Původní Kameničky - mechanický rozpojovač?

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Původní Kameničky - mechanický rozpojovač?

Příspěvekod Zlámalík » pát 15 kvě, 2020 1:49 pm

:D :D :D Schválně jsem si pustil zvuk, abych si poslechl tu ránu na konci - a ono nic :-(
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Původní Kameničky - mechanický rozpojovač?

Příspěvekod hank » pát 15 kvě, 2020 2:15 pm

Zlámalíku, Zlámalíku... :roll: Kdybys víc chodil sem a míň na K-report, tak bys už dávno věděl, že to video natočil kolega Kavka_ , před jehož záslužnou prací v oboru minikolejišť je nutno hluboce smeknout a nikoli si z něj dělat srandičky... :lol:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Původní Kameničky - mechanický rozpojovač?

Příspěvekod hank61 » pát 15 kvě, 2020 5:24 pm

Sice jsem si nepořídil video, ale mě to spádoviště ještě v TT fungovalo bezvadně. Tehdy jsem zarážku ovládal servem. Později jsem ale udělal přístavek se smyčkou a ze spádoviště odstavnou kolej v rovině.
http://hankovystranky.cz/2016/08/14/minikolejiste-tt-2-cast-pokladka-koleji/
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Původní Kameničky - mechanický rozpojovač?

Příspěvekod hopeter » pát 15 kvě, 2020 6:36 pm

Já šel rovnou cestou SN v jedné rovině. Místo spádoviště mám v oběhu třetí mašinu. :wink:
Co se týká sjezdu či dojezdu vagonů je opravdu jen otázkou provedení koleček - plastová se na to vůbec nehodí. Pokud chceš používat starší vagony tak je nezbytná úprava na kovová soukolí a ložiska.
Kolega Kavka natočil video na extrémně strmém stoupání. V praxi takto pojede jen nechtěně ujetý vagon. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Původní Kameničky - mechanický rozpojovač?

Příspěvekod hank » pát 15 kvě, 2020 8:27 pm

hopeter píše:Já šel rovnou cestou SN v jedné rovině. Místo spádoviště mám v oběhu třetí mašinu. :wink:
Co se týká sjezdu či dojezdu vagonů je opravdu jen otázkou provedení koleček - plastová se na to vůbec nehodí. Pokud chceš používat starší vagony tak je nezbytná úprava na kovová soukolí a ložiska.
Kolega Kavka natočil video na extrémně strmém stoupání. V praxi takto pojede jen nechtěně ujetý vagon. :wink:


Což vyvolává další otázku, která možná měla být položena jako první: Jaký by měl být spád a jaká délka šturcu, aby se ten vůz po uvolnění zarážky sám rozjel a překonal jízdní odpor způsobený a) konstrukcí pojezdu, b) výhybkou?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Původní Kameničky - mechanický rozpojovač?

Příspěvekod hank61 » sob 16 kvě, 2020 9:40 am

Já měl v TT sklon 2,5cm na délku koleje 64cm. A fungovalo to.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Původní Kameničky - mechanický rozpojovač?

Příspěvekod Zlámalík » čtv 12 lis, 2020 12:14 am

hank píše:Zlámalíku, Zlámalíku... :roll: Kdybys víc chodil sem a míň na K-report, tak bys už dávno věděl, že to video natočil kolega Kavka_ , před jehož záslužnou prací v oboru minikolejišť je nutno hluboce smeknout a nikoli si z něj dělat srandičky... :lol:

Nojo, už chodím víc sem a míň na K-rep, tak už vím. Ale stejně jsem čekal nějaký bum :-D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Předchozí

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků