Diskuze k 3D tisku

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Diskuze k 3D tisku

Příspěvekod Franky » pát 24 kvě, 2019 8:54 am

Tiskárna myslím zvládne vše z vyjmenovaného - teda až na ty boty v Nku... :roll: Problém je, kdo to vymodeluje :D
Franky

Příspěvekod Fox » pon 03 čer, 2019 6:12 am

Tak jsem konečně našel trochu času a instaloval několik stanů a loďky, které mně laskavě poskytnul "Franky". Není ještě úplně hotovo, ale stav k datu je zde: viewtopic.php?f=1&t=10445&p=256326#p256326. Při realizaci jsem získal několik poznatků:
- materiál je opravdu křehký. Nejprve jsem podpory zkusil odštípat úzkými štípačkami, ale docházelo k prasklinám (viz dolní hrana prvního stanu zleva). Nakonec jsem použil mikrobrusku DREMEL s řezacím karborundovým kotoučkem (prům. 20mm) a šlo to úplně luxusně. Bokem kotoučku šly zbylé nerovnosti pěkně zabrousit.
- před barvením jsem stříknul jen lehce šedou základovkou ve spreji (byl jsem líný špinit Airbrush) - funguje to.
- stany jsem nejprve natřel štětcem (akryl Lifecolor), ale na hladkých plochách stanů to dělalo kocoury. Tak jsem vzal (konečně) Airbrush a šlo to úplně luxusně.
- naproti tomu štětec se plně osvědčil na loďky, kde povrch není rovný a je potřeba barvit i vnitřní části
(omlouvám se za kvalitu fotky, vytáhnul jsem detail z celku)
stany a lode det.jpg
TT, domácí kolejiště (dosud ve výstavbě), DR5000, iTrain...
Fox

Příspěvekod Ove » úte 04 čer, 2019 5:44 pm

Řeším sloupy pro trolejové vedení a narazil jsem v Havlíčkově Brodě na tyto, které už by šly vymodelovat na 3D tiskárně, měl by někdo chuť se tím zabývat?
Přílohy
68CB229D-15F3-4564-A60D-F2F521B6BDF1.jpeg
Ove

Předchozí

Zpět na Výroba doplňků