IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Byl by zájem?

ano
155
90%
ne
17
10%
 
Celkem hlasů : 172

Re: VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod Tomáš » sob 26 pro, 2015 6:00 pm

pekl024 píše:Ahoj,
ak bude kniha napísaná slovenčinou, mne je to jedno. My čo máme Slováky ako bratov, hovoríme a píšeme oboma jazykmi.

Petr


Pěkně napsané,plně souhlasím!
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod A2C » sob 26 pro, 2015 7:06 pm

Slovensko, písané po Česky? hmm :lol: Nebudem rýpať :) mne je jazyk jedno aký bude, Čeština aby sa nekazila rada českých kníh alebo keď je to o Slovensku tak Slovensky? Je to jedno :lol:

Len by som sa prihováral za trate na žitnom poloostrove, a moja obľúbená trať Bratislava - Komárno :)
Ak by som ešte mohol, priklonil by som sa ku koľajiskám v súčasnej dobe obľúbenejším, a to moduly okolo stien izby.
:wink:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod Jarda H. » ned 27 pro, 2015 11:04 am

Co se týká mne - na jazyku mi nezáleží, ještě rozumím slovensky :lol: Akorát do budoucna nevím, zda-li mladá generace bude znát slovenštinu :wink: Zní to směšně, ale je to tak ...
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod TTmili » ned 27 pro, 2015 12:16 pm

Také mi na jazyku nezáleží, ač patřím do té mladší generace, pořád mi nedělá problém bratrům rozumět. Ale i tak bych se spíš klonil k možná většinovému názoru, a to že knihu jako celek v češtině, a příběhy v originále slovensky.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod jirkan » ned 27 pro, 2015 2:26 pm

Hlavně bych chtěl reagovat na poznámku v úvodním příspěvku v tom smyslu, že u českých modelářů nebude zájem ...... Obávám se, že to je tak trochu mimo realitu, protože od Vás určitě žádná publikace nezůstane bez zájmu, nejde přece o konkrétní téma, ale o inspiraci, věrné vystižení skutečnosti i příklad v tom, jak realitu citlivě ztvárnit v omezených modelářských podmínkách - a v tom jste opravdu mistr. Takže zájem určitě bude, a to bez ohledu na jazyk, ve kterém kniha vyjde!
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod MirekTT » ned 27 pro, 2015 4:53 pm

Hm, kolik z nás má doma cizojazyčné materiály? A kolik z nás ty cizí jazyky umí? A kolik znás by je dalo z ruky? A proto tady vedeme debatu, kolik z nás si něco koupí od MILANA FERDIÁNA ve slovenském jazyce? To mi hlava nebere bez ohledu na věkový průměr potenciálních čtenářů.
Ale klidně si řevněte dál, je to přeci zdejší tradiční a hlubokozakořeněný folklór :mrgreen: :lol:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » úte 29 pro, 2015 8:47 am

Prodejnost.Mirku,kluci to mysleli v dobrém a moje vyjádření vycházelo z posledního zájmu z vaší strany,kdy jeden jediný človíček o tuto tématiku měl zájem.Proto mě mile překvapil zájem ze strany modelářů od nás.Prodejnost u této tématiky není tím hlavním atributem,sice minimální počet výtisků je dán tiskárnou,ale já si myslím,že všichni spolu,když projevíte zájem o tuto publikaci a vy ji již projevujete,že vše zdárně zvládneme a zrodí se další zajímavé nezastupitelné dílo.Mým přáním bylo něco pro kolegy modeláře ze Slovenska stvořit,aby i oni se měli čím prezentovat.Prošel jsem si zběžně tratě,
od kluků jsem dostal již tipy.Ještě se bude třeba poprat s hnacími vozidly,respektive s parními lokomotivy.Něco mám od zesnulého K.Vaculoviče.

První věc,upřesnil se název.
"Plány kolejišť VI - Slovensko"
formát A4
vazba pevná
papír křídový
plány a kresby černobílé
cena odhad 20,- Euro

Samozřejmě,hlasujte,pokračujte dále v diskusi a znovu opakuji,cením se vás všech přístup k námětu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11824
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod A2C » úte 29 pro, 2015 12:14 pm

Čo sa týka trate BA-KN tam by sa mohlo detailnejšie rozobrať aj obdobie potopy 1965 ;)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod alexander » úte 29 pro, 2015 1:47 pm

Ozaj Milan a slovenský svetový železničný unikát poznáš? Trať cez futbalové ihrisko....
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » úte 29 pro, 2015 1:51 pm

alexander píše:Ozaj Milan a slovenský svetový železničný unikát poznáš? Trať cez futbalové ihrisko....

Samozřejmě.Je zde dokonce někde video :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11824
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod modeln » úte 29 pro, 2015 4:11 pm

milan ferdián píše:
alexander píše:Ozaj Milan a slovenský svetový železničný unikát poznáš? Trať cez futbalové ihrisko....

Samozřejmě.Je zde dokonce někde video :wink: .

A mne sa tam podarilo byt uz i na zapase-bolo to super.Byvam par kilometrov od miesta cinu,tak som to vyuzil :D
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod caruso82 » stř 30 pro, 2015 4:40 am

Milan: Keď tu už niekto spomínal Komárno, za bývalého režimu to bola zo železničného hľadiska veľmi zaujímavá lokalita, od Nových Zámkov jednokoľajná elektrifikovaná trať, krásny železničný most cez Váh a z druhej strany cca 100km dlhá lokálka do Bratislavy, jednokoľajná elektrifikovaná trať do maďarského Komáromu a cca 20km lokálka do Kolárova, ďalej priamo v meste mohutná vlečka do prístavu na rieke Dunaj, lodeníc. Početnú nákladnú dopravu zabezpečovali sergeje, laminátky, cez Komárno prechádzalo niekoľko medzinárodných rýchlikov, proste, tiež zaujímavá téma, v prípade záujmu viem poskytnúť akékoľvek info + foto.
caruso82
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 07 črc, 2008 9:45 am

Re: VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod A2C » stř 30 pro, 2015 11:19 pm

Tak na túto trať sa vyslovene teším :) Poprosím info keby náhodou to Milan nepoužil, použil by som to ja veľmi rád pre moju izbové segmetové koľajisko :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod mariov8 » ned 31 led, 2016 1:46 pm

Aj keď mám Slovenský pas, dal by som prednosť autorom určite bližšej češtine.

Z doposiaľ nespomenutých, lokálky na Spišy, zo Žiliny do Rajca, či niektoré trate s horskou charakteristikou: okolo Zvolena, na východnom Slovensku, úzka: Čierny Balog, Vychylovka, Orava, na Liptove... inšpirácie je určite dosť.
H0 a H0e, analog (zatím), III a IV epocha. Lepty. Prototypy. Technika a její vývoj - historie.
Uživatelský avatar
mariov8
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 10 dub, 2007 7:47 pm
Bydliště: Praha

Re: VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » ned 21 úno, 2016 5:22 pm

Tak jsem se vrátil po čase na místo činu,abych zhlédl jak je to s vaším zájmem a jsem mile překvapen.Číslo 63:5 je velmi solidní začátek.Tak kluci je to jasné,bude.
Zatímco se nadále trápím se čtyřkou,pětka je z 85% hotova bez doprovodných textů,tak doufám že i ta šestka půjde svižným tempem. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11824
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků