Jak na ocelový obloukový most v TT?

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Jak na ocelový obloukový most v TT?

Příspěvekod Fox » čtv 15 čer, 2017 8:54 am

Ahoj,nerozumím účelu příspěvku - to jako nabízíš k prodeji, je to někde k sehnání, nebo máme pochválit Tvojí zručnost s 3D tiskem a přípravou dat, nebo jak?
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Jak na ocelový obloukový most v TT?

Příspěvekod milanb » čtv 15 čer, 2017 10:21 am

Fox píše:Ahoj,nerozumím účelu příspěvku - to jako nabízíš k prodeji, je to někde k sehnání, nebo máme pochválit Tvojí zručnost s 3D tiskem a přípravou dat, nebo jak?


Nie. Bola to len reakcia ne tie nekonecne kecy, ako sa to neda a ukazka, ze to je uplne jednoduche - jeden vecer nakresilt, druhy vecer vytlacit a hotovo. Materialove naklady 20 centov. Dalsieho pol vecera a mam aj ten oblukovy z prveho prispevku.

Zmyslom bolo iba trochu propagovat 3D tlac, ktora sa da v pohode vyuzit aj dnes s tlaciarnou za par supov. Ale zrejme pizlat nieco mesiac z kartonu alebo vyhodit 20 euro za nieco co treba este tyzden pilit, zliepat a prerabat sa ceni viac. Zrejme nie kazdy dorastol do 21. storocia.

Ano, myslim si, ze s 3D tlacou som zrucny - v meritku TT viem vytlacit kde-co - a nehanbim sa za to. Ak to niekomu vadi, to nie je moj problem. Kazdopadne, prezentovat tu uz nic nebudem.
milanb
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned 27 bře, 2016 7:52 am

Re: Jak na ocelový obloukový most v TT?

Příspěvekod Ferda » čtv 15 čer, 2017 10:45 am

Možná trochu OT, ale nedá mi to.

Vyrostl jsem v prostředí, kde se věřilo, že slovo dělá chlapa.
Ty jsi svá slova zde na foru vymazal takže jsi na roli chlapa rezignoval a převzal jsi roli "baby".

Pokud to měla být reklama na komerční služby, pak je výmaz to naprosto vpořádku. Jen by bylo slušností to tady čestně napsat.
Pokud to byl vážně míněný příspěvek k diskuzi, pak tvůj postup nechápu.

Mohu jen spekulovat, zda je to tím, že jsi tu 14 dní i s cestou a nečetl jsi pravidla tohoto fóra, nebo ti lékař předepsal "Arogantol" a toto je jen průvodní jev této léčby, případně je to jen uražená ješitnost.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Jak na ocelový obloukový most v TT?

Příspěvekod FrantaHO » čtv 15 čer, 2017 11:35 am

milanb píše:Kazdopadne, prezentovat tu uz nic nebudem.


Tos nám teda zavařil.
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: Jak na ocelový obloukový most v TT?

Příspěvekod Fox » úte 20 čer, 2017 3:14 pm

Tak ještě jeden "mostní" příspěvek, i když se týká jiného typu příhradového mostu na plánovaném kolejišti. Potřeboval jsem délku cca 25 cm pro překonání širšího toku, tak jsem zaexperimentoval a spojil jsem dvě stavebnice KB model LAS 4402 (pro TT). No a dopadlo to takhle - viz foto. Holt, člověk si pomůže jak se dá :D. Ještě není doladěno, kolej, pochozí lávky, ložiska, dopatinovat...
DSC03340_min.jpg
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Jak na ocelový obloukový most v TT?

Příspěvekod jirka13 » úte 07 srp, 2018 5:50 am

Neměl by jste náhodou někdo alespoň přibližný nákres toho Ratajského mostu? Diky
jirka13
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 06 říj, 2014 8:16 am

Re: Jak na ocelový obloukový most v TT?

Příspěvekod mizl » ned 12 srp, 2018 1:42 pm

Už sem se po něm take sháněl. Ale marně. Byl jsem odkázán na archiv.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Jak na ocelový obloukový most v TT?

Příspěvekod Dan Buchtela » ned 12 srp, 2018 5:52 pm

No nic ve zlém, ale zkusil bych dotaz položit spíše v tématu Podklady, než zde, kde to je tak trochu mimo název tématu. Pokud někdo podklad má, nemusí sem vůbec zavítat ...třeba už jen kvůli měřítku v názvu vlákna...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Jak na ocelový obloukový most v TT?

Příspěvekod mizl » pon 13 srp, 2018 5:12 pm

Nechci být ten nejchytřejší, nicmeně tazatel se ptal a myslím si, že dostatečnou a jasnou odpověď dostal. Na místo poňoukavého rýpání o šatném tématu.

Znovu opakuji:

Podklady jsem sháněl tu na fóru u zdejších kapacit a byl jsem odkázán na archyv. Ani mistr Hank je nemá a to už je co říct.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Jak na ocelový obloukový most v TT?

Příspěvekod milan ferdián » úte 14 srp, 2018 2:57 pm

........ :wink:
Přílohy
Ratajský most DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Jak na ocelový obloukový most v TT?

Příspěvekod Fox » úte 14 srp, 2018 3:57 pm

Paráda!....Bohužel, když jsem zakládal tohle téma, tak jsem ještě nevěděl, že se mi tam Ratajský most vlastně nevejde. Holt ve WT to vypadá jinak než pak ve skutečnosti. Nakonec jsem já osobně skončil u krátkého mostíku Hulacki (žádná sláva). Pro mne tedy snad až někdy příště...
Mimochodem, sice o 3D tisku toho vím tak akorát z novin, ale právě most jako je tenhle by mohl být dobrou výzvou pro šikovného designéra. Udělat to třeba ze třech dílů - boční konstrukce a spodní mostovka zvlášť.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Jak na ocelový obloukový most v TT?

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 14 srp, 2018 7:34 pm

mizl píše:Nechci být ten nejchytřejší, nicmeně tazatel se ptal a myslím si, že dostatečnou a jasnou odpověď dostal. Na místo poňoukavého rýpání o šatném tématu.
Smím se zeptat, co vidíš rýpavého na snaze poradit, jak zvýšit pravděpodobnost získání správné odpovědi?
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Jak na ocelový obloukový most v TT?

Příspěvekod mizl » stř 15 srp, 2018 3:41 am

Dan Buchtela píše:
mizl píše:Nechci být ten nejchytřejší, nicmeně tazatel se ptal a myslím si, že dostatečnou a jasnou odpověď dostal. Na místo poňoukavého rýpání o šatném tématu.
Smím se zeptat, co vidíš rýpavého na snaze poradit, jak zvýšit pravděpodobnost získání správné odpovědi?



Asi sem si to špatně vyložil. Nevýhoda psaného textu.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Jak na ocelový obloukový most v TT?

Příspěvekod mlha » stř 15 srp, 2018 4:16 am

Fox píše:Paráda!....Bohužel, když jsem zakládal tohle téma, tak jsem ještě nevěděl, že se mi tam Ratajský most vlastně nevejde. Holt ve WT to vypadá jinak než pak ve skutečnosti. Nakonec jsem já osobně skončil u krátkého mostíku Hulacki (žádná sláva). Pro mne tedy snad až někdy příště...
Mimochodem, sice o 3D tisku toho vím tak akorát z novin, ale právě most jako je tenhle by mohl být dobrou výzvou pro šikovného designéra. Udělat to třeba ze třech dílů - boční konstrukce a spodní mostovka zvlášť.

A jakou cenu bys byl ochoten za ten most akceptovat?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Jak na ocelový obloukový most v TT?

Příspěvekod Fox » stř 15 srp, 2018 5:52 am

Ad cena: jak jsem psal, ten most je pro mne už minulost, ale je jasné, že návrh pro 3D tisk by byla nejdražší položka a v běžných cenách nezaplatitelná. Muselo by se to rozpustit do více ks a i tak mám dojem, že cena nad 1000 - 1500 Kč by byla pro řadu modelářů asi limitní. Z toho mi vychází, že to je spíš téma pro nějakého malovýrobce, než pro jednorázovou akci na zakázku. Před léty se vystřihovánky a ražené papírové stavebnice nahradily laserem, nyní je možná před námi další technologický skok směrem k 3D tisku. Ale to je na jiné téma :D
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků