Posyp

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Posyp

Příspěvekod tragedcz » ned 10 úno, 2008 8:49 pm

Potřeboval bych aby mi někdo vysvětlil jak položitimitaci travičky s podkladem pilin. Moje snahy o zatravnění zatím dopadají tragicky:D Prosvítá mi podklad a na sětle se to pěkně škaredě leskne, když sem to přestříkl lepidlem naředěným tak to vypadá jak slepenec:( travičku mám od nocha a jordan. flokovačku nemám:(
tragedcz
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 15 bře, 2007 12:54 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Houmr » pon 11 úno, 2008 10:52 am

Tak já používám jako podklad obyčejnou přesátou hlínu. Nasypu, zakapu vodou s kapičkou Jaru. Potom zakapu Herkulesem tak 1:2 s vodou. Pak navrch posyp, opět voda s Jarem. A opět Herkules s vodou po zaschnutí zopakuju Herkules.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod richard0404 » pon 11 úno, 2008 12:26 pm

Jak píše houmr jako podklad hlína zakapu to lepidlo voda 1: 2 nebo 3 podle druhu hlíny pár kapek jaru dobře promíchat a pak aplikuji.Používám lahvičku s brčkem abych neměl lepidlo všude a pak pomocí sítka cukruji trávu používám i Elektrostatický zatravňovač najdeš ho tady http://magazin.modely.biz/diskuze/viewtopic.php?t=367 za pár korun perfektní věc.
Jakou druhou variantu často používám že do lepidla Herkules nebo Distyk lepidlo na parkety přidávám kolorky barvy na malování široka škála barev 1díl lepidla 1díl barvy 1díl vody vhodné na malá místa natřu lepidlem a pak zase cukruji .Já to používám k dodělání detailů kolem domů na dvory a cesty a jako fixaci používám na některé trávy lak na vlasy je tekutý v rozprašovači manželka mi dala nějaký s vůní takže i efekt voňavé louky je naplněn. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod tragedcz » pon 11 úno, 2008 7:17 pm

To dáváš tu hlínu nasucho a pak ji zakapeš vodou s jarem? a až to seschne tak použiješ lepidlo? no proti těm vašim skvostum to moje vypadá jak chudý příbuzný z afriky
tragedcz
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 15 bře, 2007 12:54 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod richard0404 » pon 11 úno, 2008 7:40 pm

Dávám hlínu a na to lepidlo voda jar záleží jakou máš hlínu. Rada na zkoušku vezmi kus koleje zasyp hlínou nebo štěrkem používám Polák posypy a nebo prach písek prostě cokoliv.Po zasypání srovnej aby ti to nezasahovalo do pojezdu nebo na plochu.Dané místo vždy ohranič používám umělou podložku do sešitu .Nasypaná směs ti nebude cestovat po modelu. Pak to zakapeš lepidlo, voda, jar který je aby se ti lepidlo do hlíny v pilo Velká výhoda je že když to opětovně pokapeš vodou tak ti ta plocha opět povolí.
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod tragedcz » pon 11 úno, 2008 7:47 pm

Já používám Místo štěrku vapex.
tragedcz
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 15 bře, 2007 12:54 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod richard0404 » pon 11 úno, 2008 7:58 pm

S vapexem nemám zkušenosti .Hlína, štěrk a další věci jsou volně dostupné v přírodě peníze investuji spíš do lokomotiv.
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Dusan » pon 11 úno, 2008 8:12 pm

Asi taky bude záležet na tom,na jaký podklad to aplikuješ.Já používám hrnčířskou hlínu,podklad mám sádrovou gázu. Za 10kilo hlíny sem dal stovku v prodejně pro výtvarníky.Nepoužívám žádné speciální disperze dražších značek, ale obyčejný duvilax, ne na dřevo ale stavební(modrý).Ten totiž po zaschnutí zůstává matný a ne pololesklý! Naředím ho 1:10 s vodou,přidám hlínu, aby vznikla kaše.To pak namatlám přímo na sádrogázový podklad. Ještě mokrý povrch posypu stejnou hlínou přes čajové sítko, aby vznikl pěkně krupicový povrch.Nic víc a je hotovo. :wink:
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 11 úno, 2008 8:18 pm

U diorám techniky 1/72 a letadel s úspěchem používám temperama obarvený Molto tmel na sádrokarton, do kterého pomocí herkulesu nalepím kamínky, štěrk atp. Po zaschnutí to případně ještě natřu nějakou barvou hnědého odstíhu (může to být i syntetika...), pak potřu Herkulesem (neředěným!) a posypávám statickou trávu, molitan drť a kousky kamínků. Po zaschnutí diorámu oklepu - nepřilepené kousky opadají na noviny - poté pomocí herkulesu ředěného 1/2 vodou pomocí špičatého štetce napustím místa kam chci ještě něco dolepit, nasypu to tam a tento postup opakuji dokud nejsem 100% spokojen. Pak trávu "napouštím" špinavou vodou (hnědá, černá, zelená a žlutá) postupně tak, aby se barvy do sebe vpíjeli - rozbiju tím příliš "umělý" vzhled statické trávy. Nakonec drávu kde potřebuji "nadrajbrašuju" (metoda "suchého" štětce) barvou odstínu neapolská žluť. Kameny vystínuju - tj. bílou barvou opět metodou suchého štětce přetřu hrany, prohlubně napustím olejovkou odstínu kaselská hněď pro zvýraznění vlkých míst. Teprve pak osadím keře, patníky atp.

http://goffymodel.czweb.org/obrazkym/st ... zak_88.jpg

http://goffymodel.czweb.org/obrazkym/st ... zak_87.jpg
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod tragedcz » pon 11 úno, 2008 8:58 pm

Vapex se používá na odstranění olejových skvrn v prumyslu, je jich hodně druhů, bud jako bílý prášek nebo ve formě drobných skorokamínků, to sem oběvil já:) mám to zadarmo. Lepím to taky duvilaxem. Skusím to stou hlínou vypadá to jako dobrý nápad.
tragedcz
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 15 bře, 2007 12:54 pm
Bydliště: Přerov


Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků