AERO 150

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: AERO 150

Příspěvekod hank » čtv 07 pro, 2017 4:42 pm

Ano, vagónová zeleň, když se jí nechá dost času, tmavne až do ultramarínu - to bývalo typické pro neudržované pomocné vozy stavebních vlaků.

Ještě jsem koukal na ty veterány a došlo mi, že ta světlejší zelená byla typická pro vozidla bývalého maloobchodního podniku Ovoce a zelenina. Do tmavozelena až zelenohněda byly vozy potravinářského maloobchodu Pramen. V zelené jezdívali i pivovarští (pokud jim nedělala rozvoz ČSAD). Pekařské skříně byly (ne vždy) někde mezi světlým okrem a barvou písku.

To pravidlo o nátěrech předurčených vozů pochází ze které doby? Např. u ČSAD byly koncem 60. a začátkem 70. let nátěry zásadně modré a změnilo se to až s příchodem nových LIAZů, přidělovaných často k MKD, kde se už v té době začínalo hledět na reklamu a "repre" vzhled vozidel vysílaných do (zvlášť západní) ciziny.

Ale nechci moc zobecňovat, já jsem ty své závoznické brigády absolvoval v rámci jednoho okresu v 1. polovině 70. let a jinde mohla být situace jiná. A samozřejmě se mohu mýlit, ono už je to taky hezky dlouho... :(
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6062
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: AERO 150

Příspěvekod Radek » čtv 28 pro, 2017 9:02 pm

Dost dobrý počin, Milane. Těším se na výsledek.
Škoda, že si se v proudu času nepropadl ještě o dvě desetiletí hloubš 8)
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: AERO 150

Příspěvekod mlha » stř 17 led, 2018 7:12 pm

První odlitky jsou hotové.....
Přílohy
aero 150.jpg
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: AERO 150

Příspěvekod jihous » pát 19 led, 2018 6:07 pm

foto pro zbarvení:
Přílohy
IMG_3864.JPG
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: AERO 150

Příspěvekod petrh » pát 19 led, 2018 6:54 pm

A kdy budou ke koupi?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: AERO 150

Příspěvekod mlha » pát 19 led, 2018 8:02 pm

po víkendu jdou první kusy k novým majitelům
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: AERO 150

Příspěvekod jihous » úte 23 led, 2018 6:55 pm

přidávám odkaz na foto náprav (krásné detaily pro hračičky), někdo prodává ND na Aero, foto nelze zkopírovat.

http://www.veteranweb.cz/bazar/prodam-n ... ro-150.php
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: AERO 150

Příspěvekod czcharlie » úte 23 led, 2018 8:15 pm

Pěkný popis Avie/Pragy/Škody A150 včetně rozměrové no náčrtku (i když zde myslím s původní předválečnou kabinou) je k nalezení tady: http://rudlaa.blog.cz/1403/skoda-150.
Zároveň jsem si všiml, že jsem neodpověděl hankovi na otázku. Takže o kontrolách vozidel určených v případě mobilizace pro armádu (jejich nátěru) pamatuji ze svého dětství - slýchal jsem o kontrolách od matky, někdy na konci 50. a začátku let 60. Nicméně vozidla předurčená v případě mobilizace pro armádu byla i v 80. letech vojenské správy měly právo i povinnost tato vozidla kontrolovat. Ovšem bohužel víc bližšího (např. zdá byla i v těchto letech předepsaná khaki) o tom nevím.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: AERO 150

Příspěvekod mlha » stř 24 led, 2018 6:48 am

Koncem 80. let jsem jezdil s Tatrou 148, každý rok se dělala technická kontrola, přítomen kromě policajta byl i zástupce vojenské správy. Vozidla nemusela být v khaki barvě
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: AERO 150

Příspěvekod Střelec » sob 03 úno, 2018 6:03 pm

Tak jsem se pustil do jednoho kousku, zrovna mi schne barva na podsestavách. Na sucho všechno zapadá jako Lego. Chvíli jsem přemejšlel, kam patří jeden díl (čtverec s dvěma rantlíkama), nakonec jsem ho šoupnul zhora na rám nad kardanku. Nosník na přední kola bylo třeba provrtat, aby se dala protáhnout osa. Přimlouval bych se za to, aby přední reflektory byly taky ve větším počtu, než pouhé dva. Jeden se mi neplánovaně vzdálil (v pinzetě klouže) a hledal jsem ho půl hodiny. Zasklít kabinu zkusím Clearfixem.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: AERO 150

Příspěvekod Polabský » sob 03 úno, 2018 8:49 pm

Střelec píše:Tak jsem se pustil do jednoho kousku, zrovna mi schne barva na podsestavách. Na sucho všechno zapadá jako Lego. Chvíli jsem přemejšlel, kam patří jeden díl (čtverec s dvěma rantlíkama), nakonec jsem ho šoupnul zhora na rám nad kardanku. Nosník na přední kola bylo třeba provrtat, aby se dala protáhnout osa. Přimlouval bych se za to, aby přední reflektory byly taky ve větším počtu, než pouhé dva. Jeden se mi neplánovaně vzdálil (v pinzetě klouže) a hledal jsem ho půl hodiny. Zasklít kabinu zkusím Clearfixem.


K tomu zasklívání jeden z kolegů tady doporučoval laminovací fólii.
Osobně jsem před časem vyzkoušel velmi kvalitní tenkou ale pevnou folii používanou mezi plátkové sýry z německého LIDLu :D
, použitelnou i pro naznačení nefuků u parní lokomotivy, případně částečně staženého okna
Hezký večer Všem !!
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: AERO 150

Příspěvekod mlha » ned 04 úno, 2018 7:36 am

Střelec píše:Tak jsem se pustil do jednoho kousku, zrovna mi schne barva na podsestavách. Na sucho všechno zapadá jako Lego. Chvíli jsem přemejšlel, kam patří jeden díl (čtverec s dvěma rantlíkama), nakonec jsem ho šoupnul zhora na rám nad kardanku. Nosník na přední kola bylo třeba provrtat, aby se dala protáhnout osa. Přimlouval bych se za to, aby přední reflektory byly taky ve větším počtu, než pouhé dva. Jeden se mi neplánovaně vzdálil (v pinzetě klouže) a hledal jsem ho půl hodiny. Zasklít kabinu zkusím Clearfixem.

Na stránce www.kzmslovacko.cz je část návodu, tam je tato výztuha rámu vidět. Zkusím do třetí série přidat. Fotky ze stavby by byly?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: AERO 150

Příspěvekod Střelec » úte 06 úno, 2018 5:55 pm

Obrázky budou o víkendu. Bohužel mi nevyšla slušná povrchovka - použil jsem lesklou syntetickou Agamu a ta mrcha lepí ještě po třech dnech. Snaha o odstranění otisků s moc nevyvedla. Spodku jsem se nijak zvlášť nevěnoval - v terénu stejně nebude vidět.

Musím ale pochválit Mlhu za vynikající řešení nálitků - jediný velkoplošný je zezadu na sedačce, kde se odstraňuje celkem v pohodě. Ostatní nálitky jsou napojeny přes schůdek s minimální styčnou plochou, takže se bez problémů dají oddělit modelářskýma nůžkokleštěma na vystřihávání dílů z rámečku bez rizika ohrožení součástek a k začištění zbyde jen nepatrný výstupek. Odlitky jsou navíc čisté bez bublinek, na pár místech je jen blána, která se dá seškrábnout skalpelem. Takhle to neumí ani řada renomovaných firem.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: AERO 150

Příspěvekod mlha » stř 07 úno, 2018 8:50 am

Za chválu děkuji, ale v domácích podmínkách odlít nelze. Je to profesionální práce..... Pochvalu předám
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: AERO 150

Příspěvekod petrh » stř 07 úno, 2018 9:58 pm

Podle meho jste mlho odvedli v tymu vybornou praci a nabidl bych to do sveta bsem;) a uz bych valil dalsi kus, ja vim mate to jako hoby, ale tohle ma hochuroven... a takovy dobry autobus ci zemedelsky stroj;)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: sidlo a 3 návštevníků