IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Byl by zájem?

ano
155
90%
ne
17
10%
 
Celkem hlasů : 172

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod hank » ned 20 pro, 2020 5:43 pm

rendo píše:A necudujem sa ze modelarstvo upada,hlavne nezaujem u deti.Ked toto vidia,ani sa necudujem.


Aha, takže kritika nedostatečných korektur jedné publikace - oprávněná, jak nakonec přiznal vydavatel - může za nezájem dětí o modelářství? Něco tak přitaženého za vlasy už jsem dlouho nečetl.

hank61 píše:Ono je to totiž daleko jednodušší, než cokoliv vytvořit.


Mírni se, prosím, nevíš, o čem mluvíš. Jestli sis náhodou nevšiml, tak nic jiného než úroveň konečného zpracování konkrétních textů v jedné konkrétní publikaci jsem nekritizoval. Já už jsem vytvořil tolik textů, že si osobuju právo zrovna do této věci mluvit. Kromě jiného jsem pět let pod svým jménem pravidelně (a zadarmo) psal do jednoho internetového periodika, v jehož archívu se jich dá dohledat zhruba stovka. A svou práci s texty v korporátu před odchodem do důchodu tady nehodlám rozebírat.

Dýchl na mě závan poměrů bývalého režimu, který se k takové a podobné argumentaci uchyloval, když mu věcné argumenty došly. Už tu chybí jenom ten klid na práci... Fakt sem chodíme jenom proto, abychom se navzájem bezpodmínečně chválili? A když někdo nechválí, jsou vůči němu povoleny i argumentační fauly?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » ned 20 pro, 2020 5:46 pm

Vážení abonenti, hlavní prioritou a cílem bylo, aby slovenští železniční modeláři, kolegové, fandové a milovníci minia-turního koníčka, měli v rukou svou publikaci o své modelové železnici. Doufám, že jsme jejich očekávaní naplnili a omlou-váme se za chyby námi zaviněné nebo nezaviněné.
Až budete publikaci rozbalovat pod vánočním stromečkem a začnete v ní listovat, opusťte na chvíli ten náš bláznivý reálný svět. Zahloubejte se do čtení nebo jen do prohlížení mých kresbiček. Zapněte fantazii na plné obrátky a spolu s vánočním pocitem a pohodou se nechte unášet noční jízdou rychlíkem, který vás unáší na štrbskú rampu, mezitím jste si odskočili na hrníček léčivé vody do Korytničky a zabloudili v království lesních železniček.
Přejeme Vám příjemnou, pohodovou četbu a Veselé Vánoce
Milan Ferdián a spolupracovníci
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod Střelec » ned 20 pro, 2020 5:49 pm

hopeter píše:Kam se poděli všichni modeláři ? Až na několik vyjímek se tady dočtu o poučování začátečníků jak nehledají , probíhá školení češtiny , nářky na poštovní a kurýrní služby a pitvání dlouho očekávané knížky. V rubrikách kde vždycky bývalo touto dobou spousta ukázek z modelářského snažení je pusto. :? :roll:


Zrovna jsem dodělal hlavní práce na protikusu k šoupališti ze začátku měsíce a teď musim uklízet, abych se vešel domů.

Co se týká úletů v textu, zatím jsem je nezkoumal a prošel si jen plánky. Pokud budou v MSC potřebovat kromě Hanka ještě dalšího "pokusného králíka", nechť se mi ráčí ozvat, i když odborné věci bude muset řešit spíš Hank. Dělal jsem tyhle melouchy před lety mj. pro Vrbenskou, JWP, Žambocha a několik překladatelů (hlavně zbraňové věci), takže můžu procházet i mašinkové záležitosti. Pokud se kniha chystá několik let, lze texty procházet průběžně (pokud se nepoperou subverze texťáku, což jsem zmínil v dřívějším příspěvku).
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod tujano » ned 20 pro, 2020 5:55 pm

Citujem :
Vážení abonenti, hlavní prioritou a cílem bylo, aby slovenští železniční modeláři, kolegové, fandové a milovníci minia-turního koníčka, měli v rukou svou publikaci o své modelové železnici. Doufám, že jsme jejich očekávaní naplnili a omlou-váme se za chyby námi zaviněné nebo nezaviněné.
Až budete publikaci rozbalovat pod vánočním stromečkem a začnete v ní listovat, opusťte na chvíli ten náš bláznivý reálný svět. Zahloubejte se do čtení nebo jen do prohlížení mých kresbiček. Zapněte fantazii na plné obrátky a spolu s vánočním pocitem a pohodou se nechte unášet noční jízdou rychlíkem, který vás unáší na štrbskú rampu, mezitím jste si odskočili na hrníček léčivé vody do Korytničky a zabloudili v království lesních železniček.
Přejeme Vám příjemnou, pohodovou četbu a Veselé Vánoce
Milan Ferdián a spolupracovníci

Toto sú slová človeka, ktorý spôsobil iným radosť. Ďakujem ešte raz.
tujano
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 16 úno, 2012 9:16 am

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod SettO » ned 20 pro, 2020 6:30 pm

Ahoj, nedá mi to, abych nezareagoval: diskuze k technické kvalitě knihy mohla (a měla skončit) po profesionální reakci Dana Buchtely, který výtky (oprávněné) uznal. Konstruktivní kritiku (hrozný výraz, jak za soudruhů, což?) si dovolil hank a ten Pán si ji dovolit může!!! Nic jsem nevytvořil, ale chodím sem 10 či více let a před hankovými znalostmi, archivem a ochotou pomoci (jsou to fakt stovky hodin),smekám. Považuji ho za jednu ze stěžejních Osobností tohoto fóra. A že jemu a pár dalším duším není lhostejný stav naší mateřštiny (třeba právě mezi modeláři), je skvělé. Já mu fandím. (Odcházím patlat malé skladiště). Ahoj, kamarádi. (Ještě jsem ji neotevřel...).
SettO
 
Příspěvky: 146
Registrován: sob 06 říj, 2012 6:57 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod Ivan » ned 20 pro, 2020 7:44 pm

Já chci jen poděkovat Milanovi, Zdeňku Š. a ostatním za skvělou knihu pod stromeček. A děkuji i Danovi, že se i přes časový pres rozhodl knihu vydat ještě letos. Věřím, že bude mít i přes pár drobností úspěch a umožní tak přijít na svět dílům V. a VI, které budou jistě vychytanější.

Hezké Vánoce všem, jdu studovat zbylých 30 plánků a trochu si reálně zamodelařit :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1686
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod rendo » pon 21 pro, 2020 8:28 am

hank- Pointu ste nepochopil,ako som to myslel. Nevadí! Prajem pekný deň.
rendo
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod hank » pon 21 pro, 2020 8:59 am

Nepochopil a prosím o vysvětlení, ať nezůstanu nadosmrti blbej... :?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod sidlo » pon 21 pro, 2020 9:17 am

:?: Já jsem pointu nepochopil také.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod rendo » pon 21 pro, 2020 9:23 am

hank- Myslím že Vám je to zbytočne vysvetľovať. Budete sa musieť naučiť s tým žiť...
rendo
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod sidlo » pon 21 pro, 2020 9:30 am

to rendo - s tímto jednáním jsem se už setkal. Buď mám pravdu já nebo jsi nic nepochopil. A protože argumenty došly tak už ani nic nepochopíš a je zbytečné cokoliv vysvětlovat.
Jedná se o nezřídka používanou manipulativní techniku.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod rendo » pon 21 pro, 2020 9:48 am

Sidlo- súhlasím s vami. Prajem všetkým krásne Vianoce . Milanovi a všetkým čo sa podieľali na knihe ďakujem.
rendo
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod BohousP » pon 21 pro, 2020 1:20 pm

Stará známá pravda: "Kdo nic nedělá, nic nepokazí." Ale ono to má i pokračování: "Kdo nic nepokazí, je pochválen. Kdo je pochválen, je povýšen. Kdo je povýšen, nic nedělá."
Každý si může vybrat, kam se zařadí.
Naše společnost je plná tlučhubů s tituly ze všech možných okresních "vysokých" škol, ale bohužel i těch, které byly donedávna považovány za renomované. Všelijaké ...ické instituty chrlí množství nepoužitelných absolventů. Jen je nikdo nenaučil, že kecáním se nic nevytvoří.
A především: MILANE, DĚKUJI.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod jardaaa » pon 21 pro, 2020 1:47 pm

Taky bych si dovolil jednu starou známou pravdu: Čím víc se do houna šťourá, tím víc smrdí.. :lol: Že vás to baví..
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod Stanin » pon 21 pro, 2020 3:08 pm

Já jsem teda do Vánoc nevydržel. :) Knížka je opět plná inspirace. Snad jsem ve správném vlákně, ale mám problém dostat plánek č. 9 "Kľučovec" na dané rozměry. Nejsem si jistý první výhybkou na pravém zhlaví, nicméně zkoušel jsem všechny typy od Peca a na hloubku 33 cm jsem se nedostal nikdy. Kde dělám chybu?

Edit: Vyřešeno. Je to symetrická výhybka s velkým poloměrem.
Naposledy upravil Stanin dne pon 21 pro, 2020 3:57 pm, celkově upraveno 1
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků