domečky firmy ESK modely

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

domečky firmy ESK modely

Příspěvekod Střelec » úte 13 bře, 2018 6:09 pm

Na trhu jsem narazil na laser-cut domečky firmy "ESK modely". Dostupná nabídka zatím zahrnuje řadu civilních domků ve třech hlavních měřítkách. Jde stylově o mix vesnických chalup a rodinných domků. Stavebnice jsou balené ve fortelných lepenkových krabičkách s nalepeným štítkem s barevným obrázkem stavby a obchodními údaji. Krabice obsahuje aršíky s laserovanými díly - některé jsou z barevné lepenky, fólii na okna a celkem solidní návod. Stavby jsou sice o něco dražší, ale také poněkud detailnější, než obdobné produkty WEPE. Pořád jde ale o kategorii levných, rychle postavitelných staveb, které lze dále vylepšovat. Cvičně jsem pořídil jednu roubenku a jednu poloroubenku. Zatím jsem stavěl roubenku, jediný zádrhel byly poněkud nedoříznuté dveře a některá okna. Nic, co by nespravil jeden tah skalpelem. Jen mě mrzí, že obě stavby jsou nakryté eternitem. Je sice slušně laserovaný v ploše (výrobce kupodivu nezapoměl na hřeben střechy), ale eternit nebyl jediná střešní krytina... Stavba byla celkem rychlá, velmi ji usnadnil vnitřní rám budovy, takže nebyl problém udržet rohy v pravých úhlech do zaschnutí lepidla. Samozřejmě to bude chtít doplnit nějaké detaily - okapy, poklopy na střechu a případně střešní lávky, ale to už je věcí osobních preferencí.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků