
Myslim, ze to bude aspon na 3 pokusy, nez se vychytaji mouchy.
Bude to jen na jeden vagon typu Eas.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: vysypovac vagonu s pevnymi bocnicemi

Příspěvekod Petr S. » sob 17 říj, 2020 5:41 pm

Ahoj Zdeno ,
já mám také excentr řízený , ale tady mluvím o okamžiku , když materiál padá dolů . V tomto okamžiku MUSÍ padat svisle . Při změně množství padaného materiálu se mění i směr padaného materiálu v orientaci na podélnou osu vagonu .
Dobře si pamatuji okamžik , když si Ty svůj sypač předvedl . Bylo to něco perfektního .
To nejdůležitější na něm je , že materiál nic nemele ( není tam podávací šnek ) ani nehrozí porucha převodů ( není tam převodovka ani dopravní pás ) .
Po letech jsem ho postavil také a němečtí modeláři na setkání v Sársku ( takoví puntičkáři a s důrazem na detail ) nechápali , jak to funguje . Nakonec jsem ho vymontoval z násypky , pak se " zastavil čas " ( jasně že ten modelový ) , a chvíli se diskutovalo a prohlíželo .
Za nutností , aby materiál padal SVISLE si stojím . Jinak si uhlí rozházím všude okolo .
Petr S.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: vysypovac vagonu s pevnymi bocnicemi

Příspěvekod zdeno » sob 17 říj, 2020 5:55 pm

diky za pochvalu, proste se vec podarila :D :D
---
ted se spis venuji tomu rotacnimu vysypavaci, jak to udelat modelovo a tak nejak realisticky.
Protoze nemuzu nikam jezdit, tak si stavim doma kolejiste podle vzoru Jafobe, teda dve oddelene koncove nadrazi a vzadu skrytak.
Genialni myslenka, kdy se nejezdi dookola a pritom to neni velikanske a hracickovite.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Další

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků