IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Byl by zájem?

ano
155
90%
ne
17
10%
 
Celkem hlasů : 172

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod modeln » čtv 26 led, 2017 4:58 pm

Co sa tyka planov v N-ku,mne je to uplne fuk,no neviem ako ostatny,pre mna ich nemusis kreslit v N-ku,mne staci aspon namet,kludne ich kresli v TT alebo HO.No a poslednym planikom si ma moc potesil,je to z môjho kraja,par km od môjho bydliska.Ja to necham na tebe,v akých velkostiach nakreslis plany-asi som ti moc nepomohol,vsak :D
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » čtv 26 led, 2017 5:26 pm

modeln píše:Co sa tyka planov v N-ku,mne je to uplne fuk,no neviem ako ostatny,pre mna ich nemusis kreslit v N-ku,mne staci aspon namet,kludne ich kresli v TT alebo HO.

Dobře,dáme neutrální modelovou velikost TT a něco i v té H0 :P .
modeln píše:No a poslednym planikom si ma moc potesil,je to z môjho kraja,par km od môjho bydliska.Ja to necham na tebe,v akých velkostiach nakreslis plany-asi som ti moc nepomohol,vsak :D


Původně tam měla být odbočka Brezno - Halny se stanici Pohronská Polhora.No stanice mi vyšla příliš krátká.Tak jsem námět upravil ať aspoň ty soupravy se projedou :wink: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod modeln » čtv 26 led, 2017 5:34 pm

Je to vsetko naozaj krasne,a tesim sa na knihu,az sa ti ju podari urobit,ale ako som pisal minule,pekne pomalicky,casu je dost.Inak,neskor ta budem kontaktovat ohladne Telgartskej slucky,no mozem ti prezradit uz teraz,kolajisko pojde do ovela vacsich priestorov,ako mam teraz,takze budem trosku menit tvar,ale to az neskor,zaklad bude ten co si mi nakreslil+nejaka pristavba :wink:
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod A2C » čtv 26 led, 2017 6:06 pm

Vítam Vás Milan :)
Som rád že sa Vám darí lepšie a že ste sa nám pustili do ďalšej krásnej knižky.
Záväzne si jednu objednávam,
súčasne ak by som mohol ešte doplniť námet tak povedzme Bratislava ako skupina staníc, defakto je celé mesto jedným koľajiskom.
Rovnako zaujímavo môže pôsobiť aj "Viedenská Električka"
A aby som nezabudol na Záhorská Ves – Angern polnú železnicu prezývanú Uhranská električka

Čo sa týka:
milan ferdián píše:...Protože IV. a V.díl jsou v troskách...

môžem sa spýtať čo sa stalo? teda ak Vám s tým vieme nejako pomôcť, napríklad získať dáta zo skolabovaného HDD ma aktuálne napadlo.

Ešte k merítku, H0 a TT je jednoznačne najrozšírenejšie na Slovensku, aj keď v poslednej dobe začalo TT strácať dych (a nie je to len mojimi nákupmi :D )
Takže by som sa prikláňal ako inak k H0 :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » pát 27 led, 2017 10:10 am

Dobrý den,děkuji za tipy,mrknu na ně.Tam je jiný problém,který nesouvisí s HDD.No koukám že za chvíli bude trochu veselo H0 nebo TT :wink: .Potvrzuji vaši objednávku.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod A2C » pát 27 led, 2017 11:37 am

Ešte si trocha zaútočím (kopnem) na TT :lol:
Milan, Vaše knihy sú na svetovej úrovni, H0 je svetové merítko č.1 a preto by ste nemal dehonestovať svoju prácu a zaoberať sa plánikmi dajakej lokálnej mierky :lol:
Prepáčte nemohol som inak, u nás v klube je to už tradícia H0 vs. TT
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod hopeter » pát 27 led, 2017 5:20 pm

Myslím , že není nutné u milanových plánků řešit modelovou velikost. Plánky jsou hlavně inspirací a ztvárněním nějaké krajiny , doby nebo příběhu.
Vždy je potom nutné si vybraný plánek upravit na svoje kolejivo , budovy , případně prostor apod.
Sám jsem si podle Milana postavil kolejiště v TTéčku i když bylo nakresleno pro Nko a neměl jsem s tím problém.
No a pokud se chce někdo přece jen dohadovat , která velikost je nej...,nej... Tak platí , že každá liška si chválí svůj ocas... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod workous » pát 27 led, 2017 8:10 pm

Ahoj Milane, závazně objednávám i s podpisem děkuji ...Zdeněk
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod HonzaM » pát 27 led, 2017 10:07 pm

hopeter píše:Myslím , že není nutné u milanových plánků řešit modelovou velikost. Plánky jsou hlavně inspirací a ztvárněním nějaké krajiny , doby nebo příběhu.
Vždy je potom nutné si vybraný plánek upravit na svoje kolejivo , budovy , případně prostor apod.
Sám jsem si podle Milana postavil kolejiště v TTéčku i když bylo nakresleno pro Nko a neměl jsem s tím problém.
No a pokud se chce někdo přece jen dohadovat , která velikost je nej...,nej... Tak platí , že každá liška si chválí svůj ocas... :wink:

Myslím si, že by ale bylo vhodné u plánků uvést jaký prostor zabere v N, v TT, v H0. Je to potřeba hlavně pro ty, kdo ještě nemají nakoupen vozový park a modelovou velikost teprve řeší. Nejde o to která velikost je "nej", každá má plusy i mínus. Většina modeláŕů má ale k dispozici určitý prostor a potřebuje si ujasnit co se mu do něj vejde. A také co od provozu chce. Kamarád má kolejiště po všech čtyřech stěnách v místnosti 6 x 5 m ve velikosti N, protože rád pozoruje vlaky reálné délky jedoucí reálně působící krajinou. Jiný modelář dá přednost kolejišti na mnohem menším prostoru, kde ale má v podstatě jen nádraží, prakticky žádnou volnou trať. Zajímá ho hlavně manipulace.
Na Milanových pláncích je důležitý námět, způsob vedení tratí a také informace na jak velký prostor se to v té které velikosti vejde. Je zbytečné do plánků zakreslovat komponenty komerčního kolejiva (oblouky, rovné kusy) konkrétní modelové velikosti a konkrétního výrobce, nebo každou budovu nebo stromeček, to si stejně každý udělá po svém. Příklad - výborný námět Telgártské slučky, realizace se v detailech ale rozhodně nebude stoprocentně shodovat s Milanovým původním návrhem, ten ale dobře posloužil.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » sob 28 led, 2017 7:00 am

workous píše:Ahoj Milane, závazně objednávám i s podpisem děkuji ...Zdeněk

Zdeňku,potvrzuji tvoji objednávku.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod modeln » sob 28 led, 2017 12:31 pm

HonzaM píše:
Myslím si, že by ale bylo vhodné u plánků uvést jaký prostor zabere v N, v TT, v H0. Je to potřeba hlavně pro ty, kdo ještě nemají nakoupen vozový park a modelovou velikost teprve řeší. Nejde o to která velikost je "nej", každá má plusy i mínus. Většina modeláŕů má ale k dispozici určitý prostor a potřebuje si ujasnit co se mu do něj vejde. A také co od provozu chce. Kamarád má kolejiště po všech čtyřech stěnách v místnosti 6 x 5 m ve velikosti N, protože rád pozoruje vlaky reálné délky jedoucí reálně působící krajinou. Jiný modelář dá přednost kolejišti na mnohem menším prostoru, kde ale má v podstatě jen nádraží, prakticky žádnou volnou trať. Zajímá ho hlavně manipulace.
Na Milanových pláncích je důležitý námět, způsob vedení tratí a také informace na jak velký prostor se to v té které velikosti vejde. Je zbytečné do plánků zakreslovat komponenty komerčního kolejiva (oblouky, rovné kusy) konkrétní modelové velikosti a konkrétního výrobce, nebo každou budovu nebo stromeček, to si stejně každý udělá po svém. Příklad - výborný námět Telgártské slučky, realizace se v detailech ale rozhodně nebude stoprocentně shodovat s Milanovým původním návrhem, ten ale dobře posloužil.


HonzaM,v podstate mas pravdu,no ohladne mojej Telgartskej slučky,kludne mozem napisat,ze vrsok kolajiska bude ,a je spraveny podla Milanovho planu,mne dost pomohlo,ze zakreslil skaliska,luky a dokonca i stromy.Zmeny som si urobil len v skrytych castiach,hlavne v skrytej stanici Margecany,nebude umiestnena vo vratnej slucke,ale bude priebezna skryta,a z nej bude vyvedena kolaj mimo ,zatial realizovaného kolajiska.Zaciatkom jari,zacnem so stavbou novej ,ovela vacsej miestnosti na povale,a tam mi vznikne uplne ina,vacsia miestnost.Takze bude priestor na zvacsenie kolajiska.Samozrejme za ulohu vytvorit dalsiu cast zverim Milanovi,ak ovsem sa bude na to citit-ale to preberiem neskor s Milanom. :wink:
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » sob 28 led, 2017 12:52 pm

Skrytá Čerenčany TT/1:120.Milan
Přílohy
Čerenčany skrytá.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod fulda » sob 28 led, 2017 5:34 pm

HonzaM píše:Myslím si, že by ale bylo vhodné u plánků uvést jaký prostor zabere v N, v TT, v H0.
Honzo,
Buď jsem špatně chápu nějaký tvůj žert, nebo jsi už zapomněl jak se plánuje kolejiště? Milan přece píše rozměr pro konkrétní kolejivo, ale pro jiné kolejivo se plánek dokáže dost značně posunout. A to nemluvím o kusovém kolejivu, s tím se vůbec nepočítá, ale například o úhlech výhybek a tak dále.
Pokud by Milan kreslil každý plánek pro každé kolejivo, tak bude jedna kniha obsahovat tak tři plánky.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod milan ferdián » ned 29 led, 2017 5:51 pm

Žst.Hrachovo patří ke skryťáku Čerenčany.Milan

P.P. - 10 + 2
Přílohy
Hrachovo,Hačava DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: IV.SLOVENSKO /ex VI.díl Plány koľajísk

Příspěvekod hopeter » ned 29 led, 2017 6:46 pm

Já to říkal ( psal ), že tam bude... :D Pro milovníky točny ideální.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků