Drobné doplňky kolejiště

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Střelec » stř 07 čer, 2023 6:40 pm

Do aeroklubů těsně po válce je ten Kukuruznik a PiperL-4, pro pozdější léta výše zmíněnej Zlín, Andula a Blaník. Na pole Čmelák, po úpravě Andula a Kukuruznik. Pro vojnu je to lepší - La-7, La-5 FN, Spitfire, Mosquito, Šturmovik (a zase Kukuruznik a L-4), možná bude S-199, šla by Bf-109G jako S-99. První republika v TT by byl problém spíš s železničním vybavením, než s letectvem. Pokud by tedy někdo nedělal výslovně dráhy v německé správě na našem území, kterých bylo taky neopominutelné množství (seriál Zaniklé tratě na I-děsu jich jen za posledního půl roku hodil do placu několik).
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Milan.D. » pon 12 čer, 2023 4:32 pm

Tak se podařilo dokončit bytovku, nakonec se z toho vyloupl moc pěkný domeček, který bude určitě ozdobou plánovaného kolejiště. :D
Přílohy
DSCN0098.JPG
DSCN0097.JPG
Milan.D.
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Tomas.Brezina » pon 12 čer, 2023 4:48 pm

Naprosto dokonalé... nádhera :shock:
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Sandy » úte 13 čer, 2023 7:22 am

Šikovné ruce má kdekdo, ale modelářské "OČI" a odvahu ty "OČI" realizovat má málokdo....
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Zlámalík » úte 13 čer, 2023 10:16 am

To je asi dobrý, ne? :shock: :D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1780
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Fox » pát 16 čer, 2023 6:32 am

Krása je v detailu. Tady nám vyrostl nový Emmanuel Nouailler :idea: (pro neznalé stačí zadat jméno do Gůglu).
EDIT: a vůbec: proč to je ve vláknu "Drobné doplňky kolejiště"? Jak by potom vypadaly ty větší doplňky :?: :lol:
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Milan.D. » pát 16 čer, 2023 2:42 pm

Díky za pochvalu, začínám se pomalu červenat. Musím přiznat, Že Emmanuel Nouallier je můj nedostižný vzor a z jeho knihy jsem čerpal inspiraci. Do sekce drobné doplňky kolejiště jsem to původně dal proto, že jsem nechtěl prezentovat domek jako takový, ale dodělané doplňky na něm, které nejsou ve stavebnici. :D
Milan.D.
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Střelec » stř 22 lis, 2023 6:34 am

Novinka od Modelscene:
https://www.model-scene.cz/zahradni-cha ... vebnice-h0

Vagón/bouda vypadá jako ZL, ale má naznačenou kovovou konstrukci místo dřevěné. Je to freelance, nebo tu něco takového pobíhalo? Než to tedy skončilo jako bouda. Posadit to (bez předsíňky) na pojezd od Berky, tak by se to hodilo jako dílenskej vůz.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod rawen » stř 22 lis, 2023 8:17 am

Střelec píše:Novinka od Modelscene:
https://www.model-scene.cz/zahradni-cha ... vebnice-h0

Vagón/bouda vypadá jako ZL, ale má naznačenou kovovou konstrukci místo dřevěné. Je to freelance, nebo tu něco takového pobíhalo? Než to tedy skončilo jako bouda. Posadit to (bez předsíňky) na pojezd od Berky, tak by se to hodilo jako dílenskej vůz.

No nevím, ta železná Učka vypadají hodně mohutně...

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Gulda » sob 09 pro, 2023 4:35 pm

Dotaz, hektometrovníky napravo od začátku trati nebo je to jedno ?
guli
Gulda
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned 21 zář, 2008 11:54 am
Bydliště: Bučovice

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod hank » sob 09 pro, 2023 9:09 pm

Podle TNŽ 73 6395 platné od r. 1980 - novější znění jsem nenašel, zdá se, že norma zatím přežila všechny politické, legislativní i organizační změny:
Kilometrovníky a sudé hektometrovníky se osazují ve směru staničení trati vpravo a liché hektometrovníky vlevo. V místě souběhu dvou tratí se osazují všechny staničníky pro každou trať odděleně vně krajní koleje příslušné trati. Pro železniční stanice, výhybny, nákladiště a zastávky nejsou tato ustanovení závazná. Staničníky se zde umístí na vhodnější stranu vně krajních kolejí.
(Staničníky = souhrnný název pro kilometrovníky a hektometrovníky.)

Kopii normy v pdf mám, kdyste ji někdo potřebovali, dejte vědět.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Ivan » ned 10 pro, 2023 8:51 pm

hank píše:Podle TNŽ 73 6395 platné od r. 1980 - novější znění jsem nenašel, zdá se, že norma zatím přežila všechny politické, legislativní i organizační změny:
Kilometrovníky a sudé hektometrovníky se osazují ve směru staničení trati vpravo a liché hektometrovníky vlevo. V místě souběhu dvou tratí se osazují všechny staničníky pro každou trať odděleně vně krajní koleje příslušné trati. Pro železniční stanice, výhybny, nákladiště a zastávky nejsou tato ustanovení závazná. Staničníky se zde umístí na vhodnější stranu vně krajních kolejí.
(Staničníky = souhrnný název pro kilometrovníky a hektometrovníky.)

Kopii normy v pdf mám, kdyste ji někdo potřebovali, dejte vědět.


Ano, ještě doplním, že při horší viditelosti se mohou dát na jednu stranu koleje, např. v oblouku sudé i liché na vnějšku.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1686
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Trainmaniak » úte 12 pro, 2023 7:43 am

Na http://www.trainmania.info/zapisky2023. ... lova_kulna jsme dal článek o cihlové kůlně Model Scene.

cihlova_kulna-09.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1459
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Drobné doplňky kolejiště

Příspěvekod Gulda » úte 12 pro, 2023 6:49 pm

hank píše:Podle TNŽ 73 6395 platné od r. 1980 - novější znění jsem nenašel, zdá se, že norma zatím přežila všechny politické, legislativní i organizační změny:
Kilometrovníky a sudé hektometrovníky se osazují ve směru staničení trati vpravo a liché hektometrovníky vlevo. V místě souběhu dvou tratí se osazují všechny staničníky pro každou trať odděleně vně krajní koleje příslušné trati. Pro železniční stanice, výhybny, nákladiště a zastávky nejsou tato ustanovení závazná. Staničníky se zde umístí na vhodnější stranu vně krajních kolejí.
(Staničníky = souhrnný název pro kilometrovníky a hektometrovníky.)

Kopii normy v pdf mám, kdyste ji někdo potřebovali, dejte vědět.


díky
guli
Gulda
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned 21 zář, 2008 11:54 am
Bydliště: Bučovice

Předchozí

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků