IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Byl by zájem?

ano
155
90%
ne
17
10%
 
Celkem hlasů : 172

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod Ivan » ned 03 bře, 2019 8:53 am

Prosím prosím lesní železnici :)
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1686
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » pon 04 bře, 2019 8:46 am

Po neúspěchu u sharka,sledování vlákna dfrolka,sledování jiných vláken,vidím,že řada z vás příliš nestojí o ty mega kole-jiště,které stejně,kdoví jestli někdo,někdy postaví,ale máte zájem o ty kapesní viz.Bambulák a spol.(nemám na mysli ty hankovi,promiň :wink: ).A při notovaní dětské slovenské písničky "Tancuj,tancuj,vykrúcaj,vykrúcaj,len mi piecku nezrúcaj,
nezrúcaj " nás napadla (důvod viz.shark) ta do nekonečna omílaná obyčejná osmička.Znáte ji všichni nejen z plánků od MIBA nebo ŽM.I já jsem tento námět několikrát zpracovával dle sebe.Tak jsme s dívenkou něco hodili na papír a dali název plánkům "Tancuj,tancuj,vykrúcaj,len nám námet ponechaj ".Původní záměr byla modelová velikost "N",kvůli ploše,jenže problémem jsou výhybky.Vyřadil jsem od všech výrobců okamžitě obloukové výhybky a PECO/CODE055.Co zůstalo
PECO/SETRACK,ROCO,ARNOLD a FLEISCHMANN.A teď babo raď :? .V TT-ečku už toho je hodně v publikaci a Z-etko nemůžu použít.

Poraďte N-kaři. :P
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » pon 04 bře, 2019 1:38 pm

Občas si musím od kreslení oddechnout (povinnost),tak studuji podklady na další kolejiště,abych nasál dech doby :wink: .Most pod Dielom,Čertov most,stanice Zbojska a Banovo.Hoj,máte krásné památky z minulosti :o .
Milan
Přílohy
Tisovec1970.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod shiso » úte 05 bře, 2019 3:11 pm

milan ferdián píše:Po neúspěchu u sharka,sledování vlákna dfrolka,sledování jiných vláken,vidím,že řada z vás příliš nestojí o ty mega kole-jiště,které stejně,kdoví jestli někdo,někdy postaví,ale máte zájem o ty kapesní viz.Bambulák a spol.(nemám na mysli ty hankovi,promiň :wink: ).A při notovaní dětské slovenské písničky "Tancuj,tancuj,vykrúcaj,vykrúcaj,len mi piecku nezrúcaj,
nezrúcaj " nás napadla (důvod viz.shark) ta do nekonečna omílaná obyčejná osmička.Znáte ji všichni nejen z plánků od MIBA nebo ŽM.I já jsem tento námět několikrát zpracovával dle sebe.Tak jsme s dívenkou něco hodili na papír a dali název plánkům "Tancuj,tancuj,vykrúcaj,len nám námet ponechaj ".Původní záměr byla modelová velikost "N",kvůli ploše,jenže problémem jsou výhybky.Vyřadil jsem od všech výrobců okamžitě obloukové výhybky a PECO/CODE055.Co zůstalo
PECO/SETRACK,ROCO,ARNOLD a FLEISCHMANN.A teď babo raď :? .V TT-ečku už toho je hodně v publikaci a Z-etko nemůžu použít.

Poraďte N-kaři. :P
Milan


Ahoj Milane. Protoze se pokousim zacatecnicky proniknout do N-ka hlasuji pro FLEISCHMANN :D
shiso
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 26 říj, 2011 8:01 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » stř 06 bře, 2019 8:34 am

shiso píše:Ahoj Milane. Protože se pokouším začátecnicky proniknout do N-ka hlasuji pro FLEISCHMANN :D

Beru na vědomí :wink: .

Ikdyž ozubnicová část tratě je velmi zajímavá a atraktivní,tak jsem na návrhu kolejiště stoupání ušetřil,ale to neznamená,
že abtovou ozubnici tam nedáte.Tisovec - Banovo -Viadukt pod Dielom (délka 2011 mm/R3450) - skryťák

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » stř 06 bře, 2019 3:37 pm

Tisovec/H0
Původní verze s úvratí.Určeno jen pro provoz vlaků se čtyřmi stroji 403.501-4.K tomu účelu kolejiště doplněno trasou Tisovec-Banovo-viadukt pod Dielom- skrytá Polhora.
Tisovec + vozebná stanice/TT/1970
Stanice je již s tunelem do Brezna.Je hlavně určena jen pro provoz ve stanici spojené s bohatým posunem a obměňování hnacích vozidel na trati.
Osobní soupravy M240.080/0102 a další do skrytá Polhora.
Nákladní soupravy T426.001 - 003.
Milan

edit
TT doplněno o viadukty pod Dielom a Čertov.Stoupání 50 promile/1:20.Vlakové soupravy z Jesenného délka min 150,0 cm.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 bře, 2019 1:44 pm

a z .....podhradie/N jsme skočili rovnou na trať do Martina/TT :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » sob 09 bře, 2019 10:46 am

milan ferdián píše:jsme skočili rovnou na trať do Martina/TT :wink: .

Ano,skočili rovnýma nohama.Pro představu máte na chvíli na zkouknutí,jak vypadá rám kolejiště.Zvláštností kolejiště je napojení modulu stanice,která se zúčastňuje na setkáních v layoutech.Nemá vliv na provoz na kolejišti v době nepříto-
mnosti.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » ned 10 bře, 2019 3:37 pm

Opouštíme trať 170 a utíkáme do Ružomberka podívat se na Korytnačku :wink: H0/H0e (TT/TTe :?: )
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » ned 10 bře, 2019 8:02 pm

A hned zkraje mne mate tato fotka.Na plánech kolejiště stanice Ružomberok jsem nenašel podvalníkovou jámu.Tak jak se ty vozy dostaly na ty podvalníky :?: Zdroj mario3.
Milan
Přílohy
5.hlavnipraceodvozdeva.jpg
5.hlavnipraceodvozdeva.jpg (19.54 KiB) Zobrazeno 4031 krát
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod JanoH0e » ned 10 bře, 2019 8:20 pm

Určite je to fotka z Ružomberka ? Skôr by som povedal, že je to fotka z J.H.. V Ružomberku sa nikdy podvalníky nepoužívali (aspoň čo viem), plánovali sa podvalníky z Frýdlantu.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod hank » ned 10 bře, 2019 8:29 pm

A je ta fotka určitě z Ružomberka? U 37.002 a 011 přišly na Korytničku oklikou ze zrušené dráhy Ondrášov - Dvorce. To číslo na fotce je sice těžko čitelné, ale není to náhodou 002? Ta byla v roce 1935 předána do Osoblahy a do Ružomberka přišla až po válce...

Edit: Teď koukám, že tahle fotka je v brožurce Třemešná ve Slezsku - Osoblaha vydané v r. 2016 Klubem přátel osoblažské úzkokolejky. Je tam u ní popisek "Lokomotiva U 37.003 v čele nákladního vlaku poblíž Slezských Rudoltic." Ani v té publikaci není číslo na fotce řádně čitelné a vypadá spíš jako 2 než jako 3. Nicméně můžeme považovat za jisté, že z Korytničky ta fotka určitě není.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » pon 11 bře, 2019 8:07 am

V tom případě má zdroj mario3,popletené fotografie.Mě bylo neustále divné,že existuje jediná fotka vlaku na podva-lnících.Takže další fotka bude určitě z jiné lesní dráhy,protože jsem nenašel ani situační plánek takové stanice.
Milan
1.Korytnačka
2.dle mne záměna s jinou lesní dráhou
Přílohy
6971-archívružomberok.jpg
11.oplenovevozy.jpg
11.oplenovevozy.jpg (32.89 KiB) Zobrazeno 3957 krát
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » pon 11 bře, 2019 10:35 am

A aby toho nebylo málo.Rozchod kolejí 1435 mm :shock: .
Milan
Přílohy
Budocnost 2012 DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod sidlo » pon 11 bře, 2019 10:48 am

Musel jsem si ten obrázek rozkliknout. Původně jsem si myslel, že jde o obnovu tratě Nemšová -- Lednické Rovne. Po rozkliknutí vidím, že jde o mnohem odvážnější projekt.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků