IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Byl by zájem?

ano
155
90%
ne
17
10%
 
Celkem hlasů : 172

Re: Kolejiště TT 5,0 x 3,9

Příspěvekod milan ferdián » ned 17 úno, 2019 8:49 pm

Koukám,žádné hlášky,takže propadák :lol: .Na tu plochu jsme s dívenkou vymysleli další námět kolejiště,tentokrát jak jste zvyklí na obvyklý standard.No není škoda takové pěkné plochy.Jen se část rámu odsune od zdi kvůli přístupu k zadní straně.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště TT 5,0 x 3,9

Příspěvekod milan ferdián » pon 18 úno, 2019 12:39 pm

Plocha má už vysněný námět.Volně dle tratí Zvolen - Horná Štubňa - Martin s odbočkou do Handlové.Trať jsem si projel a Bralský a Chotárský viadukt s tunely mají svá kouzla.V Horné Štubné mě zaujala lokomotivní remíza.Modelová velikost ponechána TT/1:120 kolejivo TILLIG/15°IV.díl.
Díky kolego S. :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » úte 19 úno, 2019 11:29 am

Tranverzála TT/1:120 5000 x 3900 TILLIG/15°

" Zastavujeme ve stanici Sklené při Handlové.Je to nejvyšší bod modelové kolejiště s T.K. +350 mm.Čekáme na osobní vlak z Handlové na koleji 2 a na koleji 3 stojí Pn do Handlové.Z naše osobního vlaku cestující stačili pohodlně vystoupit a i na-
stoupit.Přijíždí protijedoucí osobní vlak z Handlové na kolej 1,ponechán čas na nástup a výstup cestujících a vlak se dává do pohybu.My se též rozjíždíme.Kola zarachotila na výhybkách handlovského zhlaví,malým můstkem přejíždíme potůček,
podjíždíme silniční most,typicky k vidění na modulech a vnoříme se do dlouhého Bralského tunelu.Tma,tma,stále tma,
konečně vidíme světýlko na konci tunelu,majestátně nás vítá Bralský viadukt,který je oproti reálu kapku zmenšen z 90 m na 69 m.Jedno pole vychází na 23 m/190 mm.Projíždíme zastávkou Remäta,zde zastavují jen krátké motorové osobní soupravy 810+010,Pekelský tunel a vítá nás další perlička na modelovém kolejišti,Chotárský viadukt,mostní konstrukce i s předpolí délkově 104 m nezkrácená,s poloměrem R2500 mm/300 m.Výška viaduktu byla snížena z 25 m na 17,5 m.Nabízí se nám překrásný pohled po pravé straně na stanici Štubňa a na opačnou levou stranu do údolí.Poslední tunelový portál Hajnického tunelu a klesáme do skryťáku Handlová v podobě klasické vratné smyčky.Souprava nejdříve objede celou trasu smyčky a potom vjede ze tří staničních kolejí ve skryťáku.V reálu vlaky pokračují do stanice Prievidza ".
Poměry stoupání:
Martin - Štubňa - Zvolen......1:40
Štubňa - Sklené p/H ..........1:30
Sklené p/H - Handlová........1:40


Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » úte 19 úno, 2019 7:11 pm

K nakouknutí.Pro představu jsou to čtyři výkresy :wink: .Část výkresů na pravé straně jsou smazány :P .
Milan
Přílohy
069T skrytá kolejivo DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » stř 20 úno, 2019 8:11 am

Přes noc se narodilo další dítko a to lokálka z Poltáru do koncové staničky Hrnčiarske Zalužany.Čest její památce a celé lokálky z Poltáru do Rimavské Soboty.Dnes již neexistuje. Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod Ivan » stř 20 úno, 2019 2:26 pm

Milane, aby se mi publikace díky tloušťce ještě vešla do knihivničky ;)
Koncept transverzály se mi líbí, škoda že na něj nemám místo...
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1686
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » stř 20 úno, 2019 5:08 pm

Ivan píše:Milane, aby se mi publikace díky tloušťce ještě vešla do knihovničky ;)

No z toho mám obavy.Teď se mi hrne jeden nápad za druhým.Nestačím jej ani zaznamenávat ani zpracovávat :mrgreen: :wink:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod Michal Vaniš » stř 20 úno, 2019 5:21 pm

milan ferdián píše:No z toho mám obavy.Teď se mi hrne jeden nápad za druhým.Nestačím jej ani zaznamenávat ani zpracovávat :mrgreen: :wink:
Milan


Tvůj "restart" :mrgreen: Milane nás velice těší....nejdřív nás chceš opustit a teď je ti web malý a papír dochází :mrgreen: :D
Ať se daří i nadále nejen u mašinek
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » stř 20 úno, 2019 6:44 pm

Na můj vkus Michale,dost divoký restart :wink: .Zatím klepu na dřevo,jenom aby mi dívenka neklekla :P .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod Myšpulín » stř 20 úno, 2019 6:57 pm

milan ferdián píše:Na můj vkus Michale,dost divoký restart :wink: .Zatím klepu na dřevo,jenom aby mi dívenka neklekla :P .
Milan

Tak nám ji na pár dní půjč. Myslím, že by trošku mohla vypomoci.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod bambulak » stř 20 úno, 2019 7:12 pm

Když je Milan v takové tvůrčí formě, tak bych mu mohl dát brouka do hlavy :P Určitě by to byla zakázka, ale až dokončí co potřebuje.
A teď brouk: vytvořit segment ke kterému jsou napojeny minikolejiště 900x600mm a to jaro ( Polianka se buduje), léto, podzim a zima. Rozměr 900x600 je do kafestolku, ve kterém chci kolejiště střídat podle ročního období a celek by byl v podkrovní trucovně. Souhlas ženy mám :lol:
patláma TT paprťála
bambulak
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 25 bře, 2017 8:40 am

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » ned 24 úno, 2019 6:42 am

Myšpulín
Moji dívenku,ani náhodou. :) :wink:
Bambulák
A ty též trochu zapoj fantazii. :mrgreen:

A když jsme u mé dívenky,upozornila mě na raritu,kterou slovenští modeláři běžně znají,ale pro nás je to rarita,která se u nás nevyskytovala.Jedná se o trať tří rozchodů
Margecany - Mníšek nad Hnilcom --1435 mm
Mníšek nad Hnilcom - Smolnická Huta* --1000 mm
Smolnická Huta - Úhorná --760 mm

* Poznámka:
Neplést si se Smolnikem.Tam vedla jen trať o rozchodu 760 mm,ikdyž v pozdější době byla Smolnická Huta přejmenována na Smolník.

Prošel jsem vše,ale nemohu narazit na stykové/předávací plány kolejišť stanic Mníšek nad Hnilcom a Smolnická Huta.Prosím vás,kdyby někdo,hlavně ze slovenských kolegů měl podklady pro tyto stanice budu velmi rád a ať mi informace s podklady pošle na email
fmodelzavináčcentrumtečkacz
Předem děkuji.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod JanoH0e » ned 24 úno, 2019 10:30 am

Trať do S.H. sme riešili tu viewtopic.php?f=31&t=3247&start=15 . Bohužiaľ kolega Zmar nás opustil, takže nejaké nové plány ťažko. Oni v podstate nie sú poriadne plány ani Gelnice.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » ned 24 úno, 2019 6:23 pm

No jo,člověk všude hledá,ale pod svícnem se nepodívá :D .Díky.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » ned 03 bře, 2019 5:45 am

Ivan píše:Milane, aby se mi publikace díky tloušťce ještě vešla do knihivničky ;)

Začínám mít obavu,že budeš mít pravdu.Dívenka chrlí jeden nápad za druhým.Už jsem neplánovaně překročil číslo 70.Jen ty nápady zpracovat a to jsem se skoro nedotkl lesních železnic.Soukromý investor se zblázní :lol: :lol: :lol: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků